Merhaba. Ben Almanya'dan Alaric. Sizce Türkiye'nin en büyük problemi ne?

Henüz Türkçe'yi yeni öğrendi ben. Bu sebeple idare edin siz.

Türkiye'de bilim çok geride ne yazık ki. Teknolojinin ahlaki değerlere noksanlık getireceğini öne süren Türkler bu konuda perde arkasında kalıyor, dünyaya sesini duyuramıyor. Bunu iddia edenleri ahlak yolunda koşuştursak her birisi topallayarak ilerler. Bu sebeple bazı Türklerin ahlaki çöküntüye sebep veren değerleri cımbız vasıtasıyla teknolojide araması gelişim açısından hiçbir fayda vermeyeceğini düşünüyor ben. Almanya öyle değil; teknolojinin faydalı kısımlarını alıp ahlaki değerleri zedeleyecek değerleri ince bir süzgeçle ayıklamasını biliyorlar. Ne yazık ki Türklerde böyle bir süzgeç yok. Bundan mütevellit geriye adım atıyorlar.

Zeki Türklerin bilime yüklenmesi sonucu ''süper güç'' haline gelmesi de yadsınamaz bir gerçek. En azından ben öyle düşünüyor. Peki siz ne düşünüyor?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Noksanlık ve Alaric de hayde :D

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten kendini geliştiren türkiye durmuyor ki bu ülkede bilime ve eğitime önem verilmiyor daha çok siyaset, dine öne veriliyor o da ne kadar ilerletebilir bir toplumu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Türkçeyi yeni öğrenen biri mütevellit, yadsınamaz gibi kelimeler kullanmaz. Trolleyeceksen de biraz oturaklı trolle.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmamız

0|0
    0|0
Yükleniyor...