Boğaza HES neden kurulmuyor?

geçen enerji kongresi bilbordunda gördüm boğaza hes kurmuşlar üstünden araba geçiyor falan ben bunu aşağı yukarı 10-15 senedir söylüyorum. Şu an da türkiyenin enerji ihtiyacı her geçen yıl artarak çoğalıyor ve ülke olarak sadece ihtiyaç duyduğumuz kaynak enerji cari açığımızın en önemli kalemi de enerji harcamaları eğer enerji sorununu çözersek ülkece uçarız ve coğrafya olarka da buna müsait temiz fosil olmayan kaynakları kullanabiliriz örneğin aklımda yıllardır vardır neden karadeniz ile marmara arasına 4,5 tane kanal açıp baraj yapıp hidroelektrik ile enerji ihtiyacını karşılamıyoruz? düşünsenize sonsuz ve muazzam bir potansiyel var burada 1000 yıllık enerji hitiyacımızı karşılamış olmakla kalmayıp enerji ihraç eden ülke konumuna geliriz. Arabaları elektrikli yaparız, evimizi elektrik ile ısıtırız , sanayi de elektrik kullanırız, tarım üretimimiz 150 kat artar , her açıdan ülke devasa anlamda kalkınır Bunu neden kimse yapmıyor. Çılgın proje ile karıştırmayın o sadece rant amaçlı bir proje üretim bazlı değil.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• HES'ler doğaya çok fazla zarar veriyorlar.

0|0
    0|0
    • 1ay

doğa da yaparsan zarar verir fakat kanal olarak yaparsan aksine ılıman etki yaratır dümdüz bozkır olan buz gibi trakya ovaları platoları artık step değil ılıman iklim hakim olur. Karadeniz de çocuk işemesi kadar akan dereye hes kurmaktan bahsetmiyoruz devasa iki denizi birbirine bağlamaktan bahsediyoruz

En İyi Erkek Görüşü

• Sayısalım kötü ama -saçma sapan olmayan 1-2 soru çıkıyor günde- Cevapsız kalmasın diye bir şeyler yazayım.
    Boğaz çok uzun ve geniş. Proje maliyeti baya büyük olur

0|0
    0|0
    • 1ay

boğaz derken İstanbul boğazı değil elbette kanal açacakısn. Maliyetli olsun sorun değil uzun vadede o kendini zaten amorti edecek çünkü kronikleşen enerji de dışa bağımlılığın azalacak hatta enerjiyi satacaksın ondan da para kazanacakısn

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...