Dinler Yalan mı? Tanrı var mı?

Arkadaşlar sizce dinler yalan mı? İnsanların köle olması için mi uydurulmuş? Çünkü ilahi kitapların hepsinin içeriği aynı. Önceden facebook'ta küçük bir hacker grubumuz vardı. Bu grupta belirli olayları önceden tespit ediyorduk. Mesela darbe gününü gruptaki 84 kişiden 12'si önceden tespit etmişti. Herkes evinde kalsın, bu olay nüfus azaltmak için kurgulanmıştır, denildi. Ben kur ve borsa ile ilgileniyordum. Herneyse grup çoktandır kapalı. Ben Allah/Tanrı inancı çok fazla olan bir insandım. Ama araştırdıkça hem Kuran'daki mantıksızlıklar, hemde boş yere o kadar insan katledilirken petrol uğruna Allah/Tanrı'nın hiçbir şey yapmayışı. ya da avrupadaki Sırp ve Bosnalı çocuklara tecavüz edilip yakılırken neden birşey yapmaması. Önceden ilgilenmezdim Tanrı bu dünyaya karışmıyor diye düşünürdüm. Şimdi ise çok açık ve net görüyorum ki insanlar köle olsun diye uydurulmuş olduğunu anladım. Örneğin Kuran (İslam) sadece Arap yarım adasına gelmiş, Tevrat (Yahudilik) İsrailde, İncil (İngiltere) çok saçma değil mi? Ve de hepsi kemdi dinlerinin değiştirilmemiş olduğuna, diğer dinlerin değiştirildiğine inanıyor. Tevrat'ta Müslüman kanı dökmek iyi birşey. Kuranda da Yahudi kanı dökmek iyi birşey. Din, ırk diye diye herkesi birbirine düşürdüler. Ölenlerin fakir ve orta segment kişiler olduğu gerçeğide var. Şu an hala fakir ve orta segment bu durumda.

Şimdi ki amaçları yeni bir savaş çıkarmak çünkü çok insanın gözü açılmaya başladı.

Şimdilik yavaş yavaş nüfus azaltılıyor, isyan çıkmaması için. Eğer birden yaparlarsa isyan çıkarabiliriz, diye düşünüyorlar. Keşke din, ırk gibi şeylere bakmadan herkes birleşip kordine olsak. Tüm dünya birlikte olarak.

Şimdiden herkese bu düzende başarılar. Herkeste bir silah, ilk yardım çantaları, çelik yelek, konserve yiyecekler olsun. Su depolayın. Yer altı sığınağınız ve birbirinizle buluşacağınız gruplar olsun.

Olayları iyi anlatamadım ama zaten hepinizin gördüğü şeyler?

Soru; Tanrı ve dinler uydurma mı?

1|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• Bunu sen bulmalısın bizim etkimizde kalma. Herkes kendine göre yorumlar. Kitaplar oku anlamaya çalış. Eminim doğru cevabı bulursun sen. :))

0|1
    0|0
    • 1ay

Kuran'ı belli bir yere okuduktan sonra, insanların baskıyla köle olması için yapıldığını düşünmeye başladım. Sanki ilahi kitapları belirli bir grup uydurmuş bize yedirmeye çalışıyor.

• 1ay

Olur. Biri bana Kuran'ı önyargısız bir şekilde oku dedi. Okudum ısrarala İsrailoğulları'nın cümle aleme üstün olduğunu savunuyor. Bakara suresinde. Masonlar ve İsrailoğulları aynı kişiler bence onların uydurması.

• 1ay

Masonları gözünde çok fazla büyütüyorsun. Çoğu şey yalan onlar hakkında söylenen.

En İyi Erkek Görüşü

• tanrı bilinmez belki şeytani bir güç bizi yönetiyor hoşlanıyor budurumlardan. savas oyunu ya da ne biliyim sims oynar gibi düşün.
    dinlere inanan zaten işssizlikten gelenekten ve korkularından inanıyor . acizdir insanlar . bilinmezlikten korkuyorlar. nice videolar izledim öfkemden delirdim. tanrı kös kös oturuyo olabilir mi iyi olsa.

0|1
    0|0
    • 1ay

Şeytani güç, masonlar mı oluyor. :D

Kızlar Ne Diyor 4

• İncil İngiltereye mi gelmiş?
    Lütfen bir git araştır.
    İncil'in esas dili Aramicedir yani bugünkü Süryanice. Hz. İsa da İngiliz falan değil Aramiydi.
    Ayrıca şunu belirtmek isterim; Kuran Araplara indirilmedi, bütün insanlığa indirildi. Araplar o dönemin en cahil ve en azgın kavmi olduğu ve tabiri caizse yola gelmeleri için Kuran, Arap yarımadasına indirildi.

0|5
    0|0
    • 1ay

Doğru bilgi için teşekkürler. Ama tatmin edici bir cevap alamadım.

• 1ay

Bu dünya da ozgursun Allah sana bazı haklar vermiş istersen adam bile öldürürsün
      İşte bu yüzden cennet , cehennem var

• 1ay

Süryaniler de aynı zamanda sağlam hristiyan kabilelerdir güneydoğu Anadolu Doğu Anadolu ve Ortadoğu'da yaşayıp göç etmiş

• ilahi kitaplarda geçen olaylar veya binlerce yıllık bir geleneğin milattan önceki zamanlarda da benzerlerini görmek mümkün bu insanların birikimleri hayatlarındaki örneklemelerin ve yaşanmışliklarinin bir araya toplanmış olduğunu gösterir dinlerin inanışların yalan olduğunu değil çünkü insan her devirde insandır bugün için insan olana geçerli olan ne ise yarın da o geçerli olacak beyinler aynı şeyleri düşünüp aynı şeyleri üretecek bu bir devamliliktir yalan değil tanrı vardır tanrıya inanmanın yolları farklıdır sadece hiçbirşey kendi kendine olamaz dünya ve sonsuz evren tesadüf sonucu nasıl oluşmuş olabilir herşeyin hakimi olan bir yaratıcı var demekki bence artık aşın su saçma sapan muhabbeti

0|2
    0|0
  • Tanrı yoktur, din insan uydurmasıdır. Bu konu iki cümleyle ifade edilemez çok araştırmak lazım.

0|1
    0|1
    • 1ay

Senin düşüncen nedir?

• 1ay

Peki evrenin oluşumu nasıl gerçekleşmiştir? Kısa bir cevap verebilir misin?

• Sen hükmü vermişsin. Bizden ne istiyorsun peki?

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Anlasilan. arastirmalarin olmus. Arastirmak guzel bisey tabi. Anladigim kadariyla sen Allaha inanmak istiyorsun ama sana gore dinlerdeki celiskiler ve dunyaaki kotuluklerden dolayi olmadigini soyluyorsun.
    Bence once su kotuluk mevzusunu halletmen lazim. Bak cucuklarin oldurulmesinden bahsettin. Zaten dine gore sonzuz bir hayata gidiyoruz ve o cocuklar masum oldugu icin Cennete gidecek. Olum sirasinda onlarin bir aci cekip cekmedigini de bilmiyoruz. Yani Allah onlara hasa kotuluk yapmis olmuyor ki.

0|1
    0|0
    • 1ay

Cennetin olup olmadığını nasıl anlayacağım.

• 1ay

Sen Allah varsa bunlara nasil musaade ediyor demistin. Ona binaen.
      Ahret belki tek basina da ispstlanabilir ama Allaha inandiktan sonra direkt ispatlaniyor aslinda. Yani temelden baslasan Allaha imandan yani yaraticinin varligindan naslaman daha mantikli olacaktir.

• 1ay

Allaha imandan sonra en basitinden soyle dusun. Dunyada okullarda bir suru sinav oluyoruz ve bu sinavlarin sonunda dogrulari fazla olanlar mukafat yanlislari fazla olanlar ceza aliyor. Ahireti de boyle dusunebilirsin. Bu sadece bir ornek cok farkli ispatlar olabilir

• Arkadaş Adam incil ingiltereye indirmiştir diyor darbenin haberini alan adam incilin nereye indirildiğini bilmiyor şaka gibi? Desene arkadaş ben 2 sene boşuna tevrat incil zebur filan okudum araştırdım. Neyse Şimdi 1. cisi mantık olarak inanmadığın bir tanrıyı kötülemek saçma 2. cisi Farzı mishal haşa sistemden tanrıyı ilahı varlığı çıkaralım Kim zülum ediyor insan? Peki gene sisteme koyalım gene insan zulum ediyor. Ne yapıyorsa insan insana yapıyor. ALLAH doğru ile yanlışı ayırmış söylemiş bildirmiş sen şimdi bildiğin halde bildiğini inkar edersen bu senin suçun olur. Yani cennetin yolunu bildiğin halde cehennem yolunu seçmek? Eğer ALLAH dünyaya karışacak olsaydı senin buraya gelmenin amacı neydi ki? İnsan önce adaleti vicdanı kendi kalbinde bir tartıp belirlemeli

0|1
    0|0
  • Iman ediyoruz..
    İnanıyoruz..
    Bunca var olan şeyler k3ndikiginden olamaz..
    Hakan devam etmekte olan düzenin sahibi olmaması çok mantıksız.
    O nedenle şüphesiz inanıyoruz.

Gönderdiği kitapları, peygamberleri okuduğunuzda onlar da inanan biri olarak yol gösterici önderler olarak görüyoruz..
    Vida inancımızı pekistiriyor..

0|0
    0|0
    • 1ay

Beni tatmin edici bir cevap değil, yine de teşekkür ederim.

• 1ay

Ben kendi inancimi yazdım zaten.
      Rica ederim.

• Din bir ihtiyaçtır. istemsiz bir şekilde bir şeye inanma gereksinimi duyarsın. Tanrı vardır! bunu cümle alem her biri kendi dilinde söylüyor bunu. Ateistlerin yapmış olduğu belgeseller aç izle evrene bak. cevap alırsın soruna.
    Dini ise doğru kaynaklardan araştırmaya bak. Kafandaki ön yargıları sil öyle başla.

0|1
    0|0
  • Yahudiler neden cebrail sevmez?
    https://youtu.be/qYSr3MndjPs
    1400 yıl önce bu bilgileri bilmeleri biraz ilginç
    Peki o zaman diyelim yaratıcı yok ve insanoglu evrim geçirmiş maymundan da insana daha maymunun da öncesi var insanoğlu öyle bir şey olsa şu an olumsuz olurduk , x men film gibi olurdu
    Herkes de farklı bir özellik
    İnsanoğlu tamahkardir
    Dusunsene maymundan evrim geçirmiş insan neler yapar?

0|0
    0|0
    • 1ay

Herkes yarım cevaplar veriyor. Kafam karıştı.

• 1ay

İsrailoğulları'nı çok övüyor, üstün olduğunu söylüyor başlarken, daha sonra Yakupoğullarının üstün olduğunu söylüyor. Sadece ilk cüzde bir sürü çelişki var kendiniz okusanız anlarsınız.

• 1ay

Yakup (Arapça: يعقوب, İbranice: יעקב), İbrani din büyüğü ve atası.[1] İslamiyet'e göre peygamberdir. Babası İshak, amcası İsmail, büyükbabası İbrahim'dir. Yusuf'un babasıdır. Yakup'a Tanrı tarafından İsrail ismi verilmiştir (Yaratılış 32:28).
      Konu derin kardeşim
      İsrailoğulları ile yakupogullari aynı ırk

• soyle dusun sen sinavdayken hoca gelip herkesin icinde sana yardim etse digerleri icin o sinavin anlami kalirmi kuranda zaten hristiyanlik ve yahudilikten bahsediliyor ve buyuk hata yaptiklari soyleniyor ve son peygamber gonderiliyor allah kuranda ben sizin icin islami uygun gordum diyor ve buna uymamizi istiyor ve ek olarak kurani biz indirdik ve onu koruycak olanda biziz der yani degismez asla gecmiste bazi azaplar olmustur kavimlerde gunumuzdede olabilir bilemeyiz ama iyi ve kotu birbirini tamamlar. allah her olaya mudahale etse bizim secimimizn ne anlami kalir sence?

0|1
    0|0
    • 1ay

Tevrat ve İncilde'de aynı şeyler söyleniyor. Onlarda Kuran'ın değiştiğini düşünüyor. Kim haklı peki?

• 1ay

Duvarın önüne çocukları dizip, vurdukları zaman inancım azalmıştı. Belki bir umut o insanların ceza çekmesini istediğim için Tanrı'nın olmasını umacağım.

• 1ay

kuran en son indirilen kitap ve onceki peygamberler hz muhammedin gelecegini biliyorlardi yani son peygamber tevrat ve incil okumadim ama incilde isanin allahin oglu oldgu yazmiyodur heralde diilmi?

• Dinlerin hepsi yalan ve Türkleri de bu din mahvediyor, keşke kurtulabilsek hemen.

0|1
    0|0
  • Ne var diyip kanıt gösterebilirim ne yok diyip inkar edebilirim

0|1
    0|0
  • Kur'an, FURKANdir
    Ayırır inanan ile inanmayani.
    Çok da güzel yapar...

0|2
    0|0
    • 1ay

Bende inanıyordum, sokakta gördüğüm herkese yardım ediyordum. Ama işte duvarın önüne dizilip teker teker vurulan çocuklar, 2.5 yaşındaki çocuğun tecavüz edilişi. Kuranın insanları kötü yola ittiğini, mantık hatalarını görmem bu işi bitirdi. Hala hayvanlara ve insanlara yardım edeceğim.

• 1ay

Devam et. ...

• İnanç bu dünyada insan olmasını sağlayan şey yani insanlar din yok vs deseydi insanlık çoktan tükenirdi.

0|1
    1|0
  • Islamdan baska hak din yok

0|1
    0|0
  • Bak tanrının varlığını kanıtlayayım:
    Fiziksel olan her şeyin oluşması için sebebe ihtiyaç vardır. Bir ağaç sebebsiz yere oluşmaş gün ışığı su mineral vb gibi sevenlere ihtiyaç duyar. Bu sebebi zinciri geriye doğru gidince 2 ihtimal var. Ya sonsuza kadar geri gitmeli ya da ilk sebebe ihtiyaç duyar. İlki olmaz çünkü hiç başlayamazdı süreç. O zaman önceden fiziksel olmayan bir var edenin ilk sebebine ihtiyaç vardır. Buda evrenin oluşması için bir yaratıcıya ihtiyacı olduğunu kanıtlar. Bü arada ilk sebebinde bir sebebi var ama fiziksel değil.

0|1
    0|0
    • 1ay

Kanıtı nasıl buldun

Yükleniyor...