Tanımadığınız insanlara merhaba, günaydın veya kolay gelsin dermisiniz?

Diyelim bir mağazaya gittiniz merhaba günaydın hayırlı işler dermisiniz? Ya da dolmuşa otobüse binerken falan bu sözcükleri kullanırmısınız?

1|1
22|9

En İyi Kız Görüşü

• İnsan ayırmadan herkese derim. Market çalışanına, taksi şoförüne, sokakları süpüren çöpçüye, yolda karşılaştığım tanımadığım bir teyzeye... Bunlar insani değerlerden biri. Bence kaybedilmemeli.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Derim. Dinle pek alakam yoktur ama selam vermek/almak sünnetir derler. hadi onu geçtim toplumsal ahlakın gereklerindendir iyi dilekler dilemek, hatır sormak bunlar olmaz ise toplum yozlaşmiştir. Ben bir çok şehirde ve tatil beldelerinde çalıştım bizim toplumsal ahlak olarak diğer avrupa ülkerinden çok geride olduğumuzu gördüm. mesala kuşadasında calisiyorken çoğu yabanci musterim her geldiginde selam verir nasilsiniz diye sorardı. Gel gelelim bizim hoduklere kadın erkek aynı, gelir okuz gibi oturur yer icer kalkarken sanfalyesini yerine bile koymayı gectim dusen sadalyeyi bile almazdı. bu daha en iyisi daha neler var neler... o yüzden toplum olarak bu şekil küçük iletisimler kurmaz isek daha cok geri gidip bölunecegiz...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• İş yapıyorsa kolay gelsin derim ama merhaba demiyorum. Genelde tip tip bakıyorlar sonra.

0|1
    0|0
  • Çoğunlukla derim

0|1
    0|0
  • Evet derim olabildiğimce güler yüzlü davranırım
    Sizin bir merhabanızla günü güzelleşen insanlar var

0|1
    0|0
  • evet, bazen

0|1
    0|0
  • arada soylerim

0|1
    0|0
  • Bir keresinde bir amcaya demiştim günaydın amcacığım diye adam bana ne günaydın değil selamın aleyküm diyeceksin diye azarladı o gün bugündür tanımadığım kimseye selam vermem

0|1
    0|0
  • İnsanlarin tavirlarina göre söylerim bazende söylemem asık suratlilara yanaşmam

0|1
    0|0
  • Genelde evet

0|1
    0|0
  • Evet diyorum.

0|1
    0|0
  • Derim.

0|1
    0|0
  • Tabikide soylerim cok normal diymi.

0|1
    0|0
  • Demem tanirsam derim

0|1
    0|0
  • evet arada derim

0|1
    0|0
  • Diyorum

0|1
    0|0
  • diyorum muhabbet ederim

0|1
    0|0
  • Sürekli uğradığım mağazalarda derim genelde

0|1
    0|0
  • Evet surekli kullanıyorum.

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Bir mağazada veya markette derim ama dolmuşta demem

0|1
    0|0
  • Otobüsde demiyorumda mağzalarda felan derim demesem bile gülümserim karşımdaki kişiye

0|1
    0|0
  • Mağazaya girdiğim de söylerim de otobüslerde dolmuşlar söylemem

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• sabah belediye iscilerine diyorum mesela.. otobus soforune de diyorum.. gordugum emekcilere derim evet..

0|1
    0|0
  • Çoğunlukla

0|1
    0|0
  • Evet, söylerim vv

0|1
    0|0
  • Söylerim...

0|1
    0|0
  • Mağazada derim otobüste falan demem