Benden daha milliyetçi var mıdır acaba?

Çok merak ediyorum. Benden daha çok Türk milliyetçisi olabilir mi? Türk tarihini yalayıp yuttum diyemem lakin 500 kitap okumuşsam bunların 400'ü Türk tarihi ile ilgilidir.

Şimdiki yasalar ve geçmiş Türklerdeki yasalar bunların hepsini kapsayan bir konseptim var. Açıkçası Bence'ler halinde burada sizlere aşılamak isterdim lakin ne zaman Türkçülük adı altında bir şeyler yazsam bir kargaşa çıkıyor.

Bu sebeple de uğraşmaktan bıktım.

Öyle asarım, keserim diyen dengesiz ülkücülerden değilim başta belirteyim. Bizim her inanca ve görüşe saygımız vardır. HDP hariç...

1|0
51

En İyi Kız Görüşü

• ben de milliyetçiyim babam da ülkücüdür açıkçası babam kadar çok kitap okumuş her konu hakkında bilgisi olan bir insan görmedim. ama bu yaş aralığında bu kadar iyiysen seni tebrik ederim tabiki de. umarım çok daha iyi yerler egelir hakettiğini kazanırsın. ben senden daha fazla milliyetçiyim diyemem eminim senden daha geniş bilgisi olanlar d avardır benden de vardır tabiki de. bu sitede bu kadar çok kitap okumuş birilerinin olacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
    • 500 kitabı ben az görüyorum. Lisedeyken her gün 1 kitap bitirdiğim olurdu benim.

• Elbette bilgi kıyaslamıyorum zaten milliyetçilik bilgi ile olmaz biraz da duyguyla alakalı, maneviyat...

• evet ama ben pozitivist bir insanım karşımdaki insan ister din ister milliyetçilik isterse tarih isterse coğrafya hakkında konuşsun farketmez bilgi kapasitesi çok önemlidir. senle hayatı bıyunca kitap kapağı açmamış birisi aynı değil. hani sen biliyorsun kendini geliştirmişsin karşına çıkan birçok konuda cevap verebiliyor sorgulyabilirsin bence bilgi dünyadaki en büyük hazine bu ülkeyi ileriye götürebilecek yegane şey ülkenin senin gibi aşk meşk değil de bilgilendirici kitaplar okuyan insanlara ihtiyaçları var.

En İyi Erkek Görüşü

• Çekik gözlü olmamamız hakkında ne düşünüyorsun? Yani orta asyalıda bazen çekik değil fakat asıl türk altaydan gelme ve 100% çekiktir (tamam biraz iskitlik var). Yani demek oluyor ki türklük kültürel bir kavram ırksal değil en azından anadoluda. Yani bence bir 100% kürt laz arnavut veya başka birşey kendini türk hissediyorsa o Türktür kimse bunu değistiremez değil mi?
    Bir de nasıl olurda çoğu ülkücü hatta senin gibi o kadar türklük hakkında çok kitap okumuş (genelde türkler çünkü yabancılar ayırt edebiliyor) kişiler "Türkî" ile "Türk"ü karıştırabiliyor.
    Şimdiden teşekkürler.

0|0
    0|0
    • Atatürk'ün bir sözü var, ''Kendini Türk hisseden herkes Türktür'' diye. Aksi taktirde bu durum milliyetçilikten çıkıp ırkçılığa girer.

• Cevabın için teşekkür ederim ama bunu Atatürk kabul etmeseydi bile bu gerçeği değiştirmezdi fikrimce.. :)
      Ikinci soruma da cevap verebilirsen çok sevinecem kardeşim.
      Türkî ile Türk konusu neden bir çok türk bunu karıştıyor bu sebeb yüzünden bir çok anadolu türkü olmayan türkî grupları düşmen belliyoruz. Mesela kazaklar biz türk değiliz diyorlar ama türk'ü anadolu türkü anlamında diyorlar ve dedikleri de gerçek bir kazak Türk değil ancak Türkî grubundan olan kazak tıpkı bizim Türkî grubundan türk (anadolu) olmamız gibi. Bilmem anlatabildim mi bunun ingilizcesi Turkic (Türkî) Turk (Türk).
      Yani bu türk hata tıpkı bir norveçlinin kendisine alman demesi gibi birşer sırf aynı cermen soyundan geldiği için

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• yaman milliyetciymissin delikanli. otur 5.

0|0
    0|0
  • Sanırım babam. bir Türk ensklopedisi var, alar koltuğuna her kese Türklerden, Türklerin çoğrafiya ve yaşamından tarihinden başlar bitiremez. Çevre ezberledi artık:)

0|0
    0|0
    • Babanın damarlı ellerinden öperim, babaya selamlar; ama sanmıyorum :(

• iyi maşALLAH

0|0
    0|0
  • Bence yoktur😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...