Kültür farklılığı evliliğe engel mi?

Kültürlerimiz, siyasi görüşümüz pek uyuşmuyor. Bunun yanında dini inançlar konusunda da oldukça farklıyız. Fakat karakter olarak istediğim gibi biri diyebilirim ve gayet yakışıklı biri. Ama saydığım farklılıklardan dolayı kendisini kabul etmemeyi düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• İkinizde müslümansanız sorun yok bence tabi kültür farkı derken okuduğun okuldan falan bahsetmiyorsan insanları okudukları okullara göre eğitim durumlarına göre yargılamak hiç hoş bir durum değildir onun dışında bölgesel kültür diyorsan zmanla aşılabilir

0|0
    0|0
    • 1ay

Bölgesel kültürden bahsediyorum. İkimizde müslümanız çok şükür fakat ailem ve ben dinime düşkünüm o ise benim gibi değil. Mesela örtünmek istesem sorun olur galiba çünkü ailesinde örtünen kimse yok vs yani uyuşmuyoruz bu konularda.

• 1ay

O zaman sıkıntı olabilir hakkın da hayırlısı olsun inşallah

En İyi Kız Görüşü

• 4 senedir başka bir milletten farklı din, kültür ve gelenekleri olan biriyle evliyim, ortak olmadığımız noktalar da mevcut ki bu bir elin 5 parmağının bile farklı olması kadar bu da çok normal bir durum ama her ikimiz de farklılıklarımıza saygı duyuyor, anlayışla karşılıyor ve değiştirmeye çalışmıyoruz. Bu kesinlikle her iki tarafın sağduyusu ve insanlığı ile ilgili bir durum.

Sağduyu, anlayış ve kabulleniş olmadıktan sonra değil farklı din, kültür ve mezhepten aynı aileden bile olsanız bir işe yaramaz. Bu yüzden hep aşkta din, kültür, gelenek, millet önemli değil insan olabilmek insanca kabullenebilmek önemlidir diyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Merhaba kumbaracı kız,

Kardeş doğru yapıyorsun. Dinsiz diyanetsiz adamlarla ne işin var senin.
    Ondan sonra kim vurduya gideceksin, aman uzak dur

0|0
    0|0
  • Bak karşındaki insan ailen ve sen ile hayata aynı pencereden bakan aynı şekilde yaşayan insanlar olmalısınız yoksa yürümez. Yalnız iki kişi değil aileler de evleniyor. Ha yok ben karsımdaki insanla anlaşayım yeter aileler karışamaz diyosan o zaman kesinlikle iki tarafında ailesini evliliğinize burnunu sokturmayacaksın. Ki normalde de sokulmamalı.

0|0
    0|0
    • 1ay

Konu sadece ailerle kalmayabilir bence. Çünkü sonuçta ikimizde ailemizde büyüdük. Kültür konusunu aileden gördük ve uyuşmuyor bunlar

• yani aptallık edersin siyasi görüş din filan evlilikde çok soyut kavramlar yani aynı takımı tutmuyoruz diye evlenmekden vazgecmekle aynı dozajda

0|0
    0|1
  • Yani ideolojik farklılıklar, kültürel farklılıklar bunlar hayatın gerçekleri ve kişiler için önemli faktörler. Sevgi bunların önüne geçebilir. Ama Türkiye'de geçemez çünkü örümcek ağı kaplamış beyinlerimizi...

0|0
    0|0
  • Sen müslüman isen adam gayrimüslimle zaten o evlilik olmazki.

0|0
    0|0
    • 1ay

Öyle değil. İkimizde müslamanız elhamdulillah ama farklı yaşıyoruz işte

• kesinlikle engel olur kultur farkı ve inanc farkı evlilikte cok onemli o tecrubeyi bir arkadasım yasadı evllik uzun surmedi

0|0
    0|0
  • Bir Türk olarak fransız sevgilim oldu İslamiyeti anlattım oda bizden oldu kapandı kültür farklılığı olsun iki tarafta sevdikçe sorunlar ortadan kalkar

0|0
    0|0
  • sevmek ayri bir kulturun duygulari deyildir sevmek heryerde sevmektir

0|0
    0|0
  • bence değil

0|0
    0|0
  • Siyasi ve kültürel den bişey olmazda dini konuda olur

0|0
    0|0
  • Buyuk engel

0|0
    0|0
    • 1ay

Aşılmaz demi sorun yaratır. En iyisi hiç başlamamak galiba

• 1ay

Asilmaz. Entelektuel ve acik goruslu biriyse adapte olabilir ama risk buyuk

• Mesela ben milliyetçi olmayan bir insanla evlenemem benim için sorun yaratır.

0|0
    0|0
  • Bu evlilik yürümez

0|0
    1|0
  • hayır önemli olan Aşk

0|0
    0|0
  • Kücük konularda bile sikinti yasarsiniz

0|0
    0|0
  • ileride çok sorun olacak emin ol...

0|0
    0|0
  • Karakter uyuyorsa sevgide varsa tamamdır

0|0
    0|0
    • 1ay

Saydığım sorunlar ne olacak

• 1ay

Kültür zamanla oluşur siyasi ve dinide oturup hangisi mantıklıysa ortak karar alınabilir

• kesinlikle EVET

0|0
    0|0
  • haklisin

0|0
    0|0
  • olmaz o işş...

0|0
    0|0
  • engel değil ama ileride çok sorun çıkar alttan alıp birbirinizi idare etmeniz gerekir😊

0|0
    0|0
  • kriterlerin yüksek :D

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • bir dk, çocuk nereli sen nerelisin onları bir söylermisin ona göre yorum yapıcam?

0|0
    0|0
  • Asla böyle bir ilişki yürümez

0|0
    0|0
    • 1ay

Bazen onun karakterinde biri çıkmaz karşıma diyorum ama saydığım şeylerden dolayı için rahat değil.

• 1ay

içim

• 1ay

Elbet bir yerde patlak verir. Diğerleride tuzu biberi olur olaya

Kızlar Ne Diyor 12

• Kültür yaşayış biçimi bunlar insanı insan yapan baharat gibi bir şey. Ev düzeninde gelenekte yemek tat biçimleri hepsinde zıtlık veya benzerlik olabilir. Ama bu biraz zorlar. Siyasi görüş de tabiki ayrı bir şekilde çatırdamaya neden olur iyi düşün doğru karar ver

0|0
    0|0
  • Iliskiniz baslarda iyi gitsede , dini inanc-siyasi gorus -kultur farkliligindan oturu sonunuz olmaz.
    Cok catisma yasarsiniz ve yipratirsiniz birbirinizi.
    Kultur farkliligi , inanc farkliligi , siyasi farkliliklar evlilige engeldir.
    Benim dayim esiyle gomleginin bir dugmesi kapali olacak acik olacak gibi seyler yuzunden bosandilar. kendine yakin birini al sonradan pisman olursun.

0|0
    0|0
  • Evlilikte bunların olumsuz etkileyebilcegini dusunenlwrdenim o yüzden bence de uzak durmak en iyisi

0|0
    0|0
  • bu cagda evlilige tek engel got yememesi

0|0
    0|0
  • Bunlar totalde sorun olur galiba

0|0
    0|0
  • Etme bence de

0|0
    0|0
  • Birbirinizin görüşlerine saygılıysanız sorun olmaz bence

0|0
    0|0
  • arada anlaşmazlıklar olabilir.

0|0
    0|0
  • tabii ki engel hata cok büyük engel

0|0
    0|0
  • Sadece yakışıklı diye insan sevilirmi ya. Hayat görüşü, hayata bakış açıları bunlar çok önemli, büyük sorunlar çıkar ilerde

0|0
    0|0
    • 1ay

Sadece yakışıklı diye sevdiğimi kim söyledi. Soruyu detayını tekrar oku istersen

• 1ay

o saydığın faktörler önemli ama kafalar uyuşmuyorsa, sorun çıkar

• 1ay

Evet biran kabul etmemekle hem ona hemde kendime haksızlık mı yaparım dedim ama olucak gibi değil galiba

• Kültür farkı ve birçok farklı görüşlerimiz varsa bende kesinlikle kabul etmem.

0|0
    0|0
  • bence baslama bile 9 yıllık iliskim bu nedenden dolayi bitti

0|0
    0|0
    • 1ay

Tam olarak neyden dolayı bitti? Hangi sorunlar çıkıyor ortaya?

• 1ay

Bizde henüz bir sorun yok zaten bir ilişkiyede başlamadık ama farklıyız orası kesin. Herşeye rağmen o bana bense ona saygı gösteriyorum. İleride evlilik olursa ki o düşüncede kendisi, sorunlar çıkar diye düşünüyorum. O yüzden hiç başlamak istemiyorum. Sizde ne gibi bir sorun olmuştu

• 1ay

ailesiyle kafa yapimiz uyusmadı nasil diim geri görüslülerdi ne istersek o gibi

Yükleniyor...