Sorum 25 yaş üzeri içindir, neden ev almak istersiniz?

Gayrimenkul yatırımının mantığını bana biri açıklayabilirmi? 30 sene oturacağıın garanti olmadığı eve neden 50 senelik kirayı peşin verilir? Kazık çakacağını düşünen zihniyetin ürünü gibi de geliyor, yinede çok fazla önyargılı yaklaşmak isyemiyorum, mantığını anlatın söz ikna olmaya hazırım:)

0|0
9|50

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış düşünüyorsun..
    Öldün gittin diyelim, o ev çocuklarına veya kardeşine vb kalacak.
    Gayrımenkul her zaman uzun süreçte karlıdır.

Hem şöyle düşünmek lazım, bir sağlık sorunu olmadığı sürece insanlar 55-60 yaşına kadar yaşarlar..

Ömür boyu kira ödeyip, başkasını zengin edeceğine, kira öder gibi 5 - 10 sene de kendi evinin parasını ödemek daha mantıklı.
    Üstelik 10 sene sonrasını düşünürsen, bir daha kira gibi derdin olmayacak ve kiraya ödeyeceğini parayı kendin için değerlendirebileceksin.

1|0
    0|0
    • 1ay

Efe kaç yaşındasın?
      27-28
      On sene kredi öde, oldu sana 38,39.
      O saatten sonra zaten gezmeye tozmaya yemeye içmeye o kadar hevsin, ihtiyacın, enerjin kalmayacak ki. Üstelik de 10 sene sonra hayatta olma olasılığın, %50. Zaten yaşam standartımız gittikçe artıyor, bu zamanlarda kendimizi kasarak almaya çalıştıklarımız, bir süre sonra daha ulaşılabilir geliyor🤔
      Hı bide kredi faiz oranları 10 seneliklere göre bir bak derim, banka senden %50 sinden fazla faiz alıyor.
      Yani konun ana fikri %50😛

• 1ay

Tamam en son ne zaman seviştin😛😂😂😂

• 1ay

sevişirsek en sonuncu o olacak :D :D :D :D

En İyi Kız Görüşü

• Baydı şu geyik iki gündür.

Ev almak her zaman mantıklıdır. Önemli olan nasıl bir evi nereden aldığın. Arkadaşımın ailesi Hüsrev Gerede caddesinde 2+1 evi 80.000 liraya aldı. Kim almaz ve neresi mantıksız? (Nişantaşı House Cafenin hemen dibi üstelik) 400.000' e sattılar. Gerçekten mantıksız değil mi?

Ayrıca hiç değer kaybeden gayrimenkul görmedim 150.000' e aldığımız ev şu an 650.000 değerinde.

Yeterli sebepler bana göre.

0|0
    0|0
    • 1ay

25 yaş üstü dedik o yüzden

• 1ay

Tamam 25 yaş üzerine saçmalamak istediğini geç anladım kusura bakma

• 1ay

Rica ederim çok anlayışlısın:))

Erkekler Ne Diyor 49

• Sektörden biri olarak şunu söyleyebilirim ki ; YATIRIM aracı olarak "ev" düşünenler düşmanımdır. Şu istisna haricinde ; temelden uygun fiyata girilip bittiğinde kâr edilecekse o zaman yatırım olur. Soru daha çok "ne gerek var" tarzında. Sorunun aslında cevabı : "ihtiyaç"
    Güzel de bir noktayı yakalamışsın aslında, özellikle 25 yaş üstü KADINLAR ev alma olayını hiç mantıklı bulmaz, zira "kocam alsın" diye düşünür. Çevremde yıllardır çalışmış ama ev almaktan uzak duran bir çok kadın arkadaşım var, çoğu bu şekilde düşünüyor "niye bu kadar parayı eve bağlayım ki?" O nedenle ev olayı erkek için biraz mecburiyete kaçıyor. Yatırım için, arsa dururken ev almak çok mantıksız.

0|0
    0|0
    • 1ay

Yo kadın erkek ayrımı yapmayan bir insanım, ev alımına cinsiyetçi yaklaşmıyorum, kimse almasın bence, amacım insanları provake edip emlak sektörünü patlatmak😈😂

• 1ay

Bakabilirsin, ilgini çekebilir bence

• 1ay

Aldım favoriye, boş vakitte izleyim.

• 50 senelik değil bir hesaplama hatan olmalı..
    1. si aylık 800 lira ortalama 10 yıllık kira olsa 96bin tl yapar.
    2. olarak 96 bintl 10 yılın sonunda boşa gitmiş olur. oysa sen 150bin tl ye bir ev alsan 10 yıl sonunda evin 3te 2 parasını ödemiş olursun. verdiğin para boşa gitmemiş olur;) birde bu açıdan bak
    3. olarak ise elin evi emanettir her daim kirada olduğunun huzursuzluğunu hissedersin. Özellikle biz Türklerin asla vatansız yapamayacağını başka ellerde sığınarak yaşayamayacağımızıda düşünürsek kendi EVİN gibisi yoktur. ;)

0|1
    0|0
  • Bizim ilçedeki çarşıda, otuz yıllık binanın altındaki oniki metrekarelik dükkana bir milyon lira fiyat biçildi😕 şu an bugünü yaiamak dururken birikim yapmak bana saçma geliyor ama evlenip çocuk sahibi olursam gözüm arkada kalsın istemem. Yokluğumda kimseye muhtaç olmasınlar isterim.

0|0
    0|0
  • belkide kendisinden sonra gelenler için ev almak istiyor
    cogu kişi
    cocukları için eşi için alır bu evi.
    diye düşünüyorum ben kendi adıma

0|0
    0|0
  • İki evim var birini 145 bine aldım şu an değeri 275-300 satsam ev değerden kaybetmez üstüne koyar aylıkta aldığım kira 1000 tl , bir ev daha aldım 140 bin merkezi yerde acil sstandan aldım internette ilan fiyatı 160 bindi , kendin otursan bile 140 aldığını karla satarsın

0|0
    0|0
  • Amerika için söylüyorum ölümüne ev almak içi çalışıyorlar, çünkü kiralar çok pahalı ve kendilerine ait ev en büyük hakları, düşünsene sürekli evden eve taşınsan, eşyalar ne hale gelir, alışman zaman alır, ama ben tek bir evde şahsım adına darılırım, bu da ayrı bir durum

0|0
    0|0
    • 1ay

Abd de mi yaşıyosun?

• 1ay

Orda yaşamadığımıza göre soru türkiye için:) abd de yaşama hayalim yok, ben seviyorum duygu yüklü, mimiklerini kullanabilen, türk insanını:)

• 1ay

:) ruh gibi çoğu ama emin ol onlarda da iyi insan çok, burda ev almak paran varsa mantıklı ama yoksa maaşının tümünü yıllarca verip herşeyden eksik kalmak saçma geliyor

• Artik yas geciyor simdi alip kenara koyarsan ileride sen oturamazsan bile cocuklarina yatirim olacaktir.

0|0
    0|0
  • gelecege dair yatirim su acidan bak 25 yasina kadar gencligin getirdigi evhamli durumlar var para savurganli ama arkamdaki insana bir dikili tasim olsun onxa yil calistim hicbiseyim yok en azindan arkadan gelen icin bir gelecek kurmasina yardimci olabilcek bir yatirim

0|0
    0|0
  • Mantık şu aslında, zaten bir kira ödeniyor ve bu kira bedeli civarında aylık kredi ile ev sahibi olunuyor. Yani ödediğin kiranın havaya uçmadığını düşün.
    Sonuçta mülk senin oluyor, iyi günler olduğu gibi kötü günlerde var. İşsizlik, parasızlık vs gibi. İleride elinde kira vermeden oturacağın ve sermayen olan bir konut sahibi oluyorsun.
    Ben böyle evimi sahibi oldum, hala da ödüyorum.

0|0
    0|0
  • buna bende karşıyım onca sene çalışıyorsun kredi ödüyorsun ya da peşin alsan bile dediğin gibi 30 sene oturacaksın... ondan sonra öleceksin.. o paranın kuçuk kısmıyla karavan alır orda yaşarım diğer kalan paraylada mutlu bır hayat surerım.. gelip geçicici dunya ya neden bır ev bırakıp gıdeyım kı

0|0
    0|0
  • Cevabı cok basit tek basına yaşamak kendi ayaklarının üstüne basmak vs.. Bu kadar acık ve net olaya böyle bak..

0|0
    0|0
    • 1ay

Kendi başına yaşayıp kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğimi, mülkiyet edinmeden kanıtlayamıyomuyum şimdi ben🙄

• 1ay

Kira seçeneği neden olmasın? İllede birinin yanında mı yaşanılıyor sizde:)

• 1ay

Kira tabiki ilk seçenek sonra evleneceğin biri cıkar karsına ve onunla ev alırsın mantıklı.. :)

• kiracı olursan evi gönlünce yapamazsın boyası, dekorasyonu, bakımı, tadilatı aynı evde 30 sene oturacağın garanti olmaz. evi bakım yaptın almantadan oğluı gelir. oğlu evlenir:

0|0
    0|0
  • belkı sen yaşını başını aldın da senden sonra gelecek olanlar bu sıkıntıyı yaşamasınalr. hee bu dünyaya çocuk getırmem dıyorsan vur patlasın çal oynasın

0|0
    0|0
  • 1000 tl kira verirken, kredi çektim ve odemelerim 1500 tl oldu. 7 yılım kaldı cok sukur.
    Sonrasında kendi evim olacak. Ustelik oturdugum eve gonlumce dekorasyon vs gibi yatırımlar yapıp kafama gore duzenleyebiliyorum. Cok mantıklı degil mi? Kredim 3-4 seneye dustugunde bir ev daha alacagım.

0|0
    0|0
    • 1ay

Hesabıma göre 120 binlik bir kredi, bu fiyata ev bulduysan al tabi, ben bulsam bende alırım

• 1ay

yo arabamı satıp peşinat yapmıstım. onu saymamısım.

1000 tl kira versen 120 ayda 120bin yapacak. (ki kiraya her yıl bir zam gelecek. minimum rakam bu 120 bin.) 10 yıllık kiracılıktan sonra sonumun ne oalcagını bilememektense, 50 bin fazla verip mal sahibi oldum.

• Dunyaya kendin icin kazik cakmiyorsun arkandan gelecek nesil icin birseyler birakmaya calisiyosun.. ayrica 50 senelik kirayada denk gelmiyor.. Akli olan ev almaz dukkan alir😄

0|0
    0|0
  • yatırım..

0|0
    0|0
  • Başın sokmak için

0|0
    0|0
  • Doğanın bin yıllardır temel ihtiyaçları : beslenme , barınma , çoğalma. Binlerce yıllık içgüdüden bahsediyoruz kendi alanına sahip olma bölgesini işaretleme

0|0
    0|0
    • 1ay

Hıhı tamam

• 1ay

Sen ne söylersen söyle anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır. Simdi oldu mu

• 1ay

Bak işte bu doğrudur.

• gayrımenkül üstüne para koyar sürekli hele ki yeni gelişen bir yerden ev arsa alırsan fiyatını 1,5 hatta 2 ye bile katlayabiliyor ki canlı şahidiyim

0|0
    0|0
  • Çocuğuna kalır, anam babamda bu dünyaya bir kazık çakmadan gitmiş demez. Misal bir elma ağacı diktin ama ömrün yemeye yetmedi. Ama torunun yiyor 😊

0|0
    0|0
  • bizim kusak veriyor. nedeni ise 3 tane kriz görmüş olmamızdır. Bir sabah bakıyorsun işsizsin ve senin gibi onbinlerce insan işsiz
    iş imkanıda olmuyor ortada.
    kafanı sokacak bir yerin olsun mantıgı devreye giriyor

0|0
    0|0
  • türkiye'de gayrimenkul bu kadar pahalı. normalde türkiye'de bir daireye 600 bin tl vereceğine bunun üzerine biraz daha para koysan abd'den 2-3 katlı bahçeli tipik amerikan evi alırsın.

0|0
    0|0
  • Neden istemeyelim

0|0
    0|0
  • hiç istemedim

0|0
    0|0
  • Psikolojik tatmin yarın çocuğun arkadan küfür etmesin diye

0|0
    0|0
  • 500x12 =6000x30 yil 180000 20 yilda alinir bu hesaptan ortalama bir ev ama iyi tarafi satmaya kalktiginda olmicek bir yerden aldiysan bubpara nakit olarak gelir eline yasamayi bilmek gerek tabi ama hesaplamakta lazim

0|0
    0|0
  • Gekecek kaygısı...

0|0
    0|0
  • Evi olmayana

0|0
    0|0
  • Ben kendim için değil kızım için aldım

0|0
    0|0
  • Çünkü şimdi evi olmayana kızını vermiyor babalar😂

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 8

• Hali hazırda param varsa istediğim gibi yaptırıp, dayayıp döşeyip, oturmak adına almak isterim şahsen. Ev sahibi başkası olunca o eve masraf yapmak saçma geliyor çünkü. Ama kredi çekip almam.

0|0
    0|0
  • kendimiz için bişey istemiyoruz çocuklarımızın geleceği için alıp hazırlıyoruz kira borç derdi olmasın diye

0|0
    0|0
  • Her ay verdiğin kirayla hemen hemen evin parası çıkar zaten, tabi verdiğin kira ile aldığın evin fiyatına göre değişir ve onun haricinde bu bir yatırımdır çocuklarıma mesela

0|0
    0|0
  • Kiradaysa ev sahibi olmak icin varsa yan gelir olsun diye 😊

0|0
    0|0
  • Kendim icin degil tabiki cocuklarima yatirim icin isterim

0|0
    0|0
  • çocukları için başka ne için olacak

0|0
    0|0
  • birikim