Sizce babam haklı mı?

" Sadece Türkle evlenmene izin veririm. Eve damat diye Kürt veya Alevi getirme " diyor. Farklı ırk evliliklerine karşı. Bu soruyu ciddi sordum

Güncellemeler:
1ay Anlaşılan çoğunluk babama katılıyor
1ay Sünni olmayanı Türk kabul etmeyen ülkücü çizgi diyelim. Alparslan Türkeş'in bunla ilgili cümlesi var. Yoksa biliyoruz Alevilik ırk değil

0|0
25|36

En İyi Erkek Görüşü

• Aileni dinle baban haklı çünkü farklı ırk ve kültüre sahip olan bir insanla ciddi bir ilişkide bir ömür geçirmek sorunlara neden olabilir Ispatalı bir Türk ile İzmirli bir Türk arasında bile kültür ve şive değişirken farklı ırk ve görüş sahibi olan kişiyle uzlaşmakta sıkıntı yaşarsın yoksa hepimiz insanız ama sorun ve nedenler böyle

Ve köklü bir geçmişe ve asil bir yapıya sahip olup asırlarca savaşlarda galip gelen Dünyaya hükmeden Türk ırkına mebsup olduğum için gurur duyuyorum şükür ediyorum ama diğer tüm farklı gemişe sahip farklı ırkta insanlara da saygı duyuyorum çünkü kimse hangi milletten hangi aileden geleceğini seçemez bulunduğu ırkın genel özelliği o ırktan gelen insanın karakterini belirlemez Karakter ve kişilik eşit çatıda yaşayan farklı kültür sahibi insanların kendi yapısını hayattan aldığı kazanımları gösterir Bir insanı ırkından ve kültüründen dolayı yargılamak yanlıştır Türk olup yemediği halt kalmayan insanlarda var Kürt olup parmakla gösterilecek insanlarda ama böyle bir konuda babanı dinle çünkü o yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı haklı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim babam da Kürtle evlenmeye sıcak bakar. Babaları takas mı yapsak ki 😅😅

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• cevapların tamamını okudum sadece bır kac kısı farklı cevap vermıs herkes haklı demıs
    zaten ne zaman dın dıl ırk ayrımı yapmadan yasamayı ogrenırsek o zaman mukkemmel hale gelecegız bu kadar da ayrımcılık olmaz ya ısınıze geldımı ınsan olsun dersınız ısınıze gelmed mı de nasılda gomuyorsunuz bır ıngılızı almanı rusu daha cok savunursunuz gercekten yazık
    ınsan olduktan sonra tabıkı ayırım etmek yanlıs

2|1
    0|0
  • Baban biraz saçmalamış. kürtlerle evlenmemeni söyleyerek iyi yapmış. Arada bayağı kültür sorunu oluyor ve kürtle evlenip çocuk yaptığın an Türklüğünü bozmuş oluyorsun. Senin soyundan gelenler tam Türk olmuyor. Düşün, atalarımız diğer etnik gruplarla veya ırklarla evlenip soyumuzu bozalım diye mi Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında bizi kurtarmış? Fakat Aleviyle evlenmemeni söylemesini anlamadım. Alevi Türklerde var. Bir kürtle evlenmem fakat bir Alevi Türkle evlenirim. Yüce Türk ırkını mezheplere bölüp, mezhep din ayrımı yapmak saçmalıktan başka birşey değildir.

1|0
    0|0
  • Baban evlenmiyecek sen evleniceksin. Babanın sözünüde dinlemelisin sonra piöan olabilirsin. Kendi hayatını kendin seçiceksin. Doğruyu öğrenmek istiyorsan önce hataların tabi olucak ama hatayı'da bile bile gidersen sana başka bir söz yok.

1|0
    0|0
  • Alevilik bir ırk değil..
    Oncelikle bunu bilmek onemli.

3|0
    0|0
  • Haklı

2|0
    0|0
  • Malesef haklı ama niçin haklı dersen sen değil aile kültürleri uyuşmadığı için yani sizin aranızda sorun olmasada işin içine sülale girdimi ewlilik af edesinde pok oluyo

2|0
    0|1
  • hayır baban haksız..

1|0
    0|0
  • Evet çok hakli

2|0
    0|0
  • Babanın görüüşünü kimse değiştiremez. Ya baş geleceksin ya da o başı eğeceksin tercih ve karar senin.

1|0
    0|0
  • baban haklı değil ama geri dönüş için onlara ihtiyacın olabilir bu yüzden dinle. Ben kürtüm ve çok şükür vatanıma milletime hain zararlı biri değilim. Ailemde öyle. Ama insanlar anlamaz bunu

1|0
    0|0
  • Şimdi bir şey derdim de neyse...

2|0
    0|0
  • Baban bu zekayla bu zamana kadar iyi gelmiş

1|1
    4|0
  • Haklı.

1|0
    0|1
  • Anne Baba sözü dinle.. Birşey olduğunda geri dönmeye yüzün olsun.. Senin her zaman iyiliğini düşünecek kişiler yanlız onlardır..

1|0
    0|1
  • Ayak da alkışlıyorum. Sonuna kadar haklı.

2|0
    0|1
  • tercih meselesi bir şey diyemem benim hiç bir görüşe ön yargım yok dostluk olarak ama evlilik farklı

1|0
    0|0
  • Onun çocuğu olman senin her yaptığına karışacak imkanını vermiyor. Baban haksız.

1|0
    0|0
  • Bence adam hakli

2|0
    0|1
  • Büyük sözü dinle

2|0
    0|1
  • Çok haklı

2|0
    0|1
  • haklı

2|0
    0|1
  • hakli nedenleri var demekki

1|0
    0|0
  • haksız ama ben kürtle evleniceğime hristiyanla evlenirim

2|0
    0|0
  • Baban katıksız türk çünkü. Hiç başka bir millet ırk yok değil mi?

1|0
    0|0
  • Haksiz tabi insanlari irka gore ayiramayiz adam olmasi onemli kisilik sahibi falan

1|1
    2|0
  • iğrenç

1|0
    1|0
  • Bende Türk le isterim ama severlerse birbirlerini ırkcılıkta yapmam

1|0
    0|0
  • önce kimliğe değilde insanlığa bakarsak daha da yaşanır bir ülkemiz olur.

1|0
    2|0
  • Haklı...

1|0
    0|1
  • Haklı.👍🏻

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 24

• Alevilik ırk değildir, Türkeş halt etmiş.
    Babam izin verse dahi Türk olmayan biri ile evlenmem.

/Türkler kendi ırklarindan kadınlarla evlenselerdi, dünyaya hukmedebilirlerdi ✌

1|2
    0|1
  • Baban haksız. Nedenlerine gelince;

- Ailen bile olsa senin hayatına, gönül işlerine karışmaya hakları yok. Kendi kararlarını kendin verebilecek çağa gelmişsin. Hayat senin hayatın, evlenecek olan baban değil.

- Ülkücü çizgiyi devam ettireceğiz veya Türk milleti dünyaya hakim olsun diye mutsuz olması muhtemel evliliklere mahkum değiliz. Hepimiz dünya insanıyız. Benim mutluluğum ülkücü çizgiden veya dünya hakimiyetinden daha önemlidir.

- Aynı milletten yapılan evliliklerin mutlu olacağı garantisini baban mı veriyor veya sen mutsuz olduğunda bunun sorumluluğunu baban mı üstlenecek? Elbette ki hayır.

Milletçe dogmaları aşmanın, tabuları yıkmanın zamanı geldi de geçiyor.

0|1
    0|0
  • bence değil bu tamamen ırkçılığa girer ve doğru bişey olmadığını söyleyebilirim. Çünkü emin ol ki hiçkimse sahip olduğu din, dil, ırk, renk vs gibi özellikleri kendi seçmedi babana bunları iletebiirsin ve onların da Allah'ın birer kulu olup onlarıda Allah ın yarattığını söylemelisin. Kişileri bu şekilde ayırmak yerine insan olmalarına ve karakterlerine göre seçersek çok güzel bir dünyaya sahip oluruz. :)

2|1
    0|0
  • Baban bence bu tür farklılıkların kültürel çatışmaya neden olacağına inanıyor. "Davul bile dengi dengine..." prensibi yani.
    Bence saygılı olunduğu sürece problem değil

1|0
    0|0
  • Adam haklı baba sözü dinle

1|1
    0|0
  • Bence bu görüs yanlis hepimiz kardesiz ayni topraklarda yasiyoruz benim babamda belki pek istemez ama bana saygi duyar bence musluman olup dinini yasadiktan sonra sorun yok

2|0
    0|0
  • Şöyle ki alevi türklerde var. Yani alevilik bir ırk değil bir kültürdür. Yanlış bilmeyelim. Ama eğer sünniseniz alevilerden çok farklısınızdır ve bu da ilerde hayatınızda zorluk yaşamanıza sebep olur.

2|0
    0|1
  • Bende bir kız annesiyim, kalkıp yetişkinliğine ulaşmış kızıma şunu sevme bunu sevme diyemem, demem.
    İnsan olmak çöm önemli, insana insan gibi değer vermek.
    Ben çocuğum mutlu olacaksa, onun için herşeyi yaparım , her imkanı sağlarım karşısındaki insansa.
    Baban çok yanlış düşünüyor.
    Tamamen senin kültüründe olan biriyle belki çok kötü bir evlilik yaşayacaksın.
    Ama umarım iyi bir insanla birleştirirsin hayatı.
    Ve biz Alevi kültürüyle büyümüş insanlar, asla çocuklarımıza baskı yapmıyoruz ya kültür farklılıkları yüzünden, o yüzden çok şükür Aleviyim.

0|1
    0|0
  • Aleviler farkli bir irk sanki.. alevının türkü de kürtü de var.. farkli bölgede yasayan türklerın adetlerınde bile farklılıklar var fakat kendı dinıne ve ırkına yakın olanı tercıh etmek daha mantıklıdır illeride kültürel sorun yaşamamak için..

1|0
    0|0
  • ayıp etmiş

1|1
    0|0
  • Sonuna kadar haklı. ✋👍

1|1
    0|0
  • bir bitmedi sizin gibi zavallılar be insanları alevi ermeni sunni turk şu bu o diye etiketleyen siz zavallar bir bitmediniz bu dünyaya yakışmıyorsunuz en kısa zamanda geberin

0|1
    1|1
  • Bildiği şeyler vardir

1|0
    0|0
  • Evlenecek olan sensin baban degil.

1|0
    0|0
  • Kendince haklı sebepleri olabilir

1|0
    0|0
  • Haklı evet

0|0
    0|0
  • Haklı yani bu ayrım değil de kültürel farklılık sende ayak uyduramazsin

1|0
    0|0
  • ayni benim babam😂 ama bir yandanda haklilar

1|0
    0|1
  • benim babamda ayni kafada Allah sabir versin 😅

1|0
    0|1
  • Alevi türk olmuyomuymuş baban faşist galiba

0|1
    0|0
  • Yalnız alevilerde türk

1|0
    0|0
  • Alevi bende istemem farklı oluyoruz yapamazdık. Valla ben kürtlere güvenmiyorum hemde bir kürt soyunu devam ettirmek istemezdim

1|1
    0|1
    • 1ay

Hepsimi kotu

• 1ay

Gizli sen her iletişim kurmak isteyen maviliyle sohbet çevireceksen zor. Gizli engelleme sistemi çalışmıyor şanslısın

• 1ay

Ne sohbeti arkadaşım onla ne sohbeti cevireyim

• Bence haklı değil kardeşim türk kürt alevi ermeni vb. Ne olursa olsun insan insandır bana göre

1|1
    0|0
  • Alevi mezhep değil demiş arkadaş evet haklı ama baban benim babamla aynı kafada.. Ve sonuna kadar dinle çünkü çok haklı.

2|0
    0|0
    • 1ay

Sence her irktan kotu yokmudur turk olmayabilirdin

• 1ay

@Araratli04 yanlış anlaşılma olmuş olabilir ben sevdiğim adamı birakmak zorunda kaldım alevi diye.. 3 yıllık ilişkimi bitirdim Allah kimsenin başına vermesin bunları başta konuşmak lazim

• 1ay

Kesinlikle haklisn benim ailemde karsi o tur seylere

Yükleniyor...