Ataturk'u sevmemek ama saygi duymak suç mu?

Arkadaşlar şu an bu vatanda yaşamamizi sagladigi için şukranlarimi sunuyorum saygi duyuyorum kendisine ama vatani kurtarirken yaptigi köklü degisiklikleri sevemiyorum. Lisede çok Ataturkcu bir kizdim ama gerceklestirdigi seyleri arastira arastira artik sevemiyorum ve soyledigimde karsimdakilerden cok buyuk bir tepki aliyorum saygida kusur etmiyorum kesinlikle ama sahsi fikrim bu neden bu kadar tepki?

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kim olursa olsun ismi ile tanınıp ülke de ya da herhangi bir toplumda büyük yararı olmuş olsa sevilmek zorunda değildir önemli olan saygı duymaktır günümüzde atatürk olsun ya da şimdiki lider olsun sevmeyen olunca tartışma ortamında aşağılanır küçümsenir bu cahilliğin göstergesidir. Herkesin yanlışı doğrusu mutlaka vardır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende Atatürk'u sevmem hatta her ısınınde gozuktugu gıbı olmadıgınıda bıldıgım halde en kucuk bı faydalı hızmet ıcın saygı duyuyorum. bu ulkede boyle. sevmek zorunda olmadıgın adamı sevmedıgın ıcın top atısına tutulursun. sımdı yorumuma gelecek saygısız yorumları ben sımdıden hayal edebılıyorum mesela...

1|0
    1|2
    • 1ay

Daha dakka bir gol bir ulkeden... Git diyen oldu. Halbu ki kotu bir sey dememistim ben sorumda

• 1ay

chp zıhnıyetı saygı duymaz ama ulkuculer saygı duyacaktır. mhp den bahsetmıorm bak gercek ulkuculerden bahsedıorm...

Erkekler Ne Diyor 20

• Sevmeyen terbiyesizlik etmesin kafi, yani her yapılanı herkes kabullenmek zorunda değil herkesin eğrisi doğrusu va. Bence önemli olan, bir kıvılcımı ateşleyip doğru hareket ettiği için, bu vatanı Suriye gibi, Irak gibi, diğer Osmanlıdan kopan arap ülkeleri gibi başkalarına emanet etmemesi ve bugünlerimizde bile o kopup giden huzuru bulamayan amerikan ingiliz mangasına dönüşmüş ülkelerden birisi olmamamızı sağladığını idrak edebilmek.

0|1
    0|0
  • Senin sevgine mi kaldı paçoz :D

1|2
    4|0
  • Saygi duydugun surece sorun yok bildigin gibibyap

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye hayat bahşetmiyor. Buna atatürkte dahil. Sevmiyorum saygı da duymuyorum. Terbiyesizlik etmiyorum o ayrı. Saygı duymak lafının ülkede yanlış kullanıldığını düşünüyorum. Basit bir mantıkla yaptıklarını takdir etmediğiniz, yanlış bulduğunuz birine saygı duyamazsınız. Benim değerlerimi yok etti, şöyle yaptı böyle yıktı ama saygı duyuyorum bu adama dediğiniz biri oluyor mu hiç normal hayatınızda? Mantıken böyle bişey yok.

0|0
    0|0
  • Neyi mesela sevmiyorsun? Kadınlara seçme hakkı tanıdığı için mi? Yoksa memleketin anahtarını ingilizlere veren osmanlı hükümetine karşı çıktığı için mi? Veyahut ülkedeki aşiretleri , din pazarlayıcılarını öldürdüğü için mi? Şu anda kullandığın güzel dili kullandığın için mi? Neden yani? Ben anlayamıyorum çünkü sen bana anlat.

1|0
    0|0
    • 1ay

şu an kullandigim dil Ataturkten oncede Turkceydi zaten

• 1ay

Bende oyle saniyordum universitede profesore sordum ve zaten turkceydi ama farkli sivesi mesela simdiki azerbaycan turkcesi turkiye turkcesi gibi o zamanda osmanli turkcesi oluyormuş. Konuşma dili ayni sadece yazida farkli zaten

• 1ay

O kullanılan kelimeler bize ait değildi işte. Güneş dil teorisini bir araştırsın bakalım profesörün.

• Sevmek zorunda değiliz zaten. benimde yaptıklarına saygım var fakat ileri görüşlülüğü olmasaydı Türkiye şu anda daha büyük yerlerde olabilirdi diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • sevmesen bile saygı duymak zorundasın... eğer gazi paşa ve silah arkadaşları olmasaydı. bugun annen belli baban şüpheliydi

0|0
    0|0
  • Bende muhammedi sevmiyorum.. adam 1384 yıl önce ölmüş günümüzde hala adı konuşuluyor.. Atatürk vefat edeli 78 yıl oldu.. Diyorlar ki neden hep Atatürk konuşuluyor :D Ya bir ***tirin gidin 100 lerce yıl bıkmadılar muhammed muhammed diye :D

0|0
    1|0
  • Bende sevmiyorum ama saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • 100 yildir ölü bir adami bu kadar çekistirmeyin mezarinda rahat uyudun bari

0|2
    0|0
  • ataturku sahsi olarak tanimam ama ulkemiz icin bir cok dogru karar verdigini ve hala onun belirledigi kurallarla yasiyor ve mutlu olmam ona minnet saygi ve sevgi duymami sagliyor ama kimsenin kararlari bni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • yoo. saygı duyman yeterli. insanları zorlayamazsınız sevgi duymaları için ama saygısızlık yapılmaması gerekir bir ülkenin kurucusuna.

0|0
    0|0
  • Kimse sevmek zorunda değil ama saygı duymak gerekir tabiki.

0|0
    0|0
  • hangi değişiklikten rahatsızsın? mesela harf devrimi mi?

0|0
    0|0
  • İnsanlar artık atalarına karşı böyle yapacak birşey yok :D

0|0
    0|0
  • sevmemek bence suc değil ama saygı duymamamak biraz zeka eskikliğini gösterir.

0|0
    0|0
  • sen sevmesen de olur

0|0
    0|0
  • değildir,

0|0
    0|0
  • yoo bende sevmiyorum mesela ama saygı duyuyorum yaptıgı bazı iyilikler hatrına

0|0
    0|0
  • köklü değişimden kastın nedir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç kimseyi sevmek zorunda degiliz. Bende sevmiyorum. Isteyen istediği şeyi dusunsun. senin fikirlerine saygı duymak zorundalar. Sadece Yobaz kesim ancak bu konuda inanılmaz tutucu oluyor. Ama alisacaklar mecbur.

2|0
    0|0
  • Araştıra araştıra sevmekten vazgeçmiş güzeller güzeli "gizli"miz 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Sen Atatürk ü tam anlayamamışsın git daha çok araştır bence Nutuk'u okudun mu mesela?

0|2
    0|0
    • 1ay

Okudum ve gercekten cok arastirdim. Tek taraflida bakmadim olaya bir ataturk sevenlere baktim bir antipati duyanlara mesela. En sonunda bende sogudum yapilanlardan

• 1ay

neyden soğudun

• Bazı yönlerini eleştirsem de sevwrim, sayarım. Senin sevmeme nedenini sorabilir miyim?

0|0
    0|0
    • 1ay

Batiyla savaşa girip onlarin yolundan gitmek mesela. Biz kendi yolumuzdan gidebilecekken niye baskalarini takiple hep arka planda kaliyoruz.

• 1ay

Sanki atatürkten önce hep kendi yolumuzdan gidiyorduk da... Her haltımız fars arap kültüründendi. Sen sanıyor musun osmanlı döneminde orta asyadaki kültürümüzden eser kaldı? İslamiyeti kabul ettikten sonra gayet arap kültürüne sardı devlet. Senin hayal ettiğin ülke kuzey kore gibi dışarıya tamamen kapalı bir ülke yapısı herhalde.

• 1ay

@llaalala Olgunlasinca gel oyle konusalim tamam mi? Şu an bunlari cahilligine veriyorum ve umursamiyorum

Yükleniyor...