Ailemin evlilik baskısından bıktım?

Ben iyi bir şirkette ailemden başka şehirde yaşayan bir kızım. Ailem üniversite biter bitmez evlen evlen diye baskı yapıyorlar. Sürekli karşıma birini çıkarıyorlar. Ben evliliğe karşı biri değilim ama karşıma çıkardıkları insanlar hiç kafama uygun tipler değil. İstemeye istemeye birkaç kere buluşmaya gittim. Bir de buluşmadan sonra nasıl geçti vs vs gibi sorular sorup özel hayatıma müdahale ediyolar. Ben özel hayatıma ailemi sokmak istemiyorum. Çünkü onlar benim kafamda insanlar değil muhafazakarlar. Yeri geldi ilişkim oldu bazen ama yine de söylemedim onlara. Çünkü onların tek ilişki anlayışı evlilik malesef. şu an bir ilişkim yok ama bu saçma sapan çabaları sinirimi bozuyor. Biz aslen türkmeniz ama güneydoğu kökenliyim. Dolayısıyla hep oradan buluyorlar. Güneydoğu kökenli birini istemediğim halde kaç kere yapıyorlar. İşin içinde halam da var o sürekli birisini bulup anneme gösteriyor ve ondan onay alırsa bana söyleniyor. Bu tür davranışlar hiç hoşuma gitmiyor. Benim bir ilişkim olsun istiyorum ama onların buldukları her adam bana kötü geliyor nedense. Fizik olarak ta benden çok düşük tipleri karşıma çıkarıyorlar. Gerçekten çok sıkıldım artık.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Evet sana katıldığım nokta şu; Bende karadenizliyim bana da bizim oralardan kız buluyorlar bende senle aynı tepkiyi veriyorum yabancı olsun istiyorum. Tercih benim olsun doğru da olsa yanlış da olsa benim doğrum yanlışım olsun. Hem şöyle bir aile genişlese yeni farklı bir çevre edinmiş olsan fena mı yani. Ayrıca genetik olarak da daha sağlıklı çocuklar dünyaya gelir. Ailemi bende karıştırmıyorum bu açıdann. Birde eli yüzü düzgün insanım yani ben aciz değilim ki gidip kendim yapabilirim. hangi çağda yaşıyoruz yani.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aa şirkette mi yaşıyorsun? :D Şaka şaka
    Seni anlıyorum. Bence benzer bir konu açıldığında hiç cevap dahi verme. Konuyu bir daha açmamaları gerektiğini söyle. Fotoğraf atsınlar sana sadece buldukları kişilerin. Beğenirsen görüş. :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• sen sallama milleti evlenince mutsuz olursan hatalarını telafi edecekler mi tabiki hayır onların tek amacı senden kurtulmak o kdar. sen bildiğin yoldan şaşma asla

0|0
    0|0
  • 28yasına gelmissin napcaksın bu saatten sonra

0|0
    0|0
  • peki sen nasıl bir ilişki istiyorsun? ailen bence evlilik diyerek doğrusunu yapıyorlar tipleri beğenmeyebilirsin tabi

0|0
    0|0
  • İşin çok zor Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Onlarla bu durumu sakince konuştun mu

0|0
    0|0
  • Evlen artık kızım. Aaaa

0|0
    0|0
  • Senin evlenmen Şarttır Şarttır...

0|0
    0|0
  • yasin geregi bunu istemeleri normal

0|0
    0|0
  • Bende aynı işimiz zor tırta bağladık

0|0
    0|0
  • evlenmek istemiyorsan evlenme canım. kimsenin baskısından yılma

0|0
    0|0
  • biraz geniş düşün. gelenle gidenle düşüp kalkmasın diye olab

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendin bulabilirsin koskoca kizsin. Bunu anlamamalari tuhaf.

0|0
    0|0
  • Ayrıl ailenden

0|0
    0|0
  • Takma kafana hissettiğin an yasa

0|0
    0|0
Yükleniyor...