Ramazan ayında milletin gözü önünde birşey yiyip içermisiniz?

ben sigara içiyorum saklama geregide duymam m k 11 saat çaliyoruz bir sigaramız var onu da mı içmeyek :D

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

• herkes inanmak zorunda ya da gereğini yerine getirmek zorunda deqil ben hep oruçlu olurum ama karşımda birilerilerinin birsey yemesini saygisizlik olarak gormem.. herkes kendi icin tutuyor sonucta.. ozellikle sokakta karsilastigim insanlari yadirgamam belki rahatsizligi vardir belki inanci farklidir bilemeyiz

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Çekiniyorum açıkçası. Özellikle yaşını almış insanlardan. Sigara dumanı yutmuşluğum var bu yüzden. 😂😂

0|1
    0|0
  • icmeyin

0|1
    0|0
  • Dışarda yemek yemekten hoşlanmıyorum zaten evde yiyeceğim her şeyi önüme serip yemek daha eğlenceli

0|0
    0|0
  • Herkes benim inandigima inanmak zorunda degil yadirgamam ve yargilamam fakat davranis hos mu dersek degil bence bizim mahallede rus komsularimiz var onlar bile inanmadigi halde bizim onumuzde hichisey yiyp icmiyor

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun saygidir bu :) saygisizlik yapmamaya calsirm inanclara saygim sonsuz :)

0|0
    0|0
  • Yapmam. Normalde bile öyle yiyip içmem dışarıda. Ne de içeride.

0|0
    0|0
  • Bence çok büyük terbiyesizlik

0|0
    0|0
  • Ben oruç tutarım. Milletin karşısında da yemem

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Ramazan ayında oruc tutmasam bile oruc tutanların önunde yiyemem icemem. Sigara bile buyuk saygısızlıktır

0|0
    0|0
  • Ramazan olup milletin gözünün önünde müslüman gibi yapan hırsızlar var sen daha yemek yiyen ya da su içen insanları dövmelerinden söz ettir.

0|1
    0|0
    • 1ay

ederim içerim hemde tüttüre tüttüre içerim 2 tane birden yakarım :D

• 1ay

Ahaha yanlış anlattım sanırım kendimi. Yani bunlar söz konusu bile olmaz (sorun olarak). Müslüman gibi yapıp hırsızlara laf etmeyen bir ülke be burası su içenleri döven bile duyduk ama hırsızlık yapanları baş tacı ediyorlar gardaş burada

• 1ay

orasıda öyle tabi canım :D

• Onların da bir sigarası var ve onlar içemiyorsa gözlerinin önünde içmek saygısızlık olur içemezsin demiyorum içersin ama saygısızlık yapmış olursun

0|1
    0|0
    • 1ay

zaten orucu bunun için tutmuyolarmı nefsine engel olmak için :D

• 1ay

saygisizliksa fırınlarıda kapatalım o zaman yazık :D

• 1ay

Bu benim görüşüm dalga geçme lüksün de yok aslında ama sende bu ukalâlık varken bir şey diyemiycem

Erkekler Ne Diyor 6

• yer içerim.
    benim için tutmuyor ya orucunu. allah rızası için kendisi tutuyor.
    zaten kimse veya hiçbir şey tarafından tahrik edilmeyecekse oruç tutan kişiler, oruç tutmanın manası nedir?
    oruç, nefsini terbiye etmek değil midir?
    nefsini harekete geçirecek bir şey olmadıktan sonra ne anlamı var?
    diyelim ki çoğunluğu müslüman olmayan bir ülke de yaşıyorsunuz, önümde yemek yeme, su içme, sigara içme deme lüksünüz var mı? yok.
    insanların, ülkemizde su içip yemek yiyenleri azarlamaları veya saldırgan tavır sergilemeleri tamamen kendi şımarıkları.

0|1
    0|0
    • 1ay

ters ters bakmalar felen yarr agım sen kimsin :D çigköftecide oturuyom at ski tip tip bakıyordu geçen ramazan :D

• Biraz daha özen gösteririm ramazanda.

0|1
    0|0
  • Ben bir elde sigara bir elde su yolda içe içe gidiyorum, hemde kasten. Gectigimiz ramazan istanbulun bütün semtlerinde denedim bu testimi. Hangisinde dayak yerim diye bekliyordum ama hiç birinde dayak yemedim. Türkiyem gelişiyii

0|1
    0|0
    • 1ay

hahaha ama ters ters bakan olmuştur :D doguda deneme kardeşim öldürürler :D

• 1ay

Oluyor olmaz mı. Orucunu beni öldürerek acicakmış gibi bakan gözler görüyorum yolda bir sürü 😂 oruçlu olduğumu unutmuşum, peygamberimiz de orucunu unutup birşey yiyip içen bir mümin ı uyarmayin bırakın yesin demiş sen nasıl bana hatirlatirsin lan diyip bide üste çıkmaya çalışırım ama karşıdaki adamın biraz pasif olması lazım bunun için :D

• Herkes, karakterinin gereğini yapar...

0|0
    0|0
    • 1ay

evet kardeşim karakterin nasıl sa öyle davranırsın :D

• Kafama göre

0|0
    0|0
  • Evet yer içerimiz. Saygısızlık olarak görmüyorum açıkça çünkü bilerek yapılmış birşey değil. Kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...