Askerlik hakkında 2 sorum var yardımcı olabilir misiniz?

Askerlik hakkında bilgisi olanlar bir bakabilir mi seneye büyük bir ihtimal askerim : Şimdi sorum şu Askere alındığım zaman normal askerlik sürem bitince Askerde kalabiliyor muyum? Eğer kalıyorsam rütbeli bir asker olmak ve yükselmek için Askeri okul okumak zorunda mıyız yani bazı sınavlara girip aldığım başarıyla rütbe sahibi olamıyor muyum illa askeri lise mezunu olmam mı gerekir?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle gittikten sonra kalmak istersen 6 ayını tamamladığında başvuru yapabilirsin ama askerliğin bitmeden sınavda ve mülakatta geçsen bile bitirmeyi beklersin temize gider araştırırlar ve sonra görevine başlarsın ikinci sorun uzmanlıktan bir üst kademeye geçersin ama kıdem atlaman gerekir ve sınavı var oda baya seneni alır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• artık her şekilde askerde kalabiliyorsun ;) örneğin uzman çavuş olarak kalabilirsin.. veya asteğmen olarak gittiysen teğmen olarak kalabilirsin.. ama tabiki kalma ihtimalin türbe büyüdükçe azalıyor.. askeri okul vs. de yok kalmak için şart olarak.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben normal er olarak gidicem rütbe sahibi olup dediğin gibi uzman çavuşluk vs orada kalmak istiyorum

• 1ay

):)) öyle oldu. Komk oldu

• 1ay

çok zor bişi değil o şekilde kalmak. dikkatli olursan düzenli olursan disiplinli olursa.. çok rahat kalırsın askerde..

• bunlari askere geldikten sonra dusun bence cunki buyuk ihtimal vazgececeksin cunki sahsen ben 3bin 4 bin tl para icin bunu cekmem

0|0
    0|0
    • 1ay

Bulunduğum ruh haline bakarsak çekesin geliyor moruk

• 1ay

@soran duydun mu
      Bak aynı şeyleri diyoruz...

• 1ay

pisman olursun baba ruh halini ne bozabilir ya ailevi ya ask mesk ailevi ise cikarsin baska eve ask ise bulursun baska birini ne olacak sozlesmeli er olsan direk doguda kritik bolgeye uzman olsan yine ayni gerci tercih mesrlesi herkesin dusuncesi farklidir ben evliyim sikintim yok bu yuzden birak 3 bini 10 bin verseler gitmem

• Polis likte oluyor askerde kalmak içinde uzaman lık sınavına giriyorsun rütbeli olmak için de astsubaylık sınavları var orda okuman gerek

0|0
    0|0
  • Askerî okul mu kaldı genç adam?

0|0
    0|0
    • 1ay

Hocam demek istediğimi anlamışsındır o yüzden boş yapma yardımcı olucaksan ol

• 1ay

Len ergen germe beni.
      Önce bir git askerliğini yap
      Mesakkatini zorluğunu gör.
      Ondan sonra bakarsin ne yapacagina.
      Hele bir git Yüksekova ya;
      Ömür boyu asker olsam mi dersin
      Yoksa şafak atsa da gitsem mi dersin
      Görürüm o zaman ben seni...

• 1ay

Ben yaparım hocam rahat ol sen

Yükleniyor...