Aylık net gelirim 7700 tl. Ben geçinemiyorum insanlar nasıl geçiniyor?

İstanbul da yaşıyorum kiram 1000 tl arabam var yakıt 400 500 gidiyor. Tek yaşıyorum ama ay sonu cep yine boş. Millet nasıl para biriktiriyor kredi mi ceksem onu mu ödesem her ay.

Güncellemeler:
1ay Bunun dışında faturalar var bazen nadir geceleri takılıyorum. Işte en azından borcum olsa ona göre takılırım deyip para biriktiririm.
1ay Aşağıda bana bir ton laf etmişsiniz ama arkadaş deneyimli yüksek muhendisim ben 10 alan da 15 alan da var. Yani kazandığım aşırı çok değil.

0|0
22|23

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Arkadasım sen İstanbul köprüsüne gidip kendini ordan boşluğa bırak 🤗
    Bu rakam ile geçinemeyip üstelik tek basına şikayet ediyorsan önericeğim tek şey köprüden atlamak 🤗🤗

1|0
    0|0
  • Pahalı zevklerin var herhalde.. Bekar olduğun için, normal şartlarda yetmesi lazım çünkü.

1|1
    0|0
  • hayır borca bulaşma gelir ne kadarsa gider de o kadar olur

0|0
    0|0
  • 1000 kira + 500 yakıt olsa 2000 harcanan en fazla kalanı birikir ama neden o kadar cok harcama var anlamadım

0|0
    0|0
    • 1ay

Akşamları takılıyorum yazdım ya yukarda

• insanoğlu uyum sağlar. bin lira ile yıllarca babam 5 boğaz geçindirdi. okuttu iş sahibi yaptı. olabilir yani. sadece sen kadar rahat etmemiş yememiştir, bizim için... sorgulanacak bir tarafı yok.

0|0
    0|0
  • Kredi çekmek yerine kendini şartla her ay 5.000 koy kenara 1000 kiraya gitse 500 yakıt 1.200 lirayla da paşa paşa yaşarsın be insaf

0|0
    0|0
  • gelir ne kadar fazlaysa giderde o kadar fazladır troll kardeşm

1|1
    0|0
  • tsss

0|0
    0|0
  • Bu parayla geçinememek te acaip

0|0
    0|0
  • Başına taş yağar 😒 7700 TL bir asgari ücretlinin kaç aylık maaşı sence? Hadi 1000 TL kiran var 700 de yakıt diyelim; 5000 TL yetmiyor mu? Yuh. Gerçekten yuh

0|0
    0|0
  • Ben de gecinemiyorum. parami duzgun harcamayi ogrenemedim henuz seni anlayabiliyorum

0|0
    0|0
  • Akşamları çıkınca çok fazla tutuyor demek ki hesap 😄

0|0
    0|0
  • Para arttıkça lukse kaçıyoruz para var diye daha fazla harcama yapıyoruz o yuzden. Paran az olsa daha az harcama yaparsın

0|0
    0|0
  • Giderlerine sınırlama getirmelisin.

0|0
    0|0
  • Senin günlük hayattaki harcamaların bazı insanlar için lükse giriyor 😒

0|0
    0|0
  • gecınılmeyecek bısey yok ya

0|0
    0|0
  • 5 kisilik bir aile asgari ucret maaşıyla nasıl gecinebiliyorsa sende gecinebiliesin.

0|0
    0|0
  • yetmesi gerek aslında neden yetmiyor bu saydıkların dışında ne harcamaların var ki?

0|0
    0|0
  • Dalga geçiyorsun herhalde biz 4 kişi 1.700 ile geçinmeye çalışıyoruz.

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum. Sanırım yoğurt ekmek pırasa ile karnı doyuruyorlar.

0|0
    0|0
  • Benim gelirim 10000 bir yılda evde aldım yeni arabada. Bol bol da harcıyoruz.

0|0
    0|0
    • 1ay

sallayin bakalim bol keseden :)

• 1ay

@mehmetingezegeni55 1300 de cok düşük yani asgari ucret degil mi

• 1ay

Ama iste paranın bereketlisi iyi

Erkekler Ne Diyor 23

• maaş çok olunca harcamalarda ona göre artıyor aslında hayat şartlarınıza bağlı aldığınız maaşın 1/3 ünü alıyorum ama bana para kalıyor kira ve araç yok bende sadece kredi kartım ve fatura ödemelerim arada bir sosyal harcamalarım oluyor bana yetiyor şahsen dediğim gibi aldığınız maaş gayet iyi ama maaşa bağlı harcamalarınızda yükseliyor ister istemez aylık sabit gördüğüm kadarıyla faturalarla beraber en az 2000-2500 TL gideriniz oluyordur kalan para sizin yaşam standartlarınıza göre değişir...

0|0
    0|0
  • Deneyimli yüksek mühendis için bu kazanç cok az. Kuzenim yabancı bir firmada kalite kontrol müdürü ve 15 bin usd kazaniyor. Yurt içinde çalışsa bunun yarısı filan. Ayrıca gecinmesini bilmeme sorununuz var sanırım. Eskilerin bir lafi var. Ayağını yorganına göre uzat diye. Diğer insanlar nasıl mı yaşıyor? Hepsinin farkli standarti var. Akli başında olanlar yettiriyor. Olnayanlar devamlı borç içindeler m

0|0
    0|0
    • 1ay

Bende kredi cekip borçlanim diyorum

• 1ay

Seni mühendis yapan sisteme lanet olsun demekten başka aklıma bişey gelmiyor.

• 1ay

Neden hakaret etrin

• Sana birşey söylerdim de söylemiyeyim adam 1500 le 3 çocuk okutuyor neden bahsediyorsun
    Borcun mu var nedir bu iş nası geçinemiyosun

0|0
    0|0
  • Herkes ayağını yorganına göre uzatıyor. Geliri fazla olan da geliri az olan da o muhasebeyle yaşamak mecburiyetinde.

0|0
    0|0
  • ya fakirlikten kendini gizli üye yapmışın kim bilir kaç kıza kaç farklı maaşını söyledin fakir fukara :D

0|1
    0|0
  • kredi sakın çekme bir anlık rahjatlarsın ama sonra daha da bunalırsın. ayrıca 7700 tl ile geçinemiyorsan yuh yani bence kendinde ara sorunu

0|0
    0|0
  • kızlar boşalan çıksın kasıyo

0|0
    0|0
  • 30 yaşında ne yüksek mühendisliği bu şakir? benim Babam da abimde mühendis ama bu kadar para almıyorlar bir sure yurt dışında çalıştıkları halde burda karı kız için böyle saçmalıklardan' vazgeç komik olma

0|0
    0|0
    • 1ay

Kari kiz derdinde olsam gizli kullanici olmam mütevazi biriyim senin ailedekiler yetistirememis kendilerini az bir piyasa araştırması yap itu mezunuym baban gibi malatya mezunu değil :)

• 1ay

haklısın birader 8 10 milyar para alıyosun sen

• 1ay

Yahu dis hekimi gunde 2 bin kazanıyor da aldim 7 küsür para mi cok geldi bu zihniyet yüzünden millet 3 4 alinca cok iyi alıyorum saniyor

• sana bir tavsiye vereim öncelikle neye çok para harcadığını bilmelisin not defteri al 50 kuruş dahi olsa harcamalarını not al

0|0
    0|0
  • Yuh be

1|0
    0|0
  • Gelir gider dengen bozuk. Harcamaları kısmazsan 10 binde alsan geçinemezsin zaten :Ç

0|0
    0|0
  • Allah bereket versin

0|0
    0|0
  • biraz daha az yaşamayı dene.

0|0
    0|0
  • 1300 lira. soylemeye utandım.

0|0
    0|0
  • biz köleyiz. canımızın bir kıymeti de yok. o yüzden bizim için üzülme. bize hayal satın yeterli.

0|0
    0|0
  • haydan gelen huya gidermiş dedim içimden ama hyr ben ön yargıı değilim kardeş :D

0|0
    0|0
  • bir zikfir git ac karnini doyur ! pne

0|1
    0|0
    • 1ay

Cekemeyen bir mal geldi :) ben itu mezunuyim tutmus kendi lise egitimin ile aldigin maas ile mi kiyasliyorsun cahil ya

• Kızlara fazla para yedirme birikir

0|0
    0|0
  • Uzay mühendisimisin mk :D

0|0
    0|0
  • bir ton küfür yiyorsun şu an

0|0
    0|0
    • 1ay

Valla ne maas mis sayenizde işime aşık oldum şu an :)

• 1ay

Kardeş insanlar 1300 lirayla yaşamaya çalışıyo sen 7700 lira maaştan bahsediyosun

• 1ay

Şöyle soylim o para benden zamaninda cok cikti yurtdisina git para univ okurken para dil ogren para sonrasinda 10 yillik tecrube bu para yani ne almam lazim anlamadim ki dis hekimleri gunde 2 3 bin kazanıyor

• Yuh meslek nedir

0|0
    0|0
    • 1ay

Yuksek mühendis sen burdaki saflara bakma piyasa da bu maas normal

• 1ay

Abicim bak simdi 1 evine gittik 6700 kaldı hadi benzin eve masrafları cart cutada 1 gitse 5700 insanlar askeri ücretle ev gecindirio nasıl yetmez bu maas

• 1ay

Dedim ya bazen takılıyorum aksamlari iste borcum olsa takilmam mesala kredi cekmek mantikli gibi

• İşten ayrıl, o para yetmez adama :)

0|0
    0|0
  • o zaman sen arabasın kardes

0|0
    0|0
    • 1ay

Kredi cekip borcun altina girmek mantıklı mi

Yükleniyor...