Kadın ve erkek eşit midir?

Bence eşit değildir ama olması gerekir sizce kadın ve erkek eşit midir? Eşit olabilir mi?

0|1
8|49

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın ve erkek eşittir.
    Hukuki olarak, insani olarak eşittir. Yalnızca fiziksel ve ruhsal olarak birbirlerinden farklıdırlar.
    Aman yaşamı baz alırsak erkeğin yaptığı her şeyi kadın da yapabilir.
    Yani kadın da çalışır, gezer, araba sürer vs.
    Bu kadının en doğal hakkıdır ve Kimse buna karışamaz. Kadınlar da istediği gibi yaşayabilir. Lakin Ataerkil düşünce yapısına sahip ülkelerde kadınlar özgür değildir ve ikinci sınıf bir varlık olarak görülür. Bizim ülkemizde bu durumda.
    İslam ülkelerinin hepsi böyledir.
    Laikliği, demokrasiyi açıkça uygulayabilirsek eğer böyle bir şey sorun olmaz.
    Ama bizim ülkemiz bunu istemiyor. Zira din her zaman ön plana çıkıyor ve iyi bir demagoji aracı.
    Kadınlar hakkında söylenen aşağılayıcı sözlerin sayısı o kadar fazla ki insan tiksiniyor resmen.
    Benim için kadın ve erkek her zaman için eşittir. Hatta kadınlar erkeklerin beceremediği birçok şeyi de becerir.
    Çocuk doğurmak, annelik yapmak çok manidar eylemdir.
    Bizim annelerimiz bizi bugünlere getirdi.
    Dolayısıyla şimdi kadınlar eşit değildir dersek annelerimize de bir nevi hakaret etmiş oluruz.
    Kadınlar hiçbir zaman erkeklerden aşağı bir varlık olmadı, Bu tamamen Ataerkil düşünce yapısına sahip insanların düşündüğü saçma bir düşüncedir.
    Erkek, kadından üstün değildir. Kadınlar da özgürdür ve istediklerini yapabilir.
    İnsan, insandır.
    Cinsiyete indirgeyip bazı davranışları meşru kılmaya çalışmak da aptallıktır. Olaya Hümanizm penceresinden bakarsak çok daha mantıklı sonuçlar elde ederiz ve bu eşitsizliği çözebiliriz.
    Kimsenin kimseden üstün ya da alçak bir varlık olmadığını görürüz. Demek istediğim bu olay bakış açısına bağlıdır, Sen hayata nasıl bakıyorsan insanları da öyle görürsün.
    Ben insanlara yalnızca insan olarak baktığım için kadın ve erkek benim için üstünlük ya da alçaklık ifade etmiyor.
    İki cinste benim nezdimde insandır.
    Kadınlar daha naif, zarif, hoş varlıklardır benim için. Onlara sevgi, saygı duyacağım her zaman.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır eşit değiller

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Eşit değil eştir..

Birbirini tamamlarlar..
    Eşitlik her şeyi aynı olması demektir..
    İki erkek bile eşit değildir..
    Kimi uzun kimi kısa..
    Kimi yakışıklı kimi çirkin vs.

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Sacma olur. ikisi de bir yapboz parcasi gibi birbirlerini tamamliyorlar.
    Esit dersen sporda erkeklerle kadinlarin karsilasmalarini izlememize ses cikarmaman lazim :] ornekler cogaltilabilir. herkesin iyi oldugu kotu oldugu noktalar var. esitlerdir fakat avantajlari ve dezavantajlari farklidir.
    Boyle dememiz daha dogru olur. bak mesela dinde kadinin yataginda olmesi bile sehit sayilmasina neden oluyor. biz erkeklerde anca savasarak oluyor bu is. bunun gibi ornekler cogaltilabilir.

0|0
    0|0
  • Evet eşittir lakin bazilari hem islam, muslumanlik diyorlar hem de kadin-erkek eşittir diyorlar. Ben de buna tavim.

0|0
    0|0
  • Bu sorunun aynısını gaye turgut bu sitede soruları cevaplarken sormustum ve en iyi cevap secmişti. reklamımı yaptım gidebilirim galba.

0|0
    0|0
  • deıldır kanks

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Bugün Türkiye'de ölsürülen her 1 kadına karşılık 4 erkek cinayete kurban giderken cinayet denince akla sadece kadın cinayeti geliyorsa ve kurban sadece kadınsa gerçekten kurban yerine konuyor ise kadın erkek eşit filan değildir... biz erkekler 2. sınıf vatandaş yerine konuluyoruz

0|0
    0|0
  • hayır değil

benim peşimden 2 kız koşarken , sizinkinden 50 erkek koşuyo

bunun neresi eşitlik :D

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşitliği modern kafa yapısının bir ürünü diye düşünüyorum. Temelde erkek avlanabilmesi için fiziksel olarak kadından üstün yaratılmıştır. Erkeğin amacı geçimi sağlamaktır. Kadın ise narindir, erkeğini derleyip toplaması gerekir. Arka planda kalması gerekir. İşin temeline iniyorum çünkü modern düşünce buna uymuyor. Ancak statü olarak bir kadının erkekten başarılı olması temelde de modernde de sorun teşkil ediyor. İstediğiniz kadar inkar edin o erkek o durumu kaldıramaz.

0|0
    0|1
  • Türkiyede değil adım gibi eminim.. elbette eşit olmalı ama eşit gözlerle bakmıyoruz..

1|0
    0|0
  • Türkiyede Ne kadar Kadına şiddet haberleri ile karşılaşsak bile

şu an

Kadınlar Erkeklere göre daha ön planda ve öncellikli

0|0
    0|0
  • degil

0|0
    0|0
  • Haklar bakimindan esit ama biraz fark olmali bazi konularda

0|0
    0|0
  • Bugün dünyanın 3 büyük ülkesini kadın başkanlar yönetiyor. Sence?

0|0
    0|0
  • Her ülkede değişiyor 3. dünya ülkelerinde değil

0|0
    0|0
  • degil

0|0
    0|0
  • ikisininde artilari eksileri var esit insan yok karsi cins ve kendi cins niye olsun

0|0
    0|0
  • eşittir :)

1|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Olmadığı için feministler turedi zaten dimi

0|0
    0|0
  • değildir

0|0
    0|0
  • Hak olarak eşitler

0|0
    0|0
  • hayır..
    kadınlar bizden üstündür..

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • Her konuda eşit olamazlar ama bence kadın kadın gibi erkekte erkek gibi olmalı mesele eşitlikten önce saygı

0|0
    0|0
  • bence eşit

0|0
    0|0
  • Hayır değil...
    Yaratılış farklı...

0|0
    0|0
  • eşittir hatta yaradan tarafından kadın daha ön plandadır saçmalamıyorum hayvanlara bakınca bunu görebilirsin. bir de bizim geleneklerimizle yoğurduğumuz dinimiz var o zamanda şimdiki durum bir algı olarak çıkıyor karşımıza.

0|0
    0|0
  • Hayır eşit değildir
    Bazı konularda dötü yırtmak için geliştirilen bir karam bence

0|0
    0|0
  • Bazı konularda eşit değil ama erkekte kadında aynısaygıyı hakediyor. Çünkü insan özünde herkes

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 7

• Değildir. Hiçbir zamanda olmayacak. Feminist tavırları bırakalım kadın olarak bence. Yaratılışa aykırı

0|0
    1|0
    • 1ay

Ne demek yaratılışa aykırı?
      Sen kadını erkekten aşağıda bir varlık olarak mı görüyorsun? Bunun feminizm ile değil, insanlık ile ilgisi vardır.
      Kadın da eşit bir varlıktır. Kadın da bir insandır, hiçbir erkekten aşağıya kalır bir yanı yoktur.

Ayrıca yaratılış derken İslam'dan falan mı bahsediyorsun? İslam da zaten kadın değersizin tekidir.
      Ben müslüman olmadığım için böyle bakmıyorum olaylara :)) Bu müslümanların sorunu.

Kadın, erkek kanun önünde, hukuk önünde eşittir. Bir kadın erkeğin yaptıklarını yapar. İster spor yapar, ister araba sürer, ister çalışır.

• 1ay

Saçma olan sen ve senin düşüncelerin :))

• 1ay

Ok oldu

• Eşit değil maalesef. B7 dünya kurulduğundan beri böyle.

0|0
    0|0
  • eşit değildir kadın kadınla bile eşit değildir her şeyi cinsiyete bağlamamak lazım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Hayir değil

0|0
    0|0
  • Aynı meslekleri yapabiliyorsa, beyin olarak eşit. Vucut olarak değil

0|0
    0|0
  • değil