Türkler neden bu kadar çay içmeyi seviyor?

Sürü psikolojisine mi kapılıyorsunuz? Yoksa ülkemiz de ürettiğimiz için mi? Türkler neden bu kadar çay içmeyi seviyor?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Çunkü çayın en güzeli Türkiyede karadenizde üretiliyor ve gıdada ihracat anlamın başarılı olduğumuz bir alandır. Ayrıca çay enerji verir ve strese karşı rahatlama şağlar bir yüzden çay Türkiyenin gururudur.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sürü psikolajisine kapılmıyoruz sen o çayları yeşil halini görsen tarlasını heves edip içersin.
    Tadını seviyoruz da içiyoruz sevmeyende ver içemeyen herkesin damak tadına has birşey.

Benim sana verebileceğim çokşey yok aslinda çay var içersen ben var seversen😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• para ile ne alakası var soğuk bir kış gününde içi ısıtan bir çayı kim istemez kahve gibi tek bardakta doyurmuyor ağır bir tadı yok gayet güzel içecek kahvaltıya yakışıyor hamur işlerine yakışıyor yemekten sonra güzel gidiyor muhabbet ile güzel gidiyor sigaranın yanına güzel gidiyor abartmayın çay iyidir için

1|0
    0|0
  • Sigaranın yanında çok yakışıyo, ondan

1|0
    0|0
  • Kültürel bir şey. Çocukluktan beri çay içerek büyümüş birinin meyve suyu ile kahvaltı yapması beklenemez😊

1|0
    0|0
  • Kahvaltı dışında hiç çay içmem, her zaman içilecek bir içecek değil benim için

0|0
    0|0
  • Benım ki tamamen sürü pskolojisi bide ısıtıyor diye cunku şekersiz içiyorum.

0|0
    1|1
  • Ekonomik çoğu aile için... hem içerisinde alışkanlık yapıcı maddeler olduğunu okumustum o yuzdende olabilir

1|0
    0|0
  • Ben çay sevmiyen birisiyim ama Kahvehaneler full çay ile işliyor. :D

0|0
    0|0
  • Benim damarlarımdan kan yerine çay geçiyor artık...

0|0
    0|0
  • Sigara içme alkol içme bize de bir dertleşek çay kalıyor. Eğer ihraç bir ürün de olsa yine içerdim.
    #çayımadokunma

0|0
    0|0
  • Caya benim dert ortağım ya bu çay uğruna neler çektim ben yine yılmadım çaydan☺ bence Türk halkı muhabeti seviyor ve muhabeti en uzun kılan bir içecek çay. Birde biz Türkler demlenmiş olana saygı duyarız. Çay en çok demlenen içecek kendi özünde...

0|0
    0|0
  • Milli içeceğimiz aslında.

1|0
    0|0
  • Sevmiyorum o kadar cok. Gunde bir bardak yeterli

0|0
    0|0
  • ben hıc sevmem

0|0
    1|0
  • Maliyeti az , hemen elde edilebiliyo , bide tutup 5 bardak içsen kimse niye içiyon demez o yüzden yani

1|0
    0|0
  • Tadını seviyor olamaz mıyız?

0|0
    0|0
  • Çay içmeyen türkmü olur diye ata sözü var😊

0|0
    0|0
  • İnsanların tersine çay içimizi ısıtır

0|0
    0|0
  • Tiryakilik...

0|0
    0|0
  • Bİlmem

0|0
    0|0
  • ben sevmem

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 25

• Yanına koyduğun her şeyle yakışan bir siyah renk var bir de çay. İçini ısıtır, muhabbeti arttırır... Daha ne olsun? 😊

0|0
    0|0
  • Ben kahvaltıda çay bile içmiyorum ve sevmiyorum. Kahve insanıyım her türlü kahve olur ayırt etmiyorum. :D

0|0
    0|0
  • Bu alışkanlık çocuk yaşta geliyor olmalı. Ben hatırlıyorum küçücükken minik sevimli bardaklarda çay verirlerdi. Çaysız kahvaltı veya akşamüstü oturması olmazdı. Öyle, süt, portakal suyu falan yoktu soframızda.

Çayı severim.

0|0
    0|0
  • Tadi guzel iciyoruz yani

0|0
    0|0
  • bence bu açıklanamaz birşey. :D çayda çekirdek gibi bağımlılık yapan bir madde ve açıkçası tuzluların yanında ve kahvaltıda çok güzel oluyor. galiba bu iki sebepten. :)

0|0
    0|0
  • Çay iyidir, çay güzeldir:)

0|0
    0|0
  • Tadı güzel

0|0
    0|0
  • Bence de nedense.

0|0
    0|0
  • Huyumuz kurusun bağımlılık yapıyo hele bide sohbet varsa tadından içilmiyo öyle bir buluş :D

0|0
    0|0
  • Geleneksel birşey cay kültürsel bir şeye dönüştü artık

0|0
    0|0
  • Ben hiç içmem

0|0
    0|0
  • Valla İngiltere'den fazla içtiğimiz kesin

0|0
    0|0
  • Siyah çay tüm bitki çaylarından en zararlı olanı olduğu için olabilir.

0|0
    0|0
  • Tadina hayranim😍

0|0
    0|0
  • Çay eşliğinde güzel sohbetler ediliyor Belki ondan olabilir

0|0
    0|0
  • Çaysız hayat dusunemiyorum

0|0
    0|0
  • Ben sevmiyorum