Kadınlar erkeklere muhtaç mıdır?

Örneğin maddi kazancı erkeğe bırakmak muhtaçlık yaratmaz mı?
Kadınlar erkeklere muhtaç mıdır?#büyükyorumcu

1|1
357|44

En İyi Kız Görüşü

• Bir adam elbette kendi ailesinin sorumluluğunu taşıyabilmeli az ya da çok bir şeyler üretmeli. Her insan yapabilmeli bunu. Sakat kalmış insanlar bile yapıyor ve bakınca çok saygı duyuyorum. Ama şu var ki kadınların muhtaç bırakıldığı bir gerçek eğitim konusunda kısıtlanan kadınları düşünürseniz özgürlüğünü eline alamayan kadınlar hâlâ var. İnsan istedikten sonra ayaklarının üstünde mecburiyetleri yoksa durabilir, bir kısmıysa farkında olmadan zarar görüyor biri o insanı yalnız ve savunmasız gördüğünde çok rahat zarar verebiliyor bir de güvenmişseniz. Maddi olarak muhtaçlığa gelirsek. Farklı bir yönden ele almak istiyorum. Kimse kimseye mecbur olmak istemez, hayat kadınlarının da hepsi yargılanıyor. Hepsi bunu kendi mi istiyor? Birileri onları mutlaka zorluyor. Çoğu kandırılan kadınlar. Ama kimse onları yargılarken, onları asıl kullanan ve üstünden para kazananların şeref yoksunluğuna bakmıyor. Muhtaç mı yerine onları kim muhtaç bırakma hakkını kendinde buluyor kimin buna ne hakkı var diye sorulmalı.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 356

• Kİmse kimseye muhtaç değildir, olmamalıdır. Buna cinsiyetçi yaklaşmak doğru olmaz. Hepimiz insanız ve bireyiz. Birey olmak kendi ayaklarının üzerinde durabilmeyi gerektirir.

Kendi ayaklarının üzerinde duran insanlar, daha güzel çift olur, daha güzel evlilikler yaparlar. Sağlam olur. Burada çift olmak birbirlerine muhtaç olduklarından ötürü değildir. Hayatı birlikte yan yana yürümeyi seçmişlerdir. Bireyler tekbaşlarına yürüme yetilerine sahiptirler ve yan yana yürürken de bunun verdiği mutluluk hep başka olur.

Bu kişilerin hayatlarında ego olmaz.

0|0
    0|0
  • İlla bi' mağduriyetlik söz konusu olmak zorunda dimi? İlla böyle muhtaçlık acizlik olarak nitelendiriceksiniz? Ne erkek ne de kadın eş, eşittir. Herkesin gücünün yettiği şeyler de kısıtılıdır. Sonsuzluk ve sınırsızlık sahibi olan yalnız Allah'tır. Onun dışında zaman zaman her iki taraf da birbirinden yardım isteyebilir, yardıma ihtiyacı da olabilir. Bu muhtaçlıkla alakalı değildir ki. Paylaşımdır, birbirini tamamlamaktır. Soruya gelirsem ben de kendi ekonomik özgürlüğüme sahip çıkarım ama bir erkeğin böyle düşünmesine de karşıyım

1|0
    0|0
  • Lan beni neden bütün sorularına davet ettin ve nasıl birkaç saniyede aynı anda soru sorabildin bir sayfa yineledim aynı kişiden 5 soruya davet aldım

2|0
    0|0
  • Maddi kazanç çalısmiyorum bir aydır giden misafirin yeri hemen doluyor bu sabah sinirle misafirle uyandım evimden kacasim geldi bıktım bazen çalışmak daha kolay iş işte kaliyor para sigorta kebap diyorum anneme kiyamiyorum sonra.

Artik erkekler çalışan kadın arıyor herkes dilediğini bulsun bir de ney damat traşi kalkmış damatlar bile sakallı istedikleri gelenekleri yikiyorlarmis sorumluluklar için de yapilabilir.

0|0
    0|0
  • Asla oyle bir sey soz konusu bile olamaz.
    Sadece bazi kulturlerde kadinlar evde erkekler isde diye bir kural oldugunu dusunenler var. Bunun icin kadin kendi gorevinin evinde cocuklarina bakmak oldugunu dusunur. Ama gunumuzde erkekler kadar kadinlar da calistigi icin kimse kimse muhtac degildir.

0|0
    0|0
  • Ben bir erkege muhtac olma taraftari hic olmadim olmamda :D gittgimiz yerde herks kndi hesabini øder hesabimi bile ødetmeyi sevmem. Kadin dedgn kimsye muhtac olmamali bnce. Her kadin kndi ayaklari uzerinde durmali n olursa olsun. Erkeklerin kndilerini kadinlardan sirf bu yuzdn ustun gørmesi igrenc. bir erkek guc olarak kadindan farkldir ama kalan seyleri kadin kndisi esitliyebilir oda karaktri ile alakalidir. Burda demek istedgmde kadinin erkegi alcak gørmesi değil sadce kndini ezdirmesin yeterli

0|0
    0|0
  • Eğer maddi kazancı erkeğe bırakmak muhtacliksa evin temizliği çamaşırı bulasigi yemeği utusu marketi pazarı vs. tum kadının yaptığı işlerde erkeğin kadına muhtaç olduğunu gösterir.. Kadın isterse eve katkıda bulunmak için çalışabilir ama asıl olan erkeğin evi gecindirme sorumluluğunun kendisinde oldugu bilincinde olmasıdır..

0|0
    0|0
  • Bir kadın erkeksiz de gayet kendi ayakları üzerinde durabilir. Başımıza gelen ne varsa erkekler yüzünden. Tecavüzdür tacizdir her ne varsa. Erkek olmasaydı daha güzel bir dünya var olabilirdi 😒 Ama kadın olmasaydı erkekler nasıl yaşardı düşünemiyorum 😏

0|0
    0|0
  • Günümüzde artık çalışan kadın yüzdesi çok fazla. Ama böyle olduğu halde işten çıkaran erkek sayısıda yadsınmayacak kadar çok fazla. O zamanda kusura bakmayacaklar başlarına ne geliyorsa çekicekler.

0|0
    0|0
  • Muhtaçlık biraz ağır bir kelime gibi ama genel olarak erkekler kadinin evi çekip cevirmesine muhtaçtır kadinda erkegin calismasina eşitler aslinda.. Ama tabiki maddi durumu olmayan çoğu kadin kendini gecindiremeyecegi için erkeğe mecbur boyun eğiyor.

0|0
    0|0
  • Bazı aileler var, kadın ev Hanımı kesinlikle kocasından asılı değil. Yani kocası aylık parayı getirir hanımına verir, o da israf etmeyecek şekilde evi çekip çevirir.
    Bazı ailelerde aksine kadın getirir. Hem evde, hem dışarıda çalışır, hele üstelik kocasının kölesidir.
    Bazılarında eşit harcama var, bazılarında eşit sağlanır gelir.
    Ama çoğunlukta kadın kocasından asılıdır

0|0
    0|0
  • Kesinlikle, maddi kazancı erkeğe bırakmak muhtaçlık ve eziklik demek bana göre. Ekonomik özgürlüğü elinde olmalı kadının ki hiç kimseye hiçbir şekilde muhtaç olmasın..

0|0
    0|0
  • Bu çelişkilidir. mesela ben hic bir zaman erkeğe muhtaç olmam. Ama olanlarıda çok görürüm. Tamamen kişilik meselesi. Sırf maddi değil manevi anlamdanda eğer bir kadın istiyorsa muhtac değildir.

1|0
    0|0
  • Yalnız kalamaz insanlar sevilme arzusuna sahiptir ve sevilmek için severler bu yüzden kadında erkekte sevgi boyutunda birbirine muhtaçtır. Fakat bu dürtülerini bastırabilmiş insanların kendilerinden başka muhtaç oldukları hiç bir şey yoktur

0|0
    0|0
  • Fitrat uzerine kadin erkege Erkek kadina muhtactir :) parayi erkek kazanir ev isi yemek cocuk bakimi koca nazini kadin yapar :)
    Bunlari bir erkek zor yapar

0|1
    0|0
  • Kimse kimseye muhtaç değildir bunu tercihler belirler. Çalışmamak da bir tercihtir ve herkes seçimlerinin bedelini bir şekilde öder koca eline bakmakta bunun bedeli olarak kabul edilebilir.

0|0
    0|0
  • muhtaclik barındırmaz. maddi kazancı erkek sağlıyor ama o aileyi de ayakta tutan bir kadın. tamamen eşittirler. erkek bilek gücü harcar, kadın beyin gücü...

0|0
    0|0
  • Ev kızları için üzülüyorum bu yüzden, sevgili yapma vs yerine keşke azıcık kafa patlatıp ilk önce kendi ayaklarının üzerinde durabilmek için çabalasalar..

0|0
    0|0
  • Kadınlar erkeklere muhtaç
    değil. Günümüzde kadınların %80'e yakını çalışıyor. Bunu sadece okumuşlar için demiyorum, genel manada bir söylem. Eve akşama çalışıp, didinip ekmek götürmek isteyen çok kadın var. Onlara şiddet uygulayan, ellerinden paraları alıp şerefsizce ve adice yiyen de çok erkek sıfatıyla gezinen var. Kadına şiddet var, acizlik var, güçsüzlük var, horgörülme var, taciz var, tecavüz var... Var olan var yani. Ancak kadında bunlara karşı göğüs gerecek bir şekilde güç var. Ve sen bu güçlü kadınlara muhtaçlıkmı diyorsun? Unutma asıl sen dünyaya gelmek için o erkeğe birkaç dakika kadına dokuz ay muhtaçsın. Doğumdan sonra da bitmiyor tabi bu durum...

0|0
    0|0
  • bir nevi ama eşin sana bakmak zorunluluğundadır yani muhtaçlık söz konusu olamaz çünkü bir zorunluluk mesela eş ben olmasam bir dilim ekmek yiyemeyeceksiniz diyemez çünkü o bir dilim ekmeği zaten getirmek zorunda

0|0
    0|0
  • bir kadın erkeğe bir erkekte kadina muhtactir bence. kadinin yapamadığını erkek yapar. erkegin yapamadigini da kadin...

0|0
    0|0
  • Kadın erkeğe-erkek kadına elbet muhtaç. Fıtratımız gereği zaten birbirimize muhtaç yaratıldık..

1|0
    0|0
  • Bence bir kadın ayakları üzerinde durabilmeli ya ondan sonra kimse kimseye muhtaç olmaz, olmamalı da.

0|0
    0|0
  • Her iki cinste başarırsa kendi ayakları üzerinde durabilir.

0|0
    0|0
  • Kadın evi alıyor erkek dışarıyı neresi muhtaçlık burada
    Parayı bölüşemeyen kadın para istediğin de adam burnundan getiriyor ise muhtaçlıktır buda biz değil benler konuştuğu içindir

0|0
    0|0
  • Muhtaçlık gereklilik yardımcılık, isminin ne olduğu önemsiz, birbirimizi istiyoruz.

0|0
    0|0
  • Bu erkekten erkeğe değişir, kimisi kazancıyla kadın çalışmıyor ise onun üzerinde otorite kurmaya çalışabilir, bana bağımlı bir geliri de yok istediğimi yaparım hesabı kimisi ise kadınına bu şekilde yaklaşmaz neticede erkek dışarıda çalışıyor ise kadın da evde çalışıyor...
    Kişisel görüşüm kadının çalışması yönünde nedeni ise günümüz insanı güvenilmez...

0|0
    0|0
  • İnsan insana muhtaç olmamalı. Ben cinsiyetim ne olursa olsun kendi ayaklarımın üzerinde duramıyorsam, zorluklarla başa çıkamıyorsam bu benim acınacak bir insan olduğumu gösterir.

0|0
    0|0
  • Ne biçim soru bu tabi ki muhtaç değiliz sizden daha iyiyiz daha zekiyiz. Kadın kendi başına ayakta kalabilir.

0|0
    0|0
  • İki tarafta olmazsa olmaz.
    Muhtaçtır maneviyat yaşantı olarak diyorum bunu
    Maddi açıdan herkes kendini bir şekilde taşır ama yaşantıda maneviyatta lazım karşı cins.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    326

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 43

• Maddi durumda: Erkek eve bakmakla yükümlüdür, kadın çalışıyorsa eve bakmak için kazandığı parayı vermesi gerekmez. Yükümlülüğü yoktur.

Maddi durumda bir muhtaçlık yok. Ama başka durumlarda iki cinste birbirine muhtaçtır.

0|0
    0|0
  • Maddi anlamda hayır fakat manevi anlamda korkunç derecede fazla muhtaçtır

0|0
    0|0
  • Erkek karakterliyse öyle hissettirmez. Bir de kadının neden çalışmadığıyla alakalı. Çalışmak zor geldi kocam baksın ben yiyeyim mantığıyla çalışmıyorsa, muhtaç hissetsin zaten.

0|0
    0|0
  • hakikaten büyük yorumcuymuşsun 270 tane kız cevabı almak her babayiğidin harcı değil :) sorunun cevabı her iki tarafta birbirine muhtaçtır

1|0
    0|0
  • Kadınlar hiçbir erkeğe muhtaç değillerdir; onlar da kendi ayakları üzerinde durabilir.
    Muhtaç olma yanılgısı da ataerki düşünce yapısından kaynaklanıyor.

1|0
    0|0
  • Deıldır kanks

0|0
    0|0
  • Günümüz şartları mecbur bırakıyor
    Özellikle ev hanımları için geçerli

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye muhtaç değildir, olmamalıdır. Bunun tek yoluda insanın kendini her konuda geliştirmesi ve yaptığı işte başarılı olması, maddi olarak özgür olması.

0|0
    0|0
  • Muhtaçtır. Erkeklerin kadınlara tek muhtaçlığı cinsellik kadınların ki ise gerek korunma gerek barınma vb temel ihtiyaçlar.

0|0
    0|0
  • ikiside bırbırıne madden muhtaç olmadıgnı bılecek güçte olmalı...4-5 yıl evvel batmıştım madden. o dönem bır hanım arkadaşım vardı fazlacada ıyı durumdaydı. evlenmek istıyordu ve bunu kolayca yapabılırdım evlenebılırdık. Ben evlenmeyıp ilişkimizi noktaladım. dolayısı ile kendi açımdan muhtaçlık yok... bayanlar nasıl bakar bilmem.

0|0
    0|0
  • ne erkek kadina.. ne de kadın erkege muhtactir... tabiki sosyal ve iktisadi statuleri norm ve degerleri bu karsilastirmali dengeyi bozabilir...

0|0
    0|0
  • Sadece bebek yapmak için.. bir de korktukları bazı anlarında.

0|0
    0|0
  • Bu konuda devreye erkek giriyor muhtaçlıktan ziyade iki kişi birlikte yastığa baş koyar erkek imkanları doğrultusunda kadınının çalışmasını istemez yani gerek yok der fikrini sunar kadın çalışmak ister ya da istemez herşey imkanlara bakıyor

0|0
    0|0
  • Geçen erkekler muhtaç demiştim
    Şimdi kadınlarda bize muhtaç diyorum.
    Yani iki tarafta eksikliğini hisseder

0|0
    0|0
  • Kadınlar hiç bir zaman bize muhtaç değildir onlar da ayakları üzerinde durabilir ve çok zekidirler bu başlık bana saçma geldi

1|0
    0|0
  • Muhtaclar

0|0
    1|0
  • Değildir, olmamalıdır.

0|0
    0|0
  • değildir

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Erkekler güneştir. Kadınlar ay. Güneşin ışığı olmazsa karanlıklarda kaybolur ay.

0|0
    0|0
  • ruhen muhtaçtır ıkı tur bırbırıne

0|0
    0|0
  • Yakışıklı piççlere muhtaçtır

0|0
    0|0
  • yerıne gore illa olacak dıye bişey yok

0|0
    0|0
  • bence 2 cinste birbirine her konuda muhtaçtır

0|0
    0|0
  • İtiraf etmeselerde öyleler.

0|0
    0|0
  • İki cinste birbirine muhtactır yaradılis gereği.

0|0
    0|0
  • Evet itiraz eden de insan fıtratını bilmiyordur

0|0
    0|0
  • değildir ve yaratir.

0|0
    0|0
  • Kadin iş bulur çalışır para sorun olmaz erkek kadına muhtaçtır

1|0
    0|0
  • Kadınlar erkeğe, erkekler kadına kıyamet günene kadar muhtaçtır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13
Yükleniyor...