İsimler insanların yaşadığı kültürü sembolize eder mi?

Toplanın arkadaşlar saçma da olsa bir tespitte bulunacağım. Şimdi benim aklıma Dilara, Pelinsu gibi isimlerin fakir olma ihtimali hiç gelmiyor. Bir insanın adı Dilara ise o insanın babası en kötü öğretmendir yani iyi kötü geçiniyordur ama elittir. Hayatları lükstür.

Şimdi buradan yola çıkarak insanların isimleri ailelerini yansıtır mı?
Mesela Mücahit. Muhafazakar bir isim. Yani az çok dindar olduğunu anlayabiliyoruz.
Mesela Rabia. Bu kişinin kapalı olmama ihtimalini aklım kabul etmiyor. Var sayılan olarak yerleşmiş kafama.
Mesela Taylan. Genelde kız ortamlarındaki çakal kişidir. Esmerdir uzun boyludur. Neyse.

Siz anladınız beni canlar.

1|1
24|4

En İyi Kız Görüşü

• Yüzde 90 evet.
    Misal çocuğuna Ali ismini veren kişiler yüzde 70 Alevidir.
    Ömer ve Osman gibi isimler verenler yüzde 90 sunidir.
    Mesela Deniz , Taylan , Özgür ismini vermişse yüksek ihtimaldirki eski solculardır ebeveynleri.

Mesela kız isimlerini sonuna nur ismini ekler bazı muhafazakâr arkadaşlar. Örnek, ayşenur, elanur, rumaysanur hiç anlamam bu mantığı.
    Daha yazabilirim anlaşıldığımı umuyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Bazen doğru olabiliyor. Ama adı "... eddin" ile biten bir arkadaşım ateist 😅
    Tabii adı Ahmet ve Mehmet olup da adam gibi olan bir insan tanımadım 😂😂😂

0|1
    1|0
  • Gibi gibi

0|0
    0|1
  • Kısmen haklı buluyorum seni. Rabia diye kapalı bir arkadaşım var :)

0|1
    0|0
  • Evet bir ihtimal o zaman ben ne oluyorum acaba 😕

0|1
    0|0
  • Hmm evet mesela bana da Cenkler hep züppe gelir.. :) ki zaten isimler insanların karakterini belirlermis bilim adamlari böyle diyor :) o yuzden boyle dusunmen normal.. Mesela mehmetler hep mülayimdir. Mehmet isminin karakteri bu ve ismi koydugun zaman o kisi o ismin karakterini alir o yuzden cocuklarina isim koyarken dikkat edi diye uyarıyorlar :)

0|0
    0|0
  • Bilmem belki

0|0
    0|0
  • bunlar turkıyede geçerli sadece

0|1
    0|0
  • Aslında çoğunlukla böyle oluyor ama olmadığı da oluyor

0|0
    0|0
  • İlkokulda ki bir arkadaşımın adı Dilaraydı. Zengin değillerdi. Annesi tipik Türk annesi, babasıda tipik türk babasıydı. Hatta kız sonradan da kapanmıştı :)

0|0
    0|0
  • Elif'i de anlat :D

0|0
    0|0
  • Sence ben veya ailem nasıldır :) merak ediyorum düşünceni

0|0
    0|0
  • Eder.

0|0
    0|0
  • Sevilay ne oluyor. 😂

0|0
    0|0
  • Belki

0|0
    0|0
  • Yöresel olursa evet

0|0
    0|0
  • evet eder

0|0
    0|0
  • İnsanı temsil eder bence

0|0
    0|0
  • hayır bence

0|0
    0|0
  • eh o ismi veren ailede çocuğunu ona göre yetiştiriyor dolayısıyla eder.

0|0
    0|0
  • Adım Ceren ama fazla muhafazakar ve dindarım o ne olacak?

0|0
    0|0
  • Burcu?

0|0
    0|0
  • Dilara bildiğin kürt kızı ismi elit değil bunun dışında haklısın😄

0|0
    0|0
  • merveyi de anlat ahhsjfkf

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bkz. Bütün Taylanların esmer ve kardeşim olması
    Bkz. Bütün Pelinsuların Starbucks dekoru olması

0|1
    0|0
  • 25 yaşında mı bu durumun farkına vardın vayy canına büyük başarı Sen kesin 5 yaşında konuşmaya başlamışsındır :D

1|0
    0|0
    • 1ay

Şöyle tiplerin askerde karşına çıktğımda süt dökmüş kedi olması, sonra böyle sosyal medyalarda klavye başından ergence şeyler yazması... Akıl fikir. Yok mu evladım sizin işiniz gücünüz?

• 1ay

Şimdi ben seni bulmaz mıyım Ferhat. O zaman hesaplaşalım bir o klavye sana ne kadar oluyor, ne kadarını alabileceksin o zaman anlayalım. Şimdi efendi gibi uza şurdan çocuk.

• 1ay

Fotoğrafım profilimde bir kaç sosyal paylaşım sitesine de aynı fotoğrafı koydum bulman zor olmayacaktır hadi bakalım tosunum

• Ailenin o dönem yaşadıkları Ruh hallerine istinaden isim koymuşlukları oluyor ama para pul u yaşayışı ifade etmekten ziyade, temelde hayat görüşleri diyelim. E tabi Ali can Emre can umut can :) ları ayırmak lazım ;)

0|0
    0|0
  • Biraz etkisi var hepsi böyledir diyemeyiz :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...