Dünya nasıl daha güzel bir yer olur?

Farklılıklara saygı duyabildiğimiz zaman.
Sevginin ve barışın hâkim olduğu zaman. Irkçılığın olmadığı bir yer olduğu zaman.
Gereksiz şiddet uygulanmadığı zaman.
Yalanın, ihanetin, ikiyüzlülüğün, tecavüzün, arsızlığın olmadığı bir yer olduğu zaman. tüm bu yazdıklarımın gerçekleşme ihtimali ütopik bir hayal biliyorum, ama umut ve hayal etmek iyidir, insanı iyi hissettirir.
Çocuklarımızı geleceğe donanımlı birey olarak yetiştirerek.
Gerçekleşir mi bunlar diyecekseniz eğer; önümüzdeki 50 yıl içinde gerçekleşmez. Bundan eminim. Bir gün böyle bir hayat olursa biz zaten çoktan yok olmuş oluruz.
Sanmıyorum ama bu kadar harika bir yer olacağını.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Küçük yaşta iyi eğitim ve psikoloji şart bu olmadığında hastalıklı insanlar yetişiyor ve bu dediklerin imkansız hale geliyor. Doğruyu yanlışı iyi öğretmek gerek mesela adam öldürmemeliyiz ama günah olduğu için veya suç olduğu için değil karşımızdakinin yaşama hakkına saygı duyduğumuz ve onun da bizim gibi topluma ait bir birey olduğunu kabul ettiğimiz için. bunun gibi.. maalesef suçlar yasaklardan ve ahlaki tabulardan doğuyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

En büyük sorumluluk ailelere düşüyor. Bir çocuğu nasıl yetiştirdiysen o şekilde büyüyor. Basmakalıp fikirler empoze edilerek yeni düşünceler geliştirmesine engel olunuyor.
      Çocuğa Çok baskı yapılıyor, bundan mütevellit çocuk istediği gibi davranamıyor. Dediğin gibi burada da psikolojik sorun yaşıyor.

• 1ay

Evet önce aile sonra eğitim sistemi sonrada çevresel faktörler.

En İyi Erkek Görüşü

• Katilleri tecavüzcüleri hayvanlara işkence yapanları kökten temizlersek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çocukların çocuk kalabilmelerini sağladığımızda...

0|0
    0|0
  • umarım olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...