Çevreden gelen olumsuz eleştirilere nasıl cevap veriyorsunuz?

Gerek dış görünüş, kişiliğiniz hakkında ya da tanımadığınız birinin sizin hakkınızda söylediklerini önemser misiniz? Ve bundan sonra size olumsuz eleştiriler, yorumlar geldiğinde bunlara nasıl cevap veriyorsunuz?

2|0
61|64

En İyi Erkek Görüşü

• Çevreden gelen olumsuz eleşt, r, lere cevap vermem için sanırım onları duymam gerekicek :) Ki ben bunu çoktan aştım gerek yok onlar eleştirilerini kendileri söylesin kendileri dinlesin.
    Bu hayat benim yanlışıyla da doğrusuyla da aradan on yıl da geçse ben yine bu hayata sahip olucam ama o eleştirileri yapanlar olmıyacak bunu düşününce zaten onları duymamak çok kolay oluyor.
    Ki şöyle de bir şey var eğer gerçekten düşük seviyede bir insansan yani nasıl diyim yaptıkların seni ileriye götürmüyorsa olduğun yerde sayıyorsan etrafında bir sürü arkadaşın olur hem de hepsinin en yakın arkadaşı sen olursun çünkü insan kendinden aşagı birini sever kimse kendinden iyiyi yanında tutmak istemez yani diyeceğim şudur eğer olumsuz tepkiler eleştiriler alıyorsan o insanların yapamayacağı beceremeyeceği çok şey yapmışsındır ve onların elinde eleşirmekten başka bişey bırakmamışsındır.
    Böyle devam helal olsun :)
    Hayatta olumsuz eleştirilerine kulak asacağın tek kişiler ailendekiler olsun yeter.

1|0
    0|0
    • 1ay

Üşenmeden yazmışsın üşenmeden okudum güzel yorumlamışsın haklısın :)

• 1ay

Okuduğun için teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Cevap vermiyorum. Herkesin dediğini de açıkçası dinlemiyorum. Ama birilerinin olumsuz eleştiri yapması da lazım hayat toz pembe ve bende mükemmel bir tasarı ürünü olan bir robot değilim. İnsanım, hata yapan bir varlığım. Farkinda olmadığım hatalarimi birilerinin "yüzüme" söylemesi beni kirsa biile sevinirim. Çoğunlukla kimseye kirilmam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 63

• Açıkçası yaşım nedeniyle rahatsızlanıyorum. Sonradan sıkıntıya vermiyorum ama ileri giderlerse gereken cevabı istenen dille veririm. Herkesin değil ama çoğu kişinin hakkımda dedikleri önemli.

1|0
    0|0
  • Eleştiren kişiye bağlı bu biraz da. Eğer, beni çok iyi tanıdığım biriyse, onu can kulağı dinler ve dediklerini düşünürüm. Hepimiz, sosyal ilişkilerde, birbirine bağlı zincirlerin bir parçasıyız. Bana yakın olan insanların, benim üzerimde elbette söz söyleme hakkı vardır. Çünkü, davranışlarım, laflarım, onların da hayatını etkiliyor. Karşılıklı anlayışı ve sağduyuyu sağladığımız her noktada, ilişkilerimiz daha da güçlenir.

1|0
    0|0
  • Eleştiriye her zaman açığım.
    Mantıklı ve doğru bir şekilde eleştiriyorsa ciddiye alırım, ona göre ben de özeleştiri yaparım. Kimsenin yapacağı eleştiriden çekinmiyorum; aksine yapıcı eleştirileri her zaman severim. Olumsuz eleştiri olsa bile bunu anlatma şekli önemli benim için.

2|0
    0|0
  • Beni oldugum gibi kabul edecekse eder karsimdaki.. ufak tefek ya da mantikli talepler dogrultusinda kendime ceki duzen verebilirim ama bu haric , uzaklasirim.

1|0
    0|0
  • Eleştiri aslında insanın kendine çeki düzen vermesi için gerekli olan birşey. Eleştiriyi dikkate alıp dikkat etmek lazım gelişim için eleştiri iyi olabilir. Eleştiriyi yapanada bakmak gerek gerçi. Soğan kalkıp sarımsağa sen kokuyon derse o dikkate alınmaz. Ama hani cidden iyiliğim için bir eleştiri geldiyse dikkate alırım

2|0
    0|0
  • Hayatımda çok sayıda arkadaş olmadığı için böyle bir eleştiride olmuyor.
    Sıfır insan sıfır sıkıntı.
    Ayrıca dünyalılardan tiksiniyorum.

1|0
    0|0
  • çoğu gibi "umrumda değil" yalanını söylemeyeceğim. Takıyorum ama maksimum 1-2 gün takarım sonra unuturum. Ama mesela ailemin eleştirileri varsa ve onları takmamak isteyince vicdan azabı çekiyormuş gibi hissediyorum

1|0
    0|0
  • etrafda beni eleştirecek kalitede insan yok fazla gereksizleri cıkardım hayatımdan çok gürültü oluyodu

2|0
    0|0
  • Tanımadığım biri bana eleştiride bulunmadı. Bir insanın diğerini eleştirmesi için tanıması şart veya gereklilik. Yoksa eleştiri ne kadar samimi ve gerçeği yansıtır ki?

2|0
    0|0
  • Adam akıllı eleştiriye açığım da abuk subuk eleştirilere çok delleniyorum

2|0
    0|0
  • Bazılarının eleştiri yapmak yerine dalga geçmeyi amaçladığı belli oluyor. Genelde kendilerindeki sorunları örtmek için yaparlar. Bizim arkadaşta yürüme bozukluğu vardı, ben dahil herkesin yürüyüşüne karışırdı

1|0
    0|0
  • Ben beni bilirim gerisi umrumda değil

1|0
    0|0
  • Yani , neden cevap vereyim ki.

2|0
    0|0
  • Dinime küfür eden bari müslüman olsa lafı, ucuz eleştirmenler için söylenmiştir. Bu tarz kişiler dost acı söyler kisvesi altında, kendi kusurlarını kamufle etmek için son derece ucuz ve mesnetsiz eleştirilerde bulunabilirler.

1|0
    0|0
  • yaw he he.

1|0
    1|0
  • Eleştirinin kimden geldiği neden geldiği önemlidir ama genel olarak eleştiri iyidir bize yanlışlarımızı gösterir

1|0
    0|0
  • ohooo neler neler deniyo :D ben öyle şey yapar mıyım diyorum evet derse o zaman hadi eyvallah diyorm muhabbet bitti

1|0
    0|0
  • Hiç umursamıyorum , kulağımı tıkıyorum

1|0
    0|0
  • sallamıyorum :D

2|0
    0|0
  • Çevreden gelen olumsuz eleştirilere kulak asmam. Herkez kendi işine baksın. Yaptığım bişiler başkalarına ters geliyorsa hakkımda bilmedikleri şeyler var demektir. umrumda olmaz..

1|0
    0|0
  • Umursamam...

1|0
    0|0
  • açıkcası kimden geldiği önemli, gözümde değeri yoksa gülerim, yalnız pek olmuyor bu tür eleştiri 😇

1|0
    0|0
  • umrumda olmuyorlar :D

1|0
    0|0
  • anayasa kanunlarında yazılı olmayıpda geçerli kanun benım kıtabımda yazmıyor mıllet neder kanunu benım ıcın gecersız bı kanun

1|0
    0|0
  • gereken cevabı veriyorum ztn daha çok tipime boyuma laf ediyolar. tanımadan etmeden ağzıma sıçıyolar

1|0
    0|0
  • Sallamıyorum ki cevap vereyim.

2|0
    0|0
  • önemsemiyorum

1|0
    0|0
  • Güler geçerim.

1|0
    0|0
  • eleştirene bakarım önce.

1|0
    0|0
  • hiç duymuyorum hiç aldırış etmiyorum kendilerinide hiiiç kaale almıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 60

• Olumsuz eleştiri bence bir kriter değil. Yapıcı eleştiri mi yıkıcı eleştiri mi ona bakmam lazım. Bazen olumsuz bir eleştiri olur ama çok haklıdır düzeltmem gerekir. Bazen iyi bir eleştiri olur ama beni gerçeklerden uzaklaştırır. Yıkıcı eleştiriyi pek umursamam çünkü beni kıskandığı için eleştiriyodur :D eleştiri gizli hayranlıktır. :)

1|0
    0|0
  • Eğer olumsuz eleştiri gerçekten kötü bir alışkanlığım falansa dikkate alırım, onun dışında umursamam hatta mümkünse gereken cevabı veririm.

1|0
    0|0
  • Őncelikle olumsuzda olsa görűşűnű paylastigi icin tesekkur ediyorum ve onlara herkesin dusuncesinin farkli olabilecegini çűnkű her insanin farkli olduğunu sòylūyorum 😊

2|0
    0|0
  • o anki ruh halime bağlı ama genelde takmamaya calisiyorum

1|1
    0|0
  • Dinlerim haklı bulduğum yönleri varsa dikkat ederim eğer yoksa sorunda yok...

2|0
    0|0
  • önemsemem büyük ihtimal beni tanımıyordur cevabı da güzelce veririm tabi cevap istiyorsa sonra beni tanımış olur ahahah

1|0
    0|0
  • Bana genelde ilk tanıştığım insanlar soguksun der. Ama zamanla öyle olmadığımı anlarlar. Yaptıkları yorumlara cevap vermem.

1|0
    0|0
  • Genelde ciddiye almıyorum

1|0
    0|0
  • susmak en guzel cevaptir bazen
    yeri gelincede guluyom
    sonucta herkesin kusuru var
    ama kimse yuze vurmak zorunda degil

1|0
    0|0
  • Önemsediğim biri eleştiritotsa dikkate alırım haklı olduğunu düşünüyorsam kendimi o yönde düzeltmeye çalışabilirim.
    Haklı olduğunu düşünmüyorsam da çok takılmam.

Tanımadığım biri ekeştiriyırsa da uslubuna göre taavrım değişir

1|0
    0|0
  • savunma yapmıyorum, ters tepki asla göstermemçünkü herkesin kendine göre bir bakış açısı vardır, kendimden memnunsam dikkate almam, haklı olabileceğinive benim için söylediğini düşündüğüm zamanlar değerlendirir, daha dikkatli olurum. olumsuz eleştirileri severim.

1|0
    0|0
  • Gülüp geçiyorum, eğer beni de rahatsız ediyorsa düzeltmeye gayret ediyorum tabii ki. Rahatsız etmiyorsa anlık geçiştiririm soran kişiyi skjdhd

1|0
    0|0
  • Hiç olumsuz eleştiri almadım bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Üzülerek

1|0
    0|0
  • aldırmıyorum.. boş tenekeden çok ses çıkar, her daim

1|0
    0|0
  • Çokta güzel çokta umursamazim diyirum😏😏

1|0
    0|0
  • Gülüp geçiyorum, umrumda değiller.

1|0
    0|0
  • Cevap vermiyorum. Cevap versem butun gereksizlerle ugrasmak cok yorucu olur :)

2|0
    0|0
  • istediklerini söyleyebilirler umrumda olmaz o ayrı 😂

1|0
    0|0
  • Onun bunun ne dediğini önemsemiyorum pek. Sonuçta benim hayatım. Önce kendi hayatlarına o koca burunlarını soksunlar 😉😀

1|0
    0|0
  • dınler gecerım

1|0
    0|0
  • Cevap vermiyorum genelde

1|0
    0|0
  • Eğer karsımdaki önemsediğim ve gerçekten beni düşündüğü için yapıyorsa eleştiriyi can kulagıyla dinler ders cıkarmaya çalısırdım. Ama sadece beni kırma amaçlı eleştirileri yoksayıyorum.

0|0
    0|0
  • Hıııı siz sanki çok şeysiniz diyorum 😃

1|0
    0|0
  • Olumlu karşılıyorum, saygı çerçevesini aşmadığı sürece

1|0
    0|0
  • umursamıyorum

1|0
    0|0
  • Aynen ya keli bir akıllı sensin diyorum

1|0
    0|0
  • umursamam

1|0
    0|0
  • Ben kendimi bildikten sonra kimin benim hakkimda ne dediği, ne düsündüğü umurumda değil. :)

1|0
    0|0
  • İlk bir diyene bakıyorum sevdigim biriyse artık ona değer vermemem gerektiğini söylüyorum kendime sevmediğim biriyse yüzüne bakıp sen çok mu mükemmel zannediyosun kendini diyorum

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    30
Yükleniyor...