Turkiye egitim endeksinde sondan 4. oldu, ne dusunuyorsunuz?

oecd "2016 tek bakista egitim" adinda yillik bir rapor yayinlamis.

38 oecd uyesi ulke arasinda 35. olmus turkiye.

imam hatiplerin cogalmasiyla cahilligin artmasi sizce bir tesaduf mu? ulke sizce neden bu kadar rezil, rusva halde?

Güncellemeler:
1ay arkadaslar ben "bunun sonucu imam hatiplerdir" demiyorum. sadece imam hatiplerin cogaldigi doneme denk geligi vurgusunu yaptim

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Sonuncu olmamamız mucize

0|1
    0|0
  • İmam hatipler ne alaka eğitim sistemi bozuk fen lisesine gitmiş biri bile ygs de 350 alıyorsa sistem başlı başına sorun imam hatipler neden hazmedemiyorsunuz anlamıyorum sanki imam hatipte okumak zorunlu

0|1
    0|1
    • 1ay

ben egitim sisteminin bu kadar bozuk olmasini da hazmedemiyorum, "imam hatipler bu ulkenin gozbebegi olacak" denmesini de hazmedemiyorum. turkiyenin ne kadar kotu halde oldugunu ikimizin de gordugune eminim

• 1ay

Yapılanmalı

• 1ay

Haa şöyle bir şey var osmamlı medreselerinde dini eğitim ve pozitif bilimler veriliyordu dini eğitimle birlikte bilimde verilebilir ama dediğim gibi sistem yeniden yapılanmalı

• bu konuyu imam hatiplere baglamani çok saçma buldum eğitim Türkiye'de genel olarak vasat bir halde ister düz ister anadolu isterse de fen lisesi olsun.

1|0
    1|0
  • Nolacakti? 1. mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 35. olmuşuz ya 38. olsaydık? Peki biz bu haldeyken batı bizim neyimizi kıskanıyor? Sağlık desen yok , eğitim desen yok, adalet desen hak getire. Ama dünyada 1. sırada olduğumuz konular var hakkımızı yeme. Mesela en pahalı petrolü biz kullanıyoruz. Kadın şiddeti konusunda ilk üç sırayı kimseye kaptirmayiz

1|0
    1|0
  • kiblesi batiya dönük olanlarin hezeyanidir turkiyedeki egitimin dine dogru yonelmesinin cahillik olduğu. bu arastirmada eminimki boyle andavallarin yaptigi bir arastirmadir. ne zamanki insanlar islam ahlakini ogrenip gercekten yasarlar o zaman mutlu olurlar tarih buna sahittir

1|0
    1|0
    • 1ay

iran gibi islam ahlakiyla mi yasamaliyiz? ben burda bu sonucu imam hatiplere baglamadim. imam hatiplerin cogaldigi doneme denk geldigini (!) vurguladim

• 1ay

insan beserdir şaşar. insan ürünü hayat tarzlari eksiktir islam fitratiyla yaratilmis insana uymaz. bir sey kullanma klavuzuna uygun kullanilmazsa nasil bozulacaksa insanda kullanma klavuzu (Kur-an) na göre bir hayat tarzi yasamazsa mutluluğa ulasamaz. simdiki savunulan tum izmlerin gecmisi kac yıldır dusunmek lazim. onlardan once insanlar mutsuzmuydu? Hayir. tekrar diyorum dini yanlis yasayanlara degil İslam dinine bakmali onu arastirmali. Allah oku diyor, tahkiki (arastirilmis) imani istiyor. bide at gözlüklerini cikarip önyargısiz Allahin mesajına baksak bize ne zarari var. Ali ra ya bir inancsiz-ey Ali o kadar ibadetle yoruluyorsunuz ne geregi var. Ali ra'da biz ibadetle yoruluyoruz siz bisey yapmıyorsunuz. Biz ahireti umuyoruz siz ölüp yol olmayi ama ya varsa? (ki var) biz umduğumuza kavusacagiz siz ise atesi boylayacaksiniz demiştir

• 1ay

bundan dolayi aklimizi kullanalim cok merhametli Allah kullarinin kötülüğünü istemez İslami hayat tarzi, İslam ahlaki guzel bir hayat tarzidir. bunu değerlendirelim.

• Belli zaten halktan

1|0
    0|0
  • Başka türlü nasıl oy alacaklar. Kendileri bile itiraf ediyor , eğitim seviyesi yükseldikçe oylarımız düşüyor dediler.

1|0
    1|0
  • Imam hatiplerden önce eğitim sistemi cok mu iyiydi sanki

0|0
    0|0
  • asıl rezil rüsva sensin din düşmanı cahil
    sözde demokrasi cocuğu seni...

1|0
    1|1
Yükleniyor...