Erkekler kendilerine verilen gücü yanlış anlamıyor mu sizce de?

Erkeklerin kadınların üzerinde hâkimiyet kurmasını kaldıramıyorum. '' Allah onu sana ihtiyaçlarını karşıla diye verdi, sevgi ver diye verdi. Sürekli eline bakması ve sana muhtaç olması için vermedi ademoğlu, sürekli tırpan yemesi için de vermedi. Erkekliğini bil. ''
Benim görüşlerim böyle.

1|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• haklısın ama bazıları erkek değil o başka konu..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Müslümanlıkta kadın sultandır. Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok mesuliyet yüklemiştir. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda değildir. Evli ise erkeği, evli değilse babası, babası da yoksa, en yakın akrabası çalışıp onun her ihtiyacını karşılamaya mecburdur. Kendisine bakacak hiç kimsesi bulunmayan kadına, devletin yardım sandığı bakar.

İslamiyet’te geçim yükü erkek ve kadın arasında paylaştırılmamıştır. Bir erkek, hanımını tarlada, fabrikada veya herhangi bir yerde çalışmaya zorlayamaz. Eğer kadın isterse ve erkek de razı olursa, kadın kendine uygun bir işte çalışabilir. Fakat, kadının kazancı kendisinindir.

1|0
    0|0
  • eğitim eğitim eğitim herşey doğru bir eğitimden düzelir

1|0
    0|0
    • 1ay

Okuyanlar da yapıyor ama tabii okumayanlara göre daha az. Önce fikirleri değiştirmeliyiz, zihinleri değiştirmeliyiz, toplum ne der i bir kenara bırakıp karım ne der diye düşündükleri zaman veya karılarını paradan daha çok sevdikleri zaman gerçekten başarmışız demektir.

• 1ay

kalp ve beyin arasındaki o patika yolu gecebildigimiz zaman bu tür toplumsal utancı yok edebiliriz

• her cinsin kendine özel gücü var

1|0
    0|0
  • Haksızsın
    Hakimiyet kurmak denmez ona sahiplenmek denir
    İnsan sevdiğini hoşlandığını sahiplenir

1|0
    0|0
    • 1ay

Konu tamamen farklı inan bana, senin dediğin de doğru ama.

• Haklısın

1|0
    0|0
  • sana katiliyorum kadin erkege emanettir zaten ona verilecek en guzel sey sevgi saygi sadakattir

1|0
    0|0
  • Maalesef öyle...

1|0
    0|0
  • Haklisin Kadina Allahin emaneti diye bakan cok az malesef

1|0
    0|0
    • 1ay

Öyle, emanet olarak değil, çoğu sadece hizmetçi olarak görüyor. Saçını süpürge etsin istiyor.

• 1ay

Bilemem ama beceremem ben kizin anne babasi sana guvenmis vermis kotu davranmak niye adam denmez olelerine

• Gercekden oyle kabalik hep

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...