Askerlik muayenesi bu şekilde kızlara yapılsa yaygara kopartılırdı taciz diye, katılıyor musunuz (Foto-Resimli)?

Askerlik Muayenesi, amcalara pipini göster, sünnet, erkek adamın malı meydanda olur, erkek adam ağlamaz, erkek adam cesurdur, erkek adam utanmaz ve benzeri isimler adı altında büyükler, aileler, devlet, hekimler, doktorlar, ordu ve toplum erkeklerin mahremiyet ve insan haklarına saygı göstermiyor ve üstelik bu kültürün bir parçası kabul edilerek hiçbir şekilde gündeme getirilmiyor. Benzer şeyler kadınlara yapılsaydı yüz binlerce kişi hapis cezası almıştı taciz suçlamasına maruz kalarak. Toplumun erkek hakları ve mahremiyeti konusundaki iki yüzlü tavrı yüzünden ne kadın hakları, ne çocuk hakları ne de erkek hakları gelişiyor. Hakkı çocukluktan beri çiğnenen erkek de kendine öğretileni yapmaya ve yaptırmaya devam ediyor.
Askerlik muayenesi bu şekilde kızlara yapılsa yaygara kopartılırdı taciz diye, katılıyor musunuz (Foto-Resimli)?

0|0
12|2

En İyi Kız Görüşü

• Yazik ya şu kareleri görünce üzüldüm hallerine.

0|1
    0|0
    • 1ay

Daha bu hiçbir şey değil. Herkesin içinde penisleri kesilen çocuklar, erkek adam olacağım diye dayak yiyen ve suça bulaşan ve itilen erkekler, askerliğin ilerleyen günlerinde maruz kaldıkları şeyler ve toplumun erkek karakterine yüklediği diğer şartlar yanında bu halleri sansüre uğramış buz dağının görünen yüzü kalır.

• 1ay

Çünkü erkek mal erkek ömrünü çalışarak geçirmek zorunda erkek kas yapısı olarak üstün. Ama lafa gelince Hep eşitlik Kadınlar Erkeklerden daha cefakar. Daha çalışkan yok daha üstün. Yok Feminizm. Ulan erkek olmasa sizi kim piyasaya çıkartacak. Töbe töbe. Dünyada Erkek eşşek kadında semerdir. Erkeğin sırtında iz bırakan kadın gidip kendini sürekli Kadın egemen dünya için yırtar ama 2 dk Erkekler şikayet edince Hemen Toplarla gaylarla kıyaslanır hanım evladı olmakla suçlanırız. Kadınları neyle suçlayacaksın? Kadın olmaklamı? Bası kime var acaba? Hiç kimse niye Erkekler daha çok intihar ediyor merak etmez. Daha az yaşayan neden erkekdir. Kanser en çok neden erkekde olur bilmez. Kadında Kadın Feminizm kadın hakları hebele hübele.

• 1ay

@karşıkidağlar Gaylerin çoğu zaten kadınlardan tiksinip erkek erkeğe takılıyor. :D

Kızlar Ne Diyor 11

• Gerçekten böylemi alınıyor erkekler muayeneye
    Bence insan kişiliğine saygısızlıktan başka birşey değil🤐

0|1
    0|0
    • 1ay

Askerlik Muayenesi, amcalara pipini göster, sünnet, erkek adamın malı meydanda olur, erkek adam ağlamaz, erkek adam cesurdur, erkek adam utanmaz ve benzeri isimler adı altında büyükler, aileler, devlet, hekimler, doktorlar, ordu ve toplum erkeklerin mahremiyet ve insan haklarına saygı göstermiyor ve üstelik bu kültürün bir parçası kabul edilerek hiçbir şekilde gündeme getirilmiyor. Benzer şeyler kadınlara yapılsaydı yüz binlerce kişi hapis cezası almıştı taciz suçlamasına maruz kalarak. Toplumun erkek hakları ve mahremiyeti konusundaki iki yüzlü tavrı yüzünden ne kadın hakları, ne çocuk hakları ne de erkek hakları gelişiyor. Hakkı çocukluktan beri çiğnenen erkek de kendine öğretileni yapmaya ve yaptırmaya devam ediyor.
      Bunlar da sadece buz dağının görünen yüzü ayrıca. Erkeğin haklarına veya mahremiyetine hangi doktor, asker, kadın veya erkek saygı gösterdi ki bugüne kadar? Dayak yiyen, aşağılanan, penisi kesinlen herkesin ortasında, suçlu görülen, şiddete itilen hep erkek, sadece sessiz

• 1ay

Katılıyorum sözlerine
      Bu ülkede tek kadın değil aslında ezilen😔
      Hakları çiğnenmiş her kes ezilen statüdedir benim nazarımda.
      Sıkıntı zaten hep sessiz kalınmasında herseye
      Toplum olarak birey olarak yaşanan haksızlıklara hiç bir zaman ses çıkartamayısımız bizi bu hale getirdi.
      Hakları yenilen herkesin sesini yükseltmesi gerekir adaletsiz işlenen bir sistemde bu nedenle kadar etkili olur tartışılır ama en azından sessiz kalmamış olmanın onuru ile yaşamaya devam eder kişi

• 1ay

Dogru

• zaten hakkın kadını erkeği olmamalı. insan hakları diye boşuna denmiyor. Bunun yanında kadını ezen zihniyet erkeği yücelttiğini düşünerek aslında onu da eziyor. bu resimleri görünce de üzüldüm, içim acıdı. inşallah bir gün her şey hepimiz için düzelir.

0|0
    0|0
  • Bana göre taciz değildir bu olması gerekendir. Muayene sonuçta. Kadınlara da yapılıyor bu tarz muayeneler

0|0
    0|1
    • 1ay

Muayeneden sonra da aylarca buna benzer asagilama ve angarya hizmet de devam ediyor. Kadinlarin boyle muamele edildigi bir anda toplum ortaligi ayaga kaldirirdi. Nasil kadin sunnetini soke olup izliyorsunuz ama erkek cocuklarini ulu orta doktor olmayan kisilerin taciz etmesine ve yaralamasina ses cikarmiyorsunuz ayni sekilde. Hasta haklari yonetmeligine gore hekim once trdaviyi anlatmali, hastanin onayini almali, son tibbi gerkelilikleri yapmali ve odada kimseyi bulundurmamali. Birakin da tacizin ne olup olmadigina haklarin yorumuna hukukcular, uluslararasi insan haklari standartlari karar versin.

• Yazına son derece katılıyorum. Ama bir muayenenin de olması gerek. Orada kadınların neden bulunduğunu anlayamadım. Gerçekten gözle taciz bu. Eğer Türkiyede de durum böyleyse yine şanslısınız. Bir kadın muayeneci "açana bakarım" mantığıyla hareket etmiyor ve sadece bir kere karşılaşabileceğiniz bir durum bu.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kadin veya erkek meselesindegil. Oncelikle askerligin erkeklere veya insanlara zorunlu olmasini kabul ediyor olusunuzda bir problem var. bu gelismis ve demokratik ulkelerde insan haklarina aykiri ve kolelik. Vicdani ret diye bir sey va. ikincisi saglik mauyenesinde hicbir sey yapilmiyor sadece soyuluyor o kadar. Beden ve ruh sagligi da ayrica bir butundur. Sadece bir kere de olmuyor. Askerlik suresince defalarca hak ihlali ve tacizler tekrarlaniyor. Ayrica genel olarak tip dunyasinda erkek mahremiyeti ve tio etigi konusunda erkeklerin mahremiyetine pek az saygi gosterildigini gosteriyor arastirmalar.

• 1ay

Hayir. Öz Türk'üm, ama bu güruhtan uzakta yurtidisinda yasadigim icin oyle ifade kullandim. Yoksa Türk olmakla ilgili bir sorunum yok.

• 1ay

Emim yoktur...

• Erkek ile ebadına eşittir ve farklıdır. Bu farkların sadece bir tanesi. Erkek nefsi korkak ve cinsel düşkünüdur ses çıkarmaya korkar. Kadınlarda ne sirretlerdir bilemezsin o duruma düşmezler

0|0
    0|1
  • askerlikte bazı şeylerin bu şekilde olması lazım

0|1
    0|1
    • 1ay

Zorunlu adkerlik o çok beğemdiğin gelişmiş ve demokratik ülkelerde yok. Eer bazı şeyler böyle olması gerekiyorsa siz kadınlar da affedersiniz ama dayağı yiyip oturacaksınız kocanızın dizinin dibinde. Her şeyin bedeli var. Erkek bedelini ödüyor ve üstünlüğü elde ediyor. Keyfiniz bilir.

• 1ay

benim beğendiğim demokratik ülke yok bu arada kafana göre kimlik yapma

• 1ay

Ben Turkiye'de yasamiyorum zaten. Siz orada kadin erkek bu cileye katlanmaya devam edin zaten

• Erkeklerin hoşuna gidiyor da o yüzden biz napalım sesini çıkarsınlar o zaman

0|0
    0|0
    • 1ay

Erkekleri yetiştiren anneler (kadınlar) de işin içinde. Küçüklükten gelen bir öğreti. Ayrıca erkeklerin pek azı kadınların gerçek yüzünü görebiliyorlar ve bu çekilenlerin ve mağduriyetlerin genelde hep bir karşılığı da oluyor ister istemez. Ses çıkarmaları konusunda haklısın ama hoşuna gitme gibi bir durum yok.

• 1ay

Ben de Türkiye'de yaşamıyorum ve sana katılıyorum.

• 1ay

En büyük asker bizim asker mi diye bakanlar var orada? :D Anladın sen onu. Ama işte Yok insan hakları ASKERLİK ERKEK İŞİ. KADINLARI ASKERE ALSALAR SİZE KALSA KOŞAR GİDERDİNİZ. DOMAL BAKACAM BİŞEY var mı MUHABBETİ SİZEDE OLUNCA NE DERDİNİZ ACABA?

• bir saniye askere gitmeyipte ne yapacaksın.

0|0
    0|0
    • 1ay

Dunyanin hicbir demokratik ve gelismis ulkesinde gidilmiyor. Herhangi bir ucret almadan birisin sadece cinsiyetinden dolayi hicbir angarya is hukuken empoze edilemez gelismis ve haklara saygili bir ulkede. O toplumlar erkeklerine, siddeti, insan oldurmeyi ogretmek ve onlari asagilamak ve haklarini calmak yerine, onlari egitiyor entelektuel, dusunen, rasyonel bireyler haline getiriyor. Tabi o toplumlarda da senin gibi kıt zekalı kimseler olabiliyor ve onlari da parasini odeyerek askere aliyorlar profesyonel sekilde zaten. Bu tiplerin muhtemel bir savasta ölmesi toplum icin kayip degil zaten.

• 1ay

Teşekkürden önce özür dilemen gerekirdi.

• 1ay

Evet haklisin. Ozur dilerim. Hakrete kacan ifade olmus biraz. Kusura bakma

• Sonra da erkeklerin toplumda düzgün davranmasını bekliyoruz bu şekilde bir olay yasayipta nasıl doğru davransinlar ki

0|2
    0|0
    • 1ay

Sunnette cocuk travma yasiyor, mahallede dayak yiyor travma, siddete yonlendiriyor travma, erkeklik ogretiliyor, kadin alcaktir deniliyor, sonra kadin haklari nerede diye yaygara kopuyor. Once erkeklere yapilan bu seyler ortadan kalkmali, siddet tekeli erkeklere yikilmamali ve tam ekonomik ve sosyal anlamda esit yukler erkeklere ve kadinlara yuklenmeli ondan sonra kadin haklari kendiliginden gelir. Kadin haklari orgutlerinin eksigi de bu yani erkek hakalrini gormezden gelmek bundan dolayi da hepsi basariz olmayan da devam edecek.

• 1ay

Kesinlikle haklısın iki birbirini tamamlayan olaylar bu duruma maruz kalan erkek ona itaat edecek kadın istiyor ve karşı cinse çeşitli tranvalar yaşatıyor sonuçta o tranvalari yaşayan kisininde yetiştirdiği nesil ortada geziyor ve de yenileri oluşuyor hâlbuki ortaklaşa olsak yani erkeğin duygusal yönünü ortaya çıkartabilsek sorun çözülecek ama bunun için daha 2984 yıl var dünya yok olmazsa yeni nesiller görecek

• 1ay

Oyle :)

• Yuh lan bu ne ya
    Hep böyle mi oluyor mahremiyet denen birşey var
    Yalnız resimler de muayene edenlerin gözü çocukların seyinde 😂

0|0
    0|0
    • 1ay

Erkeklerin haklari sessizce cigneniyor toplumda daha binlercesi var, sunnetle basliyor olaylar ve bitmek bilmiyor. Erkeklerin pipisi toplumun oyuncagi

• 1ay

Ayyy resmen dediğin gibi ya 😒
      Ama bu mantık çok eskiden geliyor çocukluğum dan hatırlamıyorum su sözleri " oğlum pipini göster amcaya " hiç anlamiyordum şimdi de anlamıyorum ne için gösterecek? Herkes. te yok mu bu pipi neyi kanıtlıyor sunuz çok yazık
      Hele ki bazı çocuklar var cisi gelince misafirin yanında donunu indiriyor neden? Çünkü onun ayıp olduğunu ogretmemisler ama kız indirse bağırıp çağırırlar

• 1ay

Ruh hastasi bireyler yetistiren bir kultur bizimkisi. Ondan zaten hicbir zaman akli selimle dusunebilen ilerici, ahlakli ve entelektuel bireyler yetismiyor. kadin haklari da erkek haklarini vermeden asla gelmeyecektir ki su asamada gundemde bile degil bu tabular.

• Ay yazık biri de elini önüne koymuş

0|0
    0|0
    • 1ay

Erkek haklarini kimse korumuyor zaten. Asirlardir boyle gelmis boyle gidiyor. Daha yuzbinlercesi var bunlarin.

Erkekler Ne Diyor 2

• ;) 300 kisinin ayni anda donari indirdigini biliom peah ha ha ha.

0|0
    0|0
    • 1ay

Seninki nasıl olmuştu? Anlatır mısın?

• 1ay

eğitim alanında soyunun dediler soyunduk bu kadar fantezi boyutuna neden getirdiniz ki :)
      bunun neresiyle fantezi yapacaksınız , beni karıştırmayın:) size bol iyi günler

• 1ay

İstatistik yapıyoruz şurada :) o yüzden biraz daha detay versen hiç fena olmaz.

• ben muayene oldum elbise felan cikartmadilr, kardo ne ara cikariyolar ben utanirim yaa cikartamam

0|0
    0|0
    • 1ay

Uygulama her yerde ve zamanda farklı oluyor. Zorunlu olarak sadece erkek olduğun için bu musyeneye ve askerlik denen angarya hizmete maruz kalıyoruz geri kalmış ve haklara önem bermeyen ülkelerde erkekler olarak. Kimse de canın acımız, ruhum yaralanmış, utanıyoruşsun dinlemez. Boxer inmezse dayağı yersin.

• 1ay

Köle gibi kullanıyorlar. Türk toplumu saç sakal kıl bıyık ile uğraşmayı çok sever.

• 1ay

kesinlikle

Yükleniyor...