80 darbesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

12 Eylül 1980 darbesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? O zaman halk darbeye direniş göstermemiş hatta çoşkuyla karşılamışlardır. 12 Eylül'den de günümüz toplumu ve siyaseti şekillendirmiştir.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu darbe olayını ilk önümüze çıkaran 1908 gibi yıllarda karşımıza çıkaran ittihat ve terakki cemiyeti oldu. İlk bize yapılan darbe oydu. O zamanda sevinçle karşılandı. Halkın içerisinde bitmek bilmeyen bir karışıklık vardı. Askeriyenin el koymasını durumu düzeltilmesini umdular. Darbeyi iyi bişey diye düşündü hep insanımız. Her iyi şeyin kötü yanı var. Malesef darbe yapılması bir ülkeyi yıllarca geriye götürüyor. O yüzden 15 Temmuzda korkumuzdan tüm halk ayaklandı. Ne darbe yapılacak konuma düşsün bir devlet ne de darbe yapılsın diyelim

0|0
    0|0
    • 1ay

Güzel söylemişsin ablacığım. Yalnız Kenan Evren partililere mesaj göndermişti, anarşizmi bitirin diye. Bitiremediler. Seçim bunalımları da vardı. Zaten her konuşmasında sağdan da aldık soldan da aldık diyor. Darbe olmasaydı o zamanın terörü bitebilir miydi ki?

• 1ay

Kişisel ve nacizane fikrim olarak yanlış bir harekat. Kurunun yanında yaşta yandı. Basın yasaklandı. Milyonlarca insan kör yetişti okuyamadı elinde okuyacak bişey kalmadı. Dışarı çıkamadı. Tuttuğu takımı söyleyemedi. Binlerce kişi işkenceden öldü. Haklı haksız denmedi herkese şiddet uygulandı. Yasa diye bişey kalmadı. Halkımızı önce sağ sol diye birbirine düşman ettiler fanatik olmalarını söylediler. Kardeşi kardeşe vurdurttular. Yetmezmiş gibi bir de terör çıkardılar. Burnumuza kadar girdi partiler. Kimse bir partiyi ölene dek tutmak zorunda değil. Hangisi devletin iyiliğini istiyorsa o partiyi seçin demediler. İflah olmaz bir hal. Kendileri yapıp kendileri bozdular. Bizde yapboz olduk

• 1ay

Anladım, teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

• o zaman gençler sen sağcısın sen solcusun diye bir birleri vuryorlar anarşi olayları
    katliamlar vardı kahveler taranıyordu polis karkoları taranı yordu her şey çığrından çıktı

0|1
    0|0
    • 1ay

15 temmuzda olan işgaldir kanunsuz emir dir ordu içinde hainler vardı devleti ele geçirmek niyetleri hainler f*töcular

• 1ay

Ağabey, çok güzel açıklamışsın. Ben de o kanaatteyim fakat, bilgisizlik yapmak istemeyip buraya da sordum.

• 1ay

evet

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• gormedım kanks

0|1
    0|0
  • Neyse ağzımı açmayayım OHAL bitene kadar.

0|2
    0|0
    • 1ay

Konuşmalısın ağabey

• 1ay

Anlıyorum seni😉 Kuracağın cümleleri bildiğim için şimdiden tebrik ederim 😊

• 1ay

Ne dediğini anlamadım ama. Varsa bildiğin bir şey konuş ağabey. Yeni araştırıyor pek bilgi sahibi değilim. Sadece okuduğum ve izlediğim şeylerden dolayı soru bu tarzda soruldu.

• o zaman neden direniş göstermediler? çünkü sokakta insanlar birbirlerini kesiyodu sen sağcısın sen solcusun sokakta ne diceğini şaşırıyodun ters adamlara gelirsen ya ölürsün ya da hastanelik olursun hükümet zaten cumhurbaşkanı secemiyor
    Hal böyle iken kimse direniş göstermez tabi ve o darbeyi tsk yaptı şimdiki gibi satılıklar değil

0|0
    0|0
    • 1ay

Peki ağabey, bu darbe olmasaydı günümüze kadar gelir miydi sağ-sol çatışması?

• 1ay

kanka şimdi nolcagını hiç bilemeyiz ama mesela ırakta ya da başka yerde ülke karısınca avrupa abd demokrasi diye müdahale ediyor belki dısardan ülkeler müdahale edecekti ya da günümüze kadar kan dökülcekti

• 1ay

Bende öyle düşünüyorum. Çünkü abd önemli bölgeleri elindem düşürmültü. Zaten darbe olduktan sonra. abd ankaradaki çoçuklar başarmış dedi

• ozamanlar askerler kapının önünde durup dısarı çıkana sıkıyordu

0|1
    0|0
  • Cahil geldi Cahil gidiyor bizim İnsanımız diğer ülkelerde beyin olarak 50 sene geride yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • Çünkü o zaman tüm TSK teşkilatı darbe yapmaya kalktılar ve halkın bunu engellemesi imkansızdı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...