SİZ OLSANIZ YERMİYDİNİZ?

SİZ OLSANIZ YERMİYDİNİZ?
Obezite ye savaş açmak VE İSRAFI ÖNLEMEK için üretilmiş bu vb. Tabaktan yemek yiyebilirmiydiniz😔
Bana gönderilen bu resmî ilk gördüğümde uzun süre yemek yemeyi beceremedim..
siz ne dersiniz etkili olurmu israfı önlemeye?

0|1
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• tabiki de yerim. Resmî dediğin şey idaridir resmi dersen eğer o resimden bahsedilir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Resmi yazıp aradaki harf düşmesini de dikkate alırsak aslında evet resim yazıcaktım🤗
      lakin klavye kurbanı olmak böyle birşey.. ama imlâ kuralına dikkat edicek kadar dikkatli olan birisinin, anlatılmak istenen fikrin ne olduğunu anlayacak kadar zeki olduğunu düşünüyorum 🤗

• 1ay

Katılıyorum, zenginlikte israf yarışına girenlerin hallerine ise sadece acıyorum..
      Onların hesabı daha büyük 🤗
      Saygılarım ile @aranançikolata

• 1ay

@Gerekyisme sağlıcakla kal güzel insan.

En İyi Kız Görüşü

• Ayy çok kötü bir durum Allah yardim etsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Hiç bişe değişmez sadece askeriyede atılan yemek bir ülke besler kamyon kamyon gidiyo çünki özellikle doğu ktm gbi yerlerde ac kalmasnlar die gelen giden sayıda karman çorman bol bol yapılıoki normal karargahtada çöp hatta daha ilerisi bn askerdeyken komutanı şikeyet etm ddie bide fırça yedim şikayet sebebim çöp atarken çöpte hiç açılmamiş daha skt bir yıl olan 4 konteynır dolusu sucuk salam her biri 1 kg buldm daha ambalajında bunlar neden atılıyo dıe şikayet edincede onlar sayımda fazla cıkıo dıe atılıyo dediler düşün bize yiyelim die vermiyolar bisürü yoksula vermiolar direk çöpe bu ülkede bitmez israf bn izmirde yasıyorum cafe restoranlrdada artık atılan yemek ekmek o kadar cokkı o anlatmakla bitmez

1|0
    0|0
    • 1ay

Kendi yaşadığımız ülkenin başındakiler zaten sömürüyor herşeyi 😔
      Askeriyede , hastanelerde vb. Pek çok yerde o kadar çok ısraflık varki😔
      İzmir ve diğer büyük şehirler de de buna benzer çok şey var..
      Biz millet olarak , devlet devlet olarak bu gibi konuların önüne geçecek önlemler alsa yeryüzünde aç uyuyan insan sayısı da azalır😔
      Sorumluluğunu bilen ve yaşanlardan olmak dileği ile...

• 1ay

Biz o sorumluluğu ne kadar bilsekte iş büyüklerin konrolünde malesef bide bizim gbi küçük ama umursamaz dolu olunca amaaan diyip kocaman bir yğın uçup gidio ülke ekonomisini bile etkilyoda kaç kişinin umrunda problem orda

• Yiyemezdim... İnsanlığı olan herkes bunu yiyemezdi. Ama çoğu kişinin öyle olmadığını varsayarsak yerlerdi...

1|0
    0|0
  • boğazdan geçmez

1|0
    0|0
  • Zorlanirdim

1|0
    0|0
  • Obez kişi hiç bir engel tanımaz

1|0
    0|0
  • nerden sipariş verebiliriz

1|0
    0|0
    • 1ay

Bilmiyorum kardeşim göndermişti banada, çok daha farklı olanları da varmış bana bu yeterli geldi 😔

• 1ay

Ben tek bireyin bile değiştireceği çok şey olabileceğine inanıyorum VE öylede yapıyorum..
      İsraf olayı pek olmaz bizim evimizde
      Çocuklarımı da bu şuur üzerine büyütüyorum
      Herkes kendi üzerine düşeni yapsa zaten iyileşmeye başlar bazı seyler 🤗

• 1ay

evet güzel düşünüyorsunuz mesele 3 5 çocuk yapmak olmamalı dünyadaki çocuklara nasıl sağlıklı saygılı dünyaya millete vatana faydalı bir birey olmayı öğretmekten geçiyor

• İnsanlığın aç olma sebebi bazılarının fazla yemesi değil ne yazıkki okadar basit degil

1|0
    0|0
  • Bu şekilde önüne geçemezler.

1|0
    0|0
  • tabağı da yerdim

0|0
    1|1
  • Guzel soru

1|0
    0|0
  • sinir bozucu

1|0
    0|0
  • Ben yerim. Ama diyetteyim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Le$ insanlara bu tur resimler falan viz gelir. "Ayy cok uzucuu" deyip domuz gibi tikinacaklardir yine.

1|0
    0|0
  • yiyemem ya

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
Yükleniyor...