Camiler neden kilise gibi tabure sandalye sıra var islam da olmadığı halde diyanet buna neden müdahale etmiyor?

Camiler neden kilise gibi tabure sandalye sıra var islam da olmadığı halde diyanet buna neden müdahale etmiyor?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Neden müdahale etsin? Battı mı o sandalyeler sana?

0|0
    0|0
    • 1ay

Bidat olduğu için dinde olmayıp sonradan girdiği için dini tahrip ettiği için

• 1ay

Bunu bilmiyordum ilk defa şimdi öğreniyorum. Bence baya kötü. İzin verilmemeli.

• 1ay

Bende onu diyorum bak soruyu doğru anlasan baştan aynı noktada birleşecekmiştik

En İyi Erkek Görüşü

• Diyanet kilise modeli gibi sıra sıra oturmayın cemaatin arasına dağılın diye afiş yaptırdı. Ama cemaat uygulamıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• açıklayayım :)
    sağlık sorunları arttıkça bazı insanlar eğilip kalkarak namaz kılamıyor. Özelliklede yaşlılar bu sebeple ya oturuyorlar ya da daha rahat olması için sandalye kullanıyorlar. İslam'da bu sağlık sorunu yaşayanlar için bir kolaylaştırma yöntemi. Bu sebeple diyanet izin veriyordu, hatta camilerde sandalye bulunuyordu. Ancak durumu abarttı bizim insanlarımız. Herkes yanında bir sandalye getirmeye başladı. Düzenli geliyorsa veya haftada bir diyelimki sandalyesini orda bırakmaya başladı vs. Açıklamaları tam ne bilmiyorum ama bir anda çoğu kişi rahatsızlanmadı heralde ama işte insanlar durumu farklılaştırdılar. En son diyanet baktıki camile sandalye ile doldu kiliseye benziyor yasakladı. Hatta yakın zamanda bu açıklama geldi. Ancak kişi çok rahatsızsa sandalye kullanabilir. Diyanetin suçu olarak görmüyorum eskiden sandalye kolaylığı olduğunu insanlar bilmiyordu. Camiye gidemiyorum çünkü oturduğum yerde kılıyorum orda nasıl yapıcam şeklinde konuşurlardı ama şimdi hoşlarına mı gidiyor, bende mi kullanayım diyorlar bilemiyorum ama durum büyüyünce diyanet yasak getirdi.

0|0
    0|0
    • 1ay

dinde yere oturarak namaz kılmak vardır tabure sandalye sıra koltuk gibi şeylerin üzerine oturarak değil

• 1ay

hayır bazı durumlarda sandalyede kullanılabiliyor

• Namaz kılan yaşlılar için çoğu eğilmekte zorlanıyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Din de yere oturarak namaz vardır sandalye vs. Şeylere değil Allahın dinine bakın uydurulmuş dine değil. Ben oturarak namaza değil dinde olmayan kilise modeline karşıyım

• 1ay

Dinde zorlamada yoktur ameliyatlı belki oturmaya engeli ayak uzatmaya engeli var bilemeyiz bunu göz imasıyla bile olsa namaz kılmak zorundayız bence

• 1ay

Göz iması ile namaz kılınır ama bu sandalye vs. şeyler dine sonradan girmiş bidattır

• Kiliseyi nye asagiliyorsunuz oda allahin evi dglmi?

0|0
    0|0
    • 1ay

kiliseyi aşağılamıyorum sadece diyorum ki her dinin ritüelleri farklı diyorum şimdi kiliseden oturakları kaldırsan hristiyanlar ne tepki verirler öyle düşün

• 1ay

Yaşlı insanlar değil sadece bacak ve ayaklarında sorun olanlarda oturabilir ama bildiğim kadarıyla namaz yere oturarak kılınıyor tabure sandalye vs. üzerine oturarak değil

• 1ay

Kilanlara sormak lazim :D

• Herşeyin kolayına kaçmaya çalışıyolar çünkü.

0|0
    0|0
  • Kaldırıldı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • onlar sağlık sorunları olanlar ıcın degıl mı ya

0|0
    0|0
    • 1ay

dinde yere oturarak namaz kılmak vardır tabure sandalye sıra koltuk gibi şeylerin üzerine oturarak değil

• 1ay

alakası yok dızlerınde sorun olanlar sandalyede falan oturarakta yapabılıyo tekrr arastır

Erkekler Ne Diyor 6

• Diyanet sonunda yanlıştan döndü ve kaldırılması gerektiği yönünde talimat verdi.

0|0
    0|0
  • Diyanet gerekli fetvayı verdi, sandalyelerin kaldırılması gerektiğini söyledi zaten.

0|0
    0|0
  • Ne alaka

0|0
    0|0
    • 1ay

Din de yere oturarak namaz vardır sandalye vs. Şeylere değil Allahın dinine bakın uydurulmuş dine değil

• Diyanet açıklama. yaptı 2 hafta once yanlış diye

0|0
    0|0
  • Yaşlı amcalar oturarak kılıyor namaz ayağında sıkıntı olanlar vesaire.

0|0
    0|0
    • 1ay

• 1ay

Anlamazsın sen adam kalkıyor ayağa otururup devamlı şekilde yapamıyor en iyi yolu oturcağın kısımlar Tabure geriside ayağa kalkıyor

• Çünkü osmanlı bizansın taklidini yaptı kabul etmek gerek.

0|0
    1|2
    • 1ay

Bizansın eski torunlarıyız :/

• 1ay

Sen Bizans torunu olabilirsin Ben Oğuz un
      Abdülkerim satuk Buğra Han ın torunuyum

• 1ay

Tabii evet altay dağlarının mağaralarında yaşayan türklerin öz torunusun 👍

Yükleniyor...