İSLAMDA ÇOK ESLILIK (!) UYDURMASI?

arkadaşlar islamda erkeğin 4 kadına kadar evlenebilir hakkı var diye saçma sapan bir yazı okudum. mantıken böyle birşey olabilir mi erkek canı istediğinde bir gün onla bir gün bunla şahsen bu konuyu kapsayan ayetin yanlış tefsir edildiğini düşünüyorum. böyle saçmalık olamaz. siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
1ay İSLAMDA ÇOK EŞLİLİK SERBEST SACMALIGI
1ay İSLAMDA YER ALAN ÇOK EŞLİLİK İN İSTİSMAR EDILMESI

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Islamdan once insanlar istedigi kadar kadinla evleniyorlarmis ve bu ayetle sinir koyulmus hatta bu ayet indikten sonra dortten cok esi olanlar eslerini bosamislar

1|2
    0|0
    • 1ay

Ben de öyle düşünüyorum adamsın

• 1ay

tesekkur ederim eig icin :-)

• 1ay

Önemli değil en doğrusunu söylemişsin ama ruhsat verildi demişsin ona katılmıyorum ama en iyi görüşsün

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu ayetin indiği zamanlar medinede savaşa gidiyorlardı ve şehitlerin eşleri dul kalıyordu. Yoksullukta olunca çocuklar ortada kalmasın diye dul kadınlarla evleniyorlardı

1|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• islama inanıyorsan uydurması dersen dinden çıkarsın haberin olsun inanmıyorsan zaten diyecek birşeyimiz yok وَثُلاَثَ وَرُبَا ve sulâse ve rubâa diyor ayette 3 er 4 er فَانكِحُواْ fe inkihu o takdirde nikah edin bu şartlarla ilgili bir durum bütün ve hiçte kolay değil bu sadece bir ruhsat ayetin sonunda vahideten diyor yani hayırlısı için 1 diyor 4 sadece ruhsat

0|0
    0|0
    • 1ay

4 er 3 er 2şer azaltarak 1e indirin diyor aslında inkar etmiyorum ama o döneme ait

• 1ay

veya aç yazayım

• O doneme. ait demen garip geldi yani bu zamanda da olabilir bilenezsin ki sen insanlarin durumlarini. Cokeslilik yere zamana kisiye hatta kulture gore degisebilir. Mesela ulkemizde pek yok. Bu sadece bir ruhasattir. Sartlarini aglayan kisi de evlenebilir bunu yadirgayamazsin. Ama cogu muslsuman ulked siklikla olanbisey degil. Bu teferruat bir mesele. Sanki imanin 6 sartindan biriymiz gibi bu kadar konusulmasi sacma bence.

0|1
    0|0
  • Nisa suresi 3. ayet daha çok var kadınlarla ilgili
    www.kuranmeali.com/ayetkarsilastirma.asp

0|0
    0|0
  • Bir taraftan dinsiz cahiller; öbür taraftan kitaptan-sünnetten haberi olmayan ergenler.. kime neye cevap vereceksin bu sitede.. saçma sapan konular, sapkın yorumlar, bilinçsiz diyaloglar.. Allah hepinizi bildiği gibi yapsın..

0|1
    0|0
  • onun sartlari var arkadasim kuranda evlenin demiyor bazi zor ve zorunlu sartlar oldugunda 4 de kadar es alabikirsiniz diyor yani bize kolaylik sagliyor allah tabiki tek eslilik dogru olandir sadece bazi durumlarda serbesttir adaletli olmak kaydiyla

0|1
    0|0
    • 1ay

Adalet bile olsa günahtır bence çünkü havayı adem için yaradan allah böyle birşeye ruhsat vermez o döneme ait bence

• 1ay

diyanet sundan dolayi demistir bazi isine gelen zenginler kuranda yaziyor die bunu istismar etmistir edenlerde var bastada dedim zaten bu gercekten cok kotu sartlarda serbest olan birseydir araplarda hala cahiliyet doneminden kalma aliskaiklar devam ediyor bunlari gorende islam kotu saniyor hayir islam temizdir sadece biz muslumanlar kotuyuz malesef umarim anlamissindir

• 1ay

Tabiki de ben de böyle zor şartlardan dolayı bunun olduğunu düşünmüyorum. normalde olmaz bence

• Gerçekleri inkar eden modern müslimcik ne kadar da eğlenceli :D

Bunu tüm İslam ülkeleri kabul ederken, sizin gibi modern müslimler neden kabul etmiyor acaba :D :D :D
    İslamda 7 yaşındaki çocukla evlenmek caizdir, çok eşlilik ve cariyelik caizdir ama iki gencin aşk yaşaması günahtır.
    Gerçek İslam budur işte, siz hala kıvırmaya çalışın.
    www.hayatinanlaminedir.com/.../...anl%C4%B1yor.jpg

0|1
    0|1
    • 1ay

Haşa inkar etmek ne. böyle birşey olabilir mi bir erkek olarak ben bile doğru bulmuyorum sadece o döneme ait bir kuraldır ve 7 yaşında bir çocukla evlenmek caizdir diye İslamı sömürmeye çalışan sizler cahilsiniz.

• öyle düşünüyor olabilirsin fakat gerçeği öyle :)

0|0
    0|2
Yükleniyor...