Çocuğa karşı her türlü cinsel davranışı cinsel istismar sayan hüküm iptal?

'Anayasa Mahkemesi TCK'nın 103. maddesindeki "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinse davranışın cinsel istismar sayılacağına" ilişkin hükmü iptal etti. İptal kararını getiren başvuruyu yapan ilçe mahkemesi 12-15 yaş arasında 'rızayla' yaşanan ilişkide cezanın çok yüksek olduğu ileri sürülmüş ve 6'ya karşı 7'oyla bu ceza kaldırılmıs.
Arkadaslar 12 yaşındaki çocuk daha cinsel ilişkinin c'sini bilmez nasıl kendi rizasıyla birlikte olabilir? bu ne saçma bir zihniyet? üstelik son on yılda çocuk tacizleri yüzde yedıyüz artmışken bu ne iğrenç bir karardır, bu kararla pedofili sapıkları cesaretlendirmis olmuyor muyuz?
Sizin düşünceleriniz neler?

Kaynak:https://onedio.com/haber/anayasa-mahkemesi-cocuga-cinsel-istismarin-onunu-acti-721085

Güncellemeler:
1ay Rte başkan, adam yol yaptı diye gezen comarlar neden bu sorunun altına yorum yapmıyor
1ay Sövecek küfür bile bulamıyorum.

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuk işçilerin yanında poz veren insanların yönettiği bu ülkede neden buna şaşırıyorsun ki? Bu çocuk neden burada çalışıyor bu yaşta demek yerine adamlar sırıtıyor.

Ayrıca yakın bir tarihte de zaten 18 yaşında olan bir kıza bilmem kaç kişi tecavüz edip rızası var denilip geçiştirilmedi mi bu ülkede? Zaten normal bu ceza yasasının bile olması enteresandı zaten bu yasaya uyan yoktu şimdi iyice resmileştirdiler ama şundan şüphen olmasın bu gördüklerin henüz başlangıç kimbilir daha neler yaşayacağız.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Rezillik.
    Başka ne diyelim şimdi diyeceklerimi yazarsam yorum kalkar. Yani sakin bir dille ifade edilbilecek şeyler düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • 1ay

Gerçi ülkenin hangi tarafından tutsan elinde kalır, normalde "ama yol yaptı" diye gezen çomarlar bu sorunun altına neden yorum yapmıyor acaba. Çocuklarımız bile güvende değil artık

Erkekler Ne Diyor 11

• 12 yaşındaki kız çocuğu ile evlenmeyi onu kendine eş tutmayı mübah görenler çok aramızda, maalesef...

0|0
    0|0
    • 1ay

Ülke çomar kaynıyor ne yazık ki, artık rahat rahat çocuklarını satabilecekler

• Sapıklık bu. Ülkenin halı duman olmuş.

0|0
    0|0
  • ben anlamıyorum bunu kaldıranların hiç mi çoluğu çocuğu akrabası yok, yüzüne tükürecek kimse mi yok

0|0
    0|0
  • 9 yaşında evlenmiş bir peygamber var ne bekliyorsun

0|1
    0|0
  • Şaka mı bu ya :/ Zaten ortalık şerefsizlerden geçilmiyor bide böyle bir yasayı kaldırarak ne yapmaya çalışıyorlar amac ne? Teşvik etmek mi

0|0
    0|0
  • aslında bu tür olayların siyasetçilerin işine geldiği görüşündeyim

bu tür olaylar olduğunda insanlar siyaset ile ilgilenmiyorlar onlar da böylece rahatsız edilmiyor

tabii en büyük sebep bu değil bunu söylememe gerek yok zaten

0|0
    0|0
  • comarlar daha rahat tecavüz etsin diye çıktı o yasa

0|0
    0|0
  • WELCOME TO TURKEY. her an her şey olabilir hiç şaşırmadım...

0|0
    0|0
  • Ee arap zihniyetini destekleyenler düşünsün bunlar başlangıç daha

0|0
    0|0
  • o oylari verenlerin ben taaa bunu oylamaya sunanin cezanin agir oldugunu idda edenin dee

0|0
    0|0
    • 1ay

Tecavuzun, pedofilinin cezası nasıl agir olabilir? gerçi bunlar birkereden birsey olmaz diyen adamlar şaşırmamak lazım.

• hükümetin mk

0|1
    0|0
    • 1ay

Anlamıyorum onların karısı, çocugu yok mu ne iğrenç zihniyettir

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...