Sizce adet saklanması gereken bir durum mudur?

Sizce adet saklanması gereken bir durum mudur(+1)?Karnımız ağrıdığında buna dayanmalı ve yalan mı söylemeliyiz? Birinden ped isterken ajan gibi mi davranmalıyız? Yanımızda erkek varken ped alamaz mıyız? Aynı durumda ped reklamı varken kanalı mı değiştirmeliyiz? Babamıza bana ped lazım diyemez miyiz? Birçok insan bunun ayıp bir durum olduğunu, edepsizlik olduğunu söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
1ay Facebook'ta bu konuyla ilgili bir paylaşımda karnı ağrıyan kızın regl olduğunu söylemesi hakkında bir yorum gördüm.. Kızın cahil olduğunu belirtmiş ve 100 beğeni almış aksi bir yorumda yok.. bende bunun üzerine merak edip sordum ve açıkcası üzüldüm

0|0
22|27

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun ayıbı olmaz bence insani bir durumdur ki özellikle eşten saklanması yanlış. Daha farklı sorunlara yol açabiliyor...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerin pipisinin ucundan azıcık şey alınıyor diye 40 gün 40 gece kutlayacaklar nerdeyse. o şaşalı sünnetler süslenmiş arabalar hepsi ''çocuğum erkek olacak' demek için. Bunu kalkıpta kimse ayıplamıyorsa kadınların elinde olmayan bir durumdan hiç kimsenin iğrenmeye, alay etmeye hakkı yoktur
    Aksini iddia eden de 14 yaşında ergenliğe yeni girmiş erkek çocuğundan farksızdır onlar bu konuda bir b*k bilmediği için dalga geçebilirler normaldir

4|0
    0|0
    • 1ay

Çok haklısın, güzel özetlemişsin. Keşke bu insanlar azıcık beyinlerini kullansalar. Keşke hepsi 14 yaşında olsaydı ve biz "çocuk işte" diyebilseydik. Ergenlik bazılarında ömür boyu.

Erkekler Ne Diyor 26

• Bugünlerde de tüm kızlar adet mışşılıh :P
    - Sevgiliye samimi erkek arkadaşlara da denilebilir ama karşı cinsten başkalarına denmemesi gerektiğini düşünüyorum sonuçta mahremiyet kavramı var.. Kendi cinsinizden istediğiniz kadar bahsedin olum gelenekler görenekler sktr gt başmdan vs vs gibi kkk :P :D

1|0
    0|0
    • 1ay

sunumunuzda bayağı uzun sürdü

• 1ay

Ne desem ki şimdi bilemedim :P Çok şükür verdim de insan bir sorar değil mi sunumun nasıl geçti diyee bir trip bir trip hemen ama anlıyorum :D

• 1ay

Sevindim adınıza. Teşekkürler yorum için.

• değildir

1|0
    0|0
  • Ayip degil ama her onune gelene soylenmesi gereken bisey degil mesela sevgilimin bana soylemesini sacma buluyorum banane yani benim senin hastaliginla isim mi var da soyluyosun esim degilsin bunu vurgulamalari gereksiz bence.

1|0
    0|0
  • Hayır tabi ki. Çok saçma şeyler bunlar oldum olası anlamadım zaten. Doğada olan gayet normal bir şey bu.

1|0
    0|0
  • değill

1|0
    0|0
  • Hayır sevgilim olurda eger bu durumlarda bana soylemesini isterim sonucta ozelim benim.

1|0
    0|0
  • bırınden ped mı ıstıyorsunuz , ılk defa duydum

1|0
    0|0
  • bende olsa saklardım

1|0
    0|0
  • saklanması gereken bir durum değil ama açık açık söylenmesi gereken bir durumda değil

1|0
    0|0
  • asla. ben çalışırken bir kız vardı saklamazdı o 2 3 gün ona iş vermezdik mesela.

1|0
    0|0
  • Bizim is yerinde kadinlar kirmizi yapiskan yapmaya basladi :s

1|0
    0|0
  • Bence bunu ergenlerin yaninda soyleme erkek arkadaşlarıyla makara konusu olursun turkiyede boyle seyler hos karsilanmaz bacim sen guvenmedigine soyleme mesela benim sevgilim bana heray soyluyor bende ona yardimci oluyorum

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • bilemedim🤒

1|0
    0|0
  • Gayet doğal bir durum.

1|0
    0|0
  • Hayır Tabii Ki Sağlık Sonuçta

1|0
    0|0
  • bence gayet doğal davranılmalı derslerde bile işleniyor saklanacak bir durum değil

1|0
    0|0
  • Herşeye tamam da gidip babadan da ped isteme olmaz o kadar da değil

1|0
    0|0
    • 1ay

kızın senden ped istese kızar mısın?

• 1ay

Ya böyle şeyler konuşulur mu kafayı mı yediniz siz baba lan bu baba bkunu çıkarmayın

• 1ay

lütfen cevap verin.. kızar mısınız?

• Saydigin her şeyi yapabilirsin. Normal bir durum.

1|0
    0|0
  • Bence dogal bir durum

1|0
    0|0
  • hayır örf ve adetlerimizi herkes bilmeli :D

1|0
    0|0
  • Bunun utanması mı olur

1|0
    0|0
  • bence rahat olmalısınız

sonuçta doğal bir durum sizler için

1|0
    0|0
  • sadece yüzeyel söylense daha şık olur

1|0
    0|0
  • şimdi vucut kıllarını alıp almadıgın bizi ilgilendirmiyosa o da ilgilendirmez... ama cokta abartılacak bişi degil

1|0
    0|0
  • Arkadasım türk toplumundan okadar mutszsan kapı orda sapıda senin olsun gidebilirsin ! Bu ucuz türkiye eleştrileri cok bayat. Kimse kimsenin adetine madetine laf filan söylemiyor. Söylüyor diyenler insan olmadıkları için ahırda yasıyorlar ondan bnce. Aksine avrupada 1960 lı yıllara kadar insan yerine konmuyan kadının orda daha fazla hak sahibi oldugunu söylemk tam bir cahillik...

1|0
    0|0
    • 1ay

o halde açıklayın gördüğüm yerde yüzlerce insan ayıplamış. bunu demeniz komik kaldı ki kadın bile değilsiniz

• 1ay

Tartışmayı bilmiyormuyum? Allah askına yarım saattr sana bir laf anlatmaya calısıyorum hala Sen ne diyorsun. Sakamısın sen :)

• 1ay

At gözlüğünü cıkar snra gel karsıma...

Kızlar Ne Diyor 21

• Değildir. Belki de sağlıkçı olduğum içindir ama bana bundan çekinmek saçma geliyor.

Tabii insan babasına "Baba adetliyim, bana ped al" demez, dememeli. Ya da karnın ağrıyorsa baban sorduğunda adetli olduğunu söylemene gerek yok. O kadar da değil.

Yani özel bir çabaya girilip özellikle gizlenmesi, utanılması gereken bir durum değil.
    İlla gereksiz yere bunu belli etmenin de anlamı yok.

Ama genel olarak hastalar doktora bile çekine çekine söylüyor, yav ne var bunda. Yine bazıları almaya çekiniyor işte erkek varsa.
    Yani ben çekinmeden alırım mesela. Utanılacak bir şey değil zaten.

1|0
    0|0
  • Hayır !! Bu bir ayıp değil bu bir suç değil bu bir günah değil. Aksine bir bayanın sağlıklı olmasını sağlayan en önemli şeylerden biridir. Bunda utanılacak bir şey yok. İnsan saklama gereksinimi duyuyor onunda sebebi erkeklerin tepkisinden dolayı. Halbuki hayır bu saklanması gereken bir şey degil.

2|0
    0|0
  • Bir sosyal deney izlemiştim bunun hakkında.
    Toplumumuzda kadınlar hakkında olan çoğu şey geçmişten günümüze kadar saklanmaya çalışıldığı için durum böyle

1|0
    0|0
  • Tabi herkese durduk yere söylemek hoş degil ama.. neyse size yaşadığım bir olayı anlatıyım tatile giderken bir yerde mola verdik oranin tuvaletinde sira beklerken çantamdan pet çıkardım bir kadin sanki zina etmisim gibi tip tip baktı ablamda yanima geldi beni azarladi kadinlar tuvaletindeyiz erkek yok ayıp bir sey yapmadım neden öyle garip bakti anlayamıyorum.

2|0
    0|0
  • Bence gayet normal ben babamla markete gittiğimde felan alıyorum nasılsa herkes biliyor neyin ne olduğunu niye saklayım birinden isterken de utanmıyorum her kadının başına gelebilecek bir şey sonuçta

2|0
    0|0
  • Edepsizlik olacak bir şey değil

1|0
    0|0
  • Bende bir baskılara gelemiyorum mesela istiyorum birinden disaryken arkadaşım sessiz ol diyip uyuşturucu verir gibi veriyor elime sanki sen böyle davranınca kimse anlamıyor

1|0
    0|0
  • ya utanılacak bişey değil ama ilan etmek de yanlış bana göre

1|0
    0|0
  • Söyleyin mq ayıp değil bir şey değil

1|0
    0|0
  • Sacmalik

1|0
    0|0
  • değildir

1|0
    0|0
  • Bırak söylemeyi markette alırken bile utananlar var. Yargılanacak bir durum değil.

1|0
    0|0
  • Evet saklanmalı

1|0
    0|0
  • Edepsizlik değil zaten herşeyi artık açık açık reklamlarda gösteriyorlar bilmeyen kalmamıştır

1|0
    0|0
  • Ajan gibi saklama gerekmiyorsa bile alenen söylemen de gerekmiyor. Her şeyin bir usulu var.

1|0
    0|0
  • Ben de utanıyorum keşke değişse durum

1|0
    0|0
  • bir kacyerde mantikli yazmissin ama bu bizim elimizde olan bisey degil tipki kasinmak gibi simdi sen bir erkegin yaninda kukum kasiniyor diyebilirmisin ayiptir denmez buda tipki onun gibi ayip gorgusuzluk kavrami icine girer

0|0
    0|0
  • csceggegehdbjejk, elimde olsa kurtulmak istiyorum şu lanet şeyden

0|0
    0|0
  • Biyolojik birşey, tıbbi birşey, niye utanıcak. Ama bas bas açıklamında anlamı yok

1|0
    0|0
  • Normal bir şey. Saygıdır bu, kalkıp " baba adet oldum, ped al dersen" baban bile garipseyebilir. Toplumuzda böyle bir şey yok. İnsanlar zamanında hamile kaldıklarında utanırmış şimdi, donunuza kadar millete söylüyorsunuz. İstemek tabiki de yanlış değil. Fakat bir insan neden senin adetini bilsin ki? Afedersin ama argo bir tabirle söyleme istemiyorum (anlayın argo tabiri) ne gerek var bilmesine? Eşin olur söylersin. Fakat diğer türlü gizli saklı olması edeptir.

1|0
    0|0
    • 1ay

siz dediğim şeyden saptınız. ben durduk yere bugün ben adetim haberiniz olsun desinler demedim. lütfen soruyu düzgün okuyun :)

• 1ay

Anladım soruyu. Ben de örnek verdim, o konu üzerinden. Bana yöneltilmiş bir soru, bunun farkındayım. Düşüncelerimi, beyan ettim sadece. ☺

• 1ay

peki teşekkürler

• Gayet normal bence

1|0
    0|0
Yükleniyor...