Neden böyle bu insanlar?

Bugün İzmir Çankaya'da yürüyorum ne kadar yoğun olduğunu bilirsiniz. Kaldırımdan inerken ayağım çukura takıldı ve yolda yere düştüm. İnsanlar gelip gectiler tek bir kişi bile yardım eli uzatmadi. Neyse kalktım eve geldim ama mühim olan eleştirmeye gelince her bir ağız ne biçim ülke olduk vs der. Yere düşen bir insanı kaldirmak neyimizi eksiltir?

0|1
1|26

En İyi Erkek Görüşü

• Hayret bnde izmirde yasıyorum ki bide sen bir kızsın ala ala biz güzel çikin farketmez tüm bayanlara saygılıyızdır ki çankayada nasıl yüzüne bakmazlar bide öyle bir anlattınki nerdeyse üstüne basalar umurlarında olmucan kız sen gercekten izmirde olduğundan eminmisin? Valla bn bornovadaym daha önce bir kere denk geldi öyle bir kız yagmurda sular kaldırıma kadar cıkmişti bornova metronun orda kız suyun içini görmediğinden bişeye takıldı heralde önümde düşüyodu son anda yakaladm yıne dengesini kaybedince baktım karsıya gecene kadar arabalara çarpılcak zavallı ki güzelde deildi iki dk kucakladm oda sasırdı karsıya kaldırma gecırdım indirdim tesekür etti kızmadı ne o bnle tanıştı ne bn onla bidahada denk gelmedm ama dediğim gbi bayana yaslıya asla öyle saygısızlk yapmam

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben de bornovada oturuyorum iki yıl önce annem evka 3 metro merdivenlerinden yuvarlanmis3ve ayağını kırmıştı. Onun yanına da kimse gitmemiş kendi kendine kalkıp doktora gitmiş. Saygı yok sevgi yok inanilmaz bir ego sahip insanlarda. Ne hayvana karşı sevgi ne insana karsim saygilari var

• 1ay

Yani neresine şaşırdın ki çoğu olarak böyle İzmir halkı. Çok egolular

• 1ay

Eee bnde izmirliym ama asla böyle bişeye duyarsız kalamam yanı hatta arkadas cevremle geerknde hep brlikte yardmlaşmayı seveiz yaslıya bayana yardmcı olmucaz kime yardm etcez bea

Erkekler Ne Diyor 25

• Yazık ülkemiz ne hale geliyor halk otobüsünde bile düşmeye meyilli insanı tutuyorum ama tek başıma ne olur milletçe olmak varken

1|0
    0|0
  • Tr bura duğa et yere düştün die video çekmeye bAslayanlar olmamişş yardimm tr de ölsrler elini uzatmazlar sözde dindar müslüman ülkee

0|0
    0|0
    • 1ay

Kesinlikle öyle ve yoldayım kaldırımda değil araba gelse ezip geçecek

• 1ay

Valla büyük geçmiş olsun verilmiş sadakan varmişşi

• 1ay

Önce insanliği öğreneceksin müslümanlık zaten yok ülkede

• arkadaşım bisikletten düşmüştü toplanıp yardım ettiler ona su falan aldılar genelleme yapmamk lazım ege halkı daha iyi bence

0|0
    0|0
  • iyi bilirim orasi İzmir . kimse kimsenin olmadigi yegane sehir. bir yonden guzel bir yonden kötü. İzmir oldugu icin oyle sanirim umursamaz insanlar cok orda genis bir sehrimiz

0|1
    0|0
  • Bu daha iyi günlerimiz miş gibi geliyor. İnsanlar hem korkuyor hem bananeci olmuş hemde egoları tavan yapmış durumdalar

0|0
    0|0
  • Insanların tepkilerini bilebilmek mümkün değil günümüzde bu yüzden büyük şehirlerde naziklik sarkma veya rahatsız edici birşey olarak algilanabildigi için insanlar da haklı kendine göre

0|0
    0|0
  • Evet maalesef öyle..

0|0
    0|0
  • Yardım etmek isteyenede tacizci tecavüzcü diyeceğinizden olabilir. Hastalıklı tiplerle dolu ortalık kimsede umrumda değil

0|0
    0|0
    • 1ay

Kimse öyle bir tepki vermez nesne versin allah askina. Böyle düşünüyorsan gerçekten aklında vardır bu düşünce

• Yasamak icin yanlis sehri seçmişsin
    3 ay kadar bulundum izmirde ne havasi hava ne suyu su
    Milleti degisik

0|1
    0|1
    • 1ay

Ben secmedim ki kendimi bildim bileli İzmir ☺

• 1ay

Ablam orada okuduğu içim 2 günlugune geldim. Normal siradan bir şehirdi yani

• 1ay

Herkesin kendi memleketi guzeldir ama
      Eskişehir havasini geçersek
      Yasanacak genelde sessiz sakin bir yerdir

• ben orda olsam elinizden tutar ve sizi yerden kaldırırdım, şansızlığınız benim orada olmamam

0|0
    0|0
  • Yardım eli uzatsalar sapık gibi bakarsınız uzatmasalar insanlık ölmüş

0|1
    0|0
    • 1ay

Ne alaka saçmalama adam elimden tutup kaldirsa popo mo ellemezse sapık diye cirlamam merak etme

• 1ay

Ya anlama sıkıntısı yaşayan kardeşim yazdıklarımı oku istersen. Yerden kalkip evime gittim ama kimse gelmedi buna takıldım dedim. Bna laf yetstirecegine önce ahak kurallarını görgü kurallarını öğren. Senin dediğine göre yaşasak ne yardımlasma kalır ne de humanizm. Defol git yorum yapmak daha fazla

• 1ay

Sen baştan desene humanist olduğunu hiç cevap verme zahmetine bile girmezdim :D

• Bidahakinde Bornovada düş

0|1
    0|0
  • Adana'da koşarak gelir yardım ederlerbnen gözlerimle gördüm.

0|0
    0|0
  • İşe geç kalmıştım yoksa tutardım kollarından kaldırırdım ama geçip gitmem gerekti

0|0
    0|0
  • Gerçekten üzücü :(

0|0
    0|0
  • İzmir insanlar her anlamda fazla umursamazlar.

0|0
    0|0
  • bayansin diye cekinmis olabilirler ama uslubuyla yardim edebilirlerdi yani insanlik bunu gerektirir

0|0
    0|0
  • yardım etmek zorunda değiller.
    Ben ederdim

0|0
    0|0
  • Herkese yardım edilmiyor artık hersey sacmalasti.

0|0
    0|0
    • 1ay

Dustugumde mini etegim olsaydı herkes gelirdi sanırım 😀

• 1ay

Valla diyeceğim bir şey yok :D haklı olabilirsin.

• insanlar herşeyi kaybetmiş

0|0
    0|0
  • düşenin dostu olmazmış bu arada düşüş sahnesi gözumun önüne geldi de çuval gibi :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya öyle de başka biri önümde yere düşse hiç düşünmeden giderim yanına.

• 1ay

aynen senin gibi güzel bir kıza yardım etmek bir vatan bazifesidir :)

• Bazen yardım etmeye çalışınca yardım kabul etmiyor insanlar o yüzden herkes kendini düşünüyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

Orası öyle ama ben bugünü abartmiyorum sadece genelleme yapıyorum Genel olarak genç yaşlı çocuk bebek kedi köpek insanların hiç bir şeye sevgisi yok

• 1ay

Herkes kendi hayatını yaşıyor artık kimsenin umurunda olmaz genelde düşüp bayılsan bile dönüp bakacak insan bulamazsın bazen bak mesela dün karşılaştım atm sırasında bir abla para çekmeye çalışıyor 7-8 dk oldu sonra birisi dedi yanlış yapıyorsunuz diye hemen cırlamaya başladı yok ben hep çekiyorum atm de sıkıntı siz bana nasıl öğretirsiniz ben bilmiyormuyum yok şöyle böyle bunları gördükten sonra kimse yardım etmek istemez yani ha ama yine 3-5 iyi insan çıkar elinden tutacak

• Doğu insanıma kurban olayım.

0|0
    0|0
  • Bana dokunmaya n yılan bin yaşasın tatlım. .. İnsanlık ÖLDÜ. ANLA ARTIK ...

0|0
    0|0
  • Konyada. olmus olsaydın elinden tutardim hatta yardim ederdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aslında İzmir de daha anlayışlıdırlar
    Toplum öyle bir hal oldu ki yardım etsek suçlu durumuna düşüyoruz onun için yaklaşmamışlardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...