Kapanmayı çok istiyorum ama bazı takıntılarım var, ne yapmalıyım sizce :/ ?

Ben son 5-6 aydır namaz kılan bir bayanım. İbadetlerimi falan da yerine getiriyorum elimden geldiğince. Ama açığım. Kapanmayı çok istiyorum artık. Geniş, uzun kıyafetler giyineyim, hiçbir yerim belli olmasın falan. Ne bileyim yani içimden geliyor. Ama düğünümde kapalı kötü mü olurum acaba diye de korkuyorum. Sonuçta en mutlu günümde güzel olmak isterim :/ Ne yapmalıyım cidden sırf düğünümü beklemek için kapanmıyorum. 😅

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• en güzel gelinlikler kapalı gelinliktir, bu konuyu dert etme çık dışarıya tesettürle gez. ayrıca düğünde istediğin gelinliği giyebilirsin bu kapanmana engel değilki...

0|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Güzelim kapalı da çok güzel olan gelinler var. Hepsi bir yana, düğünden sonra kapansan yıllar sonra keşke en özel günümde bütün erkeklerin gözünü dolduracak şekilde giyinmeseydim sadece eşime gösterseydim güzelliklerimi diyeceksin. bir de acaba seni açık olarak alan kişi evlendikten sonra örtünmene müsade edecek mi? Ama örtülü olarak biriyle tanışır evlenirsen seni o şekilde kabul etmiş olacağından kendi kafana göre birini bulabilirsin. Ben derim ki bu halini doğru bir örtünme şekliyle taçlandır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• kapan knk

0|0
    0|0
  • Kapalı giydiğin sürece sorun olmaz saçın gözükmesinin günah olması saçmalık

0|0
    0|0
    • 1ay

Sen mi karar veriyorsun buna? Allah emrettikten sonra, haram dedikten sonra sen kim oluyorsun ki?

• 1ay

Hakeret ederek biryere varamazsın inandığın şeyi bir oku araştır en basitinden tesettür nefsi kapatır ilgiyi engeller deniyor islam ülkelerinde en fazla taciz tecavüz var din topluma şiddet ve ayrımcılık yayar

• 1ay

Dine inanmayan biririn dini bir konuda hüküm vermesi kadar absürt ne olabilir ki bir dine mensup kişinin yahut kişilerin yaptığı fiiller sadece şahsını bağlar mensup olduğu güruhu değil misal bir martının kanadında özür bulunup uçamaması bütün martıların uçamadıĝı manasına gelmez

• Bence düğünü takıntı yapma. Başlayacaksan tam yapman senin için daha sağlıklı olur. Sonuçta bir geceliğine giyiceksin gelinliği.

0|0
    0|0
  • Ben olsam evlendikten sonra baskı kurarım kapanma diye

0|0
    1|2
  • 3 yil duzenli ibadetini yapabilirsen kapan
    Snradan ac kapa yapmaktan iyidir bu deneme

0|1
    0|0
  • yaptığın sacmalık erkekler acık kızlarla gönul eğlendırır kapalılarla evlenır cok guzel tesetturler bence hıc bekleme

0|0
    0|0
  • senin zevkin. bana sorarsan kapalılık çirkin bir şey. kimi de beğenir. sen karar vereceksin.

0|0
    0|0
  • çok güzel tesettürlü gelinliklerler var neden kötü olasın ki

0|0
    0|0
  • ya sen yeter ki iste allah için iste yeter ki çok da güzel olursun

0|0
    0|0
  • niyet et besmele çek ve başla Allah yardım eder sana

0|0
    0|0
  • bir düğün zamanına kadar kapar, o zaman tekrar düşünürsün, doğmamış çocuğa don bicme hemen

0|0
    0|0
  • insanlık için daha faydalı şeyler yapmayı dene

0|0
    0|0
  • Kapanmak istiyorsan kapan bence

0|0
    0|0
  • Dugunde caresi var devam et iyi gidiyon

0|0
    0|0
  • kapalı kötü mü olurum nedir ki, sen olayın giyim kuşam derdindesin, yakışıyorsa kapanıyor yakışmıyorsa kapanmıyorsun... başı açık da müslüman olunur, namaz kılınır korkma

0|0
    0|0
  • Eğer kapanmayı çirkinlik olarak algiliyorsan birak kalsın

0|0
    0|0
    • 1ay

Lafı bir tarafından anlıyorsun herhalde.

• 1ay

Sana mı soracağım ne paylaşıp paylaşmayacağımı? Hangi kapının itiysen git orda ürü. Hadi naş şimdi.

• 1ay

Ya ne kadar çocukça konuşuyorsun ergenliği atlatamamışsın sen

Kızlar Ne Diyor 11

• Bunu düşünüyorsan henüz kapanmaya hazır değilsin bence kapanmak nefsi koreltmektir bir yandan tamamen o açıklıktan vazgeçtiginde kapan bence

0|0
    0|0
  • Bence daha guzel olursun eminnol

0|0
    0|0
  • Kapali olan kizlar dugunlerinde cirkin mi oluo.. ayrica bnce sen bu mantikla kapanicaksan kapanma derim bn sonucta kapanma isini de namaz gibi allah emrettigi icin kapanicaksin ama yok sen allahin emrini birakip dugununu dusunuosan :-/

0|0
    0|0
  • Kapalı olan ama sadece düğün gününde istediği gbi kafasını açan bir sürü gelin tanıdığım var.. o senin hayallerindeki gün.. hayalinde nasilsa ole olmalisin o gün..

0|0
    0|0
  • Kapanmak istiyorsan her türlü kapancaksın. Evlilikmiş felan bunlar bahane

0|0
    0|0
  • Değişik

0|0
    0|0
  • Hayır kapalılara göre cok guzel gelinlikler var.

0|0
    0|0
  • Canim tesettur insani guzellestirir vesvese bence dusundugun seyler ☺

0|0
    0|0
  • Bence de kapan

0|0
    0|0
  • Bende kapalıyim ve düğün düşünmüyorum herkesin kendi fikri ama uygun değil bence düğün sade nikah gibisi yok

0|0
    0|0
  • Evlen kocan isterse kapanirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...