Toplumumuz neden genel olarak okumayı sevmiyor?

Mesela uzun yazılar paylaştığım zaman okuyan insan sayısı çok az oluyor, bu bilumum siteler için geçerli. Uzun yazılar çok az ilgi görüyor içeriği her ne kadar sağlam ve mantıklı olsa bile. Çünkü toplum olarak uzun yazılar görmeye alışkın değiliz, okumayı sevmiyoruz. Dolayısıyla her şeyde yaptığımız gibi bununda kolayına kaçıyoruz ve sadece kısa yazılar okumayı seviyoruz. Okuma alışkanlığına sahip değiliz çoğumuz. Siz belki okumayı seversiniz, okursunuz ama sizin gibi olmayan insan sayısı epey bir fazla.
Misal benim bu yazdığımı çoğu kişi okumayacak. Çünkü gerek görmüyorlar.
Belki ben burada çok önemli şeyler yazacağım ama okumadıkları için öğrenemeyecekler.
Üşengeç ruh halimiz kendini her yerde göstermeyi başarıyor. Her şeyin kolayına kaçmak bize hiçbir şey kazandırmaz. Bilakis bize bir çok şey kaybettirir. Donanımlı ve bilgili bir insan olamayız en başta. Zira donanım sahibi insanlar her şeyin kolayını kaçan değil; her şeyin sonuna kadar mücadele eden insanlardır.
Bizde bu davranış yok maalesef.
Nerede kolay bir şey varsa hemen oraya yöneliyoruz. Okumaktan aciz, üşengeç boş bir toplumuz.
İstisna olan insanlar sayesinde zaten ayakta durabiliyor bu memleket. Onlar da olmasaydı şimdiye batmıştık.
Naçizane tavsiyem her zaman okumaya özen gösterin ve sonuna kadar okumayı öğrenin.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• En yoğun dönemlerimde bile okumayı asla bırakmadım. "Ayaklı kütüphane" derler ve bu çok hoş bir şey. Okumak bana sayısız şey kattı. Okuyun, araştırın, merak edin, kendinizi geliştirin.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dedem ilk okul terktir. Hep bizlere okumanın ne kadar kolay olduğundan bahseder. Lakin durum farklıdır. Kendi beceriksizliğini böyle savuşturur. Okumak zor zanaattir vesselam. Herkes okumak kolaydır der ama okumazlar. Çünkü oturup saatlerce dirsek kırmak, gözlerini yormak, kafanı yormak zor gelir insanlara, o yüzden kitabı bırakıp sağda solda gezerler, saçma sapan dizileri izlerler sonra gelirler bizlere vaaz verirler, amcası dayısı sayesinde bize üst olurlar bir de emir verirler. Hayat işte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanlar sadece işine gelen seyleri okur herkes böyledir ben mesela sevgilim varken aşkla ilgili olan yazıları dikkate almazdım simdi ayrıldıgımız icin önüme ne çıksa merak edip okuyorum. ilgi cekici seyler yazman lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Konuyla ilgili ve zaten özünde tembel bir toplumuz. Dayıyla amcayla biyerlere gelmeyi heves eden bir toplum sence okumayı araştırmayı sevebilir mi?

0|1
    0|0
  • o yüzden böyleyiz, türk klasikleri, dünya klasikleri hiçbirini okumamış insanlarla dolu.. Cahil deyince kızıyorlar bide

0|0
    0|0
Yükleniyor...