Çocuğa cinsel istismarda rıza yaşı 15'ten 12'ye düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çocuğa cinsel istismarda rıza yaşı 15’ten 12’ye düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Viyana Havalimanı'na asılan ''Türkiye 15 yaş altı çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriyor'' pankartına tepki gösterenler? Ne demişti adamlar, "Türkiye, 15 yaş altı çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriyor" dememişler miydi? Kıyameti koparanlar şimdi neredeler, ne düşünüyorlar acaba?

Misal bir öğretmen 12 yaşındaki kız öğrencisini taciz etti ya da ona tecavüz etti...
Öğretmen rızası vardı diyecek, çocuğu alacaklar rızan var mı kızım diyecekler. Belki baskıdan, belki korkudan, belki gelişmemiş kişiliğinden, belki yaşadığı aldatmacadan 'var' hakim amca diyecek ve kişi ya ceza almayacak ya da çok az ceza alacak...

Derdiniz nedir sizin çocuklarla?

Biz 15 yaş uygulaması yüzünden üzüntüden geberirken şimdi de 12 yaşındaki çocuklara musallat oldunuz. Onlara musallat olacaklara kol kanat geriyorsunuz.

şöyle bir dönüp 12 yaşındaki çocuğunuza bakın.
ne görüyorsunuz?

0|0
18|16

En İyi Kız Görüşü

• Çocuklarla evlenmenin yasallaşmasına kadar gider bu. Ne bekliyordunuz?

Ülkede yobazlık, gericilik adına ne varsa ölümüne savunan, şeriat ve saltanat sevdalısı, uzun götü yalayıcı cahil embesiller azalmadığı sürece daha ne pisliklerin önü açılacak, izleyin ve görün.

0|1
    0|0
    • 1ay

Katılıyorum. Ama böyle görüşleri yaparken çekinmeyin gizli kullanıcı olmayın gözünüzü seveyim

En İyi Erkek Görüşü

• Ulan "Allah Allah" diye bağırıyorsunuz "Allah kahretsin." , "Allah belalarını versin." Diyorsunuzda zaten bunu doğru kılan Allah, ergenlikten itibaren evlenmesine ilişkiye girmesine izin vermiş (12-13 yaş) daha ne konuşuyorsunuz? Alın size şeriat alın size din.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Zaten bu ülkede kanunlar tecavuzculere hirsizlara ev sahipligi yapiyor... Masum insanlari alip veriyorlar 25-30 yil tecavuzcu sapiklarida serbest birakip kameraya karsi guldurtuyorlar.. 12 yasinda rizasi var evet yakinda kundaktaki bebegede tahrik etti der bu zihniyetsiz pic kurulari...

0|0
    0|0
  • Allah bunları kahretsin. Bıktım bu pis sapık zihniyetten.

0|0
    0|0
    • 1ay

Çocuklara yönelik cinsel istismar davaları son on yılda yedi kat artmış.
      Neden acaba? :/

• 1ay

Böyleleri gerçekten ölsün. Nefes almalarına tahammül edemiyorum.

• 1ay

Ben sabır diliyorum ve kendimi muhafaza edebilecek bir erkek olarak doğduğuma şükrediyorum

• Bu sadece kanunda yazan. Uygulamada daha iğrenç kararlar olduğunu görüyoruz.

1|0
    0|0
    • 1ay

Aynen katılıyorum, Şort giyen kadına (adı Ayşegül Terzi sanırım) tekme atan adam da tekrar serbest kaldı bu arada, savunmasında bana cin musallat olmuş hoca öyle dedi demiş. Ya sabır

• 1ay

Kararını okumadım ama, eğer öyle demişse akıl sağlığından şüphe ettikleri için salmışlardır.

• Buna onay verenlerin hiç tacize tecavüze uğrayan çocukları var mı?

0|0
    0|0
  • Rezillik malesef 😔

0|0
    0|0
  • sapkınlık bu olsa gerek

1|0
    0|0
  • Araplaştırılıyoruz maalesef alkış tutan çok dur diyen yok , yaşı 15olsun 12 olsun o bir çocuk ne rızasından bahsediliyor, şimdi kaynak yok orası ayrı gerçii olsa bile hiç şaşırmadım dahası olacak. (dahası artık neler olursa..)

1|0
    0|0
  • Önce resmi nikah zorunluluğunu kaldırıp çocuk evliliklerinin önünü açtılar, şimdi pedofilleri daha nasıl cesaretlendirebiliriz diye düşünüyor olmalılar.

1|0
    0|0
  • Artık düsünmeyi bıraktım

0|0
    0|0
  • 12 yaşındaki çocuk daha bebek annelerinin gözünde

0|0
    0|0
  • Yahu dünya ne hale geldi kıyamet alametleri bunlar

0|0
    0|0
  • Su cocuklari rahat birakin ya

1|0
    0|0
  • yok artık! kaynak? şaka mı bu?

0|0
    0|0
  • IQ su tek haneli olan ınsanlardan ne beklenebılır başlarındakı ne derse ona itaat ederler anca

0|0
    0|0
  • din dersi seçmeli
    zorunlu seçmeli diyen bir yurtan ne bekliyorsunuz?

0|0
    0|0
  • SAÇMALIK ben 18 yaşındayım bir sevgilim olmadı böyle teklif gelse bile kendimi herşeyi bir kenara bırakıp akıl alacak birisine danışırım..12 yaşındaki bebeden bahsediyoruz KINIYORUM

0|0
    0|0
    • 1ay

Hem tacizin rızası mı olur?

• 1ay

Yani aslında belirli bir olgunluktan sonra bir insana danışıp ilişki yaşamak da fazlasıyla saçma ama tabii bu iğrenç durum yanında yine iyi kalıyor

• Bu ne ki 8 yaşındaki iki çocuğun tacizi olayında sanık beraat etmiş atanan baro avukatı da olayla ilgilenmemis bir de yetmezmiş gibi o iki çocuğunda aynı adamdan etkilenmesi gibi bir durumdan bahsediyorlar kaynak isterseniz herşey bugün oldunun dünkü yayınına bakın bu ülkenin insan yetistirmemeyi bilmediğini bir kez daha görmüş olduk meslek para kazanmak için yapılır demeyin çünkü kamu vicdanı diye bir konu var ortada hiç olmasa bunun için o dava ile ilgilenilmeliydi diye düşünürken böyle bir karar alinmissa şaşırmam

0|0
    0|0
    • 1ay

Şort giyen kadına (adı Ayşegül Terzi sanırım) tekme atan adam da tekrar serbest kaldı bu arada, savunmasında bana cin musallat olmuş hoca öyle dedi demiş. Ya sabır

• 1ay

Evet beraat etti akıl sagligininda yerinde olmadığını iddia da etmiş bu Türklerin aklı çok çalışıyor da ah bir de insan olabilseler

• 1ay

Kafayı yememek elde değil

Erkekler Ne Diyor 15

• Viyana zaten kafayı yemiş. Ne alıp veremediği var bizle anlamıyorum. Biliyorsunuz, daha birçok şey yazıyorlardı ya bu tabelaya. :D Yani Erdoğan hakkında da bir şeyler yazılmıştı... Boş konuşuyor Viyana, he de geç gitsin.

0|0
    1|0
    • 1ay

Abi gerçekten beyniniz mi yok yoksa okuduğunuzu anlama kabiliyetiniz mi yok? Viyana'nın pankartta yazdığı şey ülkende gerçekten de yasal oldu. Ya sabır, okuduğunu anlamıyor adam daha

• 1ay

He, ülke yasal yapmışsa, Viyana onu yazmışsa oraya tamam. Ama Viyana karar veriyor da yasal oluyor sandım ben. :D Karışıkmış konu. :D

• 1ay

Aga yapacak bir şey yok. Bir yerlerini de yırtsan, bizim gibiler değiştiremez bunları. Cumhurbaşkanı, başbakan gibileri el atmalı. Onlarda halkın sözünü dinlese, idam da gelirdi. Çok mesele var daha. Biz ne kadar konuşsak da boş.

• Ciddi olamazsın? Yürürlüğe girdi mi?

0|0
    0|0
    • 1ay

Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu tarafından kabul edilmiş Genel Kurul’a gönderilecek

• 1ay

Ülkenin içine ettiler. Havalimanı olayına tepki gösterenler ne diyecek çok merak ediyorum. Bunlar neyin kafasını yaşıyor? Suriye gibi olmaya doğru gidiyoruz

• 1ay

Valla iyice zıvanadan çıktılar, Şort giyen kadına (adı Ayşegül Terzi sanırım) tekme atan adam da tekrar serbest kaldı bu arada, savunmasında bana cin musallat olmuş hoca öyle dedi demiş. Ya sabır

• 12 yaşında bir çocuğa rızan var mı diye sorulmaz ama neyi eleştirip bunlara küfür edelim şimdi yaşı kaç olursa olsun zina yapana gereken cezayı ver bak bakalım bu tür olaylar oluyormu? adam 12 yaşında çocuğa tecavüz ettiyse cezası recm ya da 100 kırbaç cezası çocuk 100 kırbaç cezası yememek için rızam vardı demez , bu yüzden adama gereken ceza verilir olay bu ama şeriat kanunları uygulayım deyince gene karşı çıkanlar şimdi itiraz edenler.

0|0
    1|0
    • 1ay

Ya sabır, adam gelmiş üstüne bir de şeriat kanunları istiyorum diyor.

Abicim belli bir yaşa gelmiş insanlar istedikleri kişi ile istediği şeyi yaşayabilir, misal 30 yaşındaki bir kadın ile erkek öpüşüyorsa veya birlikte oluyorsa burada kimseye laf söylemek düşmez. Zina da zina diye milletin beynini bulandırma.

• 1ay

Beşeri kanun olması demek rıza yaşını 12'ye çekmek demek değil ki, ayrıca ben şeriatın da beşeri kanun olduğunu düşünüyorum zaten. Onu napıcaz

• 1ay

o zaman yapacak bir şey yok. benim için beşeri kanunların bir önemi yok, onların verdiği cezalarda kişi için yeterli değil boşuna ceza çekiyorlar.

• böyle ciddi bir paylaşımda kaynak eklemeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Ne çocuk düşkünü berbat bir ulke.

0|0
    0|0
  • cinsel istismarda "rıza" diye bir kavram olamaz. adı üstünde kendi rızası dışında oluyor taciz/tecavüz ediyorsun neresi rıza bunun? rıza olunca zaten cinsel ilişki ya da zina oluyor (hangisini kullanmak hoşunuza gidiyorsa)

0|0
    0|0
  • Şeytandan bahsetmenin merak uyandırır der bir Kızılderili atasözü

0|0
    0|0
  • İyice arabistana döndük. Yazıklar olsun diyorum...

0|0
    0|0
  • yaa cidden bunlar sapık galiba yaa kim düşürüyor bunu meclis mi ?

0|0
    0|0
  • Çok kötü karar gerçekten

0|0
    0|0
  • Birde müslümanım derler bunu çıkaranında yapanında dinine basayım hadi bakalım

0|0
    0|0
    • 1ay

katılıyorum

• 1ay

İslamda çocuk evliliği yasak değil. Taciz sayılması için illa yabancı biri tarafından yapılması gerekmiyor, dine uygun bir şekilde evlendirilen çocuklar da hayatı boyunca tecavüze uğruyor.

• 1ay

@fitzsimmons Katılıyorum

• Yazık yazık!!!

0|0
    0|0
  • Icerigi bilmiyorum ama batida cocuk isterse rizasi varsa sikayet yoksa sikinti yok

0|0
    0|0
  • kör cehalet

0|0
    0|0
  • Ne yapsın onlarda maminin sünnetini uyguluyor.

0|0
    1|0
Yükleniyor...