Kapat

Peçe takmak istiyorum?

Arkadaslar ben tesetture uyan biriyim. fakat icimde carsaf giyip pece takma istegi var. arastirdim sorusturdum pecenin hukmu farz degil. pece bir anlamda takva boyutuna giriyor. el ve yuz mustesna oldugu icin. disardaki insanlarin hakkimda yapacaklari yorumlar asla beni ilgi alaka etmiyor ben bunu Allahin emri oldgu icin yapmak istiyorum. tek korkum cevremde ailemde carsafli veya peceli bir kimse yok. acaba ben bunu tasiyabilirmiyim yani nefsime agir gelir biliyorum giyipte cikarmak istemiyorum. yaşim 20 ailem karsi degil ama evlennce giyersin Şu an tasiyamazsin diyorlar. sizce pece hakkndaki gorusunuz nedir?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hem peçe farz değil yazmışsın hem de Allah'ın emridir demişsin. Burda çelişki var ve evet farz değil, bence sen peçe takmadan da kendini kapalı hissediyorsan sorun yoktur.

1|0
    0|0
    • pecenin farz olmadigini fakat tesetturun Allahin emri oldugunu soylemek istedim. yanls anlasilmis olabilir. pece takva boyutu. ve bu boyutu tasiyabilirmiyim diye dusunce almak istedim sadece

• Vücudun nerelere kadar kapalı olması gerektiği açıkça ifade edilmiş.
      Bunun dışındaki yerleri kapatmak tabii ki tercih meselesidir. Yaşın genç ve emin ol o yıllarda her geçen sene düşünceler değişiyor. Pişman olacağın bir şey yapmamak adına net karar vereceğin bir dönemi beklemen doğru olur diye düşünüyorum.

• tesekur ederim

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben bir şey söylemek istemiyorum çünkü çoğu konuda olduğu gibi, bu konuda da radikal ve sivri düşüncelerim var. İnsanlarla tartışmaktan yoruldum.

1|0
    0|0
  • allahın emri değilki çerşaf eski musevi grleneği museviler giyerdi

1|0
    0|0
  • araplarda falan var
    daha doğrusu onların cemaatlerinde var fakat türk cemaatlerinde peçe takmak yok
    düzgün çarşaf giysen fazlasıyla yeter

1|0
    0|0
    • cemaat ya da tarikata bagli degilim zaten.

• tesekkr ederm yorumun icin

• evet yavaş yavaş çarşaf milletin gözünde normalleşmeye başladı
      çarşaf bir kadının tam tesettürü için yeterli peçe takmak daha ekstra dan bişey daha makbule geçer fakat sen bunu takmış olarak çarşafı şerife
      laf söyletmiş olacaksın
      çarşaf giydiğin için söyleseler sıkınti yok zaten giymen gerek
      fakat ekstradan olduğu
      ve bizim milletimiz daha tam olarak çarşafı bile benimseyememişken doğru olmaz
      büyüklerden biri bu zamanda peçe takmak fitneye sebebiyet verir buyuruyor...
      yoksa sıkınti tınne

• pecelılerden hep korkmusumdur

1|0
    1|0
    • ne icin?

• fikrine saygim var.

• senı yadırgamıyorum kısısel bişi bu ıster gıy ıster gıyme ama modern bır yerde yasıyorsan farklı olursun

• mitinglere gitme hevesin var mı?

1|0
    0|0
  • Ailen gibi düşünüyorum şahsen, evlenince daha mantıklı olur ki inşallah böyle de bir eşim olur.

1|0
    0|0
  • Bence takma suriyeki demesinker

1|0
    0|0
  • Mezdeke mi olacaksın

1|0
    0|0
  • Sen istiyosan takabilirsn guzel bise

1|0
    0|0
  • Peçe nedir olum ya kapanmanın nasıl olacağı belirtilmiş doğru düzgün kapan gez, ne o öyle ninja gibi ıyk

1|0
    0|1
    • gorusune saygim var fakat iyk miyk tiksinme manali cumleler hic hos degil.

• bana cahil ve uydurma kitaplrdan buldugum seyleri savunuyormusum gibi konustun. Allaha sukur kurandan ve sunnetten gayrisina kulak asmadik. belki bir cubbeli ahmet hocadegiliz vaaz verecek kadar ama bir yasar nuri ozturk kadarda cahillik abidesi degiliz.

• Hayır ben bugüne kadar hiç bir kaynakta görmedim o yüzden istedim. Neyse yine farklı boyutlara geçiyor muhabbet, en iyisi iyi geceler, hoşçakal

• seninle gozum kapali evlenirim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok önemli bir karar kesinlikle emin olmalısın dediğin gibi giyip çıkarmak hoş olmaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...