Orta Asyadan çok Anadoluluyuz genetik açıdan. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda hakkında?

Dilimiz ve kültürümüz Orta Asya kökenli fakat genetik açıdan Anadoluda yaşamış olan Helenistik uygarlıklara çok daha yakınız bence. Zaten dış görünüş olarak da Orta Asyalılara benzemiyoruz. Yine de kültürümüzün ve dilimiz Orta Asya kökenli olduğu aşikar. Sizce?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Anadolu topraklarına geldiğimizde tam bir anadolu kültürü yoktu. Farklı milletten insanlar vardı ve burayı türkleştirdik. Değiştirdik eğer burayı olduğu gibi uyum sağlasaydık tam değişmiş olurduk. Kültürel açıdan eski uygulamalar kalkmış olabilir ama zaten zamanla teknoloji ilerledikçe bu çoğu millet için böyledir.
    Belli günlerde eskiye dönüyorsun kutlama yapılıyor vs
    orta asya kökenliyiz diğer kültürlerle etkileşim illaki oldu her millet için oldu ama köken ve ortak kalıplar değişmedi.
    Niye kendinizi başka uygarlıklara benzetmeye çalışıyorsunuz?

0|0
    0|0
    • 1ay

İyi de tip olarak Orta Asyalıdan çok Anadolu medeniyetlerindeki insanlara benziyoruz. Bunu açıklayın bana?

• 1ay

genler değişkendir bir gen değiştiği diye bütün bir ırkı değiştirecekseniz o halde beyaz ve sarışınlar kiliseye gidip rahiplerle ezgiler söylemeli. Esmer olanlar müslümansa eğer şafi mezhebinde ya da şii olması gerekir.
      Ama işler öyle yürümüyor genlerdeki değişiklik genel ruha etki etmez.
      Yabancılara niye bu kadar heveslisin psikolojik anlamda bir sorunun var mı acaba?

• 1ay

Yabancılara hevesli değilim ki. Sadece bence biz artık Orta Asya genetiğinden uzaklaşıp Anadolu genetiğine sahip olduk diyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç kimse saf kan değildir, Anadoluluyuz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yıllar olmuş göç edeli ve diğer ırklarla kaynaşmışız çok normal değil mi?

0|1
    0|0
  • ne orta asyası ne anadolusu ne başka bir yeri pek de önemsediğim söylenemez ben kendimi sadece dünyalı olarak görüyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...