Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vatanımıza ve bize sağladığı en büyük iyilikler nelerdir. Sizce?

Bir çok iyilik yaptı. Tabi yapmadı diyenlerde var. Peki en büyük iyilikleri neler oldu sizce? Zararı olduğunu düşünüyorsanız nelerdir?

1|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Beğenilmeyen Misak-ı milli sınırında ezan okunuyor, özgürce yaşıyorum, e bir kadın olarak haklarım var çok şükür ki (subanallah). Diğer ülkelerin kölesi ya da cariyesi olmadık, hristiyan olmadık (zorla), ülkede sevr zamanında pasaport gibi bir şeyle yabancı askere hesap vermek yok. Türk olarak varız... Türkiye Cumhuriyeti olarak varız... Ülkede kendini Türk hisseden ve bu topraklara emek veren herkese ekmek veren bir ülkeyiz. Daha ne? Rabbim bu ülke için en ufak zerre dahi olsa emeği geçen bütün insanların ruhunu şaad etsin, edeceklere de Yar ve yardımcı olsun ki yükselebilsinler.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• En büyük hatası yarı dersimli olmamdan dolayı Dersim katliyamı diyorum 10 binlerce kişi cumhuriyet tarafından öldürüldü en büyük hatası tartışılmaz budur.
    Öte yandan çok iyilikleri dokundu türk halkına : kadın hakları, demokrasi, modernlik, dil devrimi

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Demokrasi, kadın hakları, seçme seçilme hakkı, cumhuriyetimiz, milli bayramlarımızın ilanı gibi sayılamayacak kadar çok şey. Nur içinde yatsın

0|0
    0|0
  • VATANI emanet etti yetmez mi

0|0
    0|0
    • 1ay

İyilikler diyorum? vatan bizimdir bizim kalacaktır. Şüphem olmasın.

• 1ay

eğer Atatürk gibi bir lider olmasaydı bize filan kalmazdı fransızlar ingilizler italyanlar yunanlar almış olucaktı buraları şu gidişata bakılırsa ileride de alıcaklar gibi duruyor. Ben de Türk'üm ama tarafsız olmak lazım. Milliyetçi olmak objektifliğimizi kaybettirmesin. Fevzi Çakmak Kazım Karabekir Çerkez Ethem Kuvayi Milliyemiz bunlar hep Atatürk önderliğinde mücadele etti lider cidden çok büyük bir fark yaratıyor bu nedenle önemli. Vatan olayını saymıyorsanız onun dışındaaaa Cumhuriyet kesinlikle cumhuriyet. İnkılapları özel hukuk medeni hukuk alanında düzenlediği yaptığı çalışmalar. ha bir de gençliğe hitabesi tam olarak bu dönem için yazılmış sanki öngördüğü çoğu şey bir bir gerçekleşiyor

• Kadına var olduğunu hatırlatmasıdır kuşkusuz...

0|0
    0|0
  • kesinlikle kadın hakları

1|0
    0|0
  • Saymakla bitmezki

1|0
    0|0
  • biçok şey var ama cumhuriyet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Elin Suriyelisi bile diyorsa çok şanslı Türkler başlarında ATATÜRK gibi birisi vardı keşke bizim başımızda da öyle bir lider olsaydı da şu an bu durumda olmasaydık. Fazla söze gerek yok

0|0
    0|0
  • Varligimizin sebebi Allah ondan razi olsun

0|0
    0|0
  • Sizin. gibi bir nesil ortaya cikti daha ne zarari olsun. Peygambere hakaret edilse bu kadar tepki vermeyecek adamlar m. kemale bisey denildi mi hoplahip zipliyorlar

0|0
    0|0
    • 1ay

Yanlış düşünüyorsun. Atatürk ü sevmem dinimi yadırgayacağım anlamına gelmiyor. Gayet dinime bağlıyımdır ve laf ettirmem.

• 1ay

benim bildiğim bana yeter. ben seni tanımam etmem. senin şahsınla alakalı değil. ben zihniyetten bahsediyorum.

• 1ay

Doğrudur tabi

Yükleniyor...