Erkekler neden hesap ödemeye meraklı?

Kız tavlamak için mi? Yoksa, Halk ağzıyla kalıplaşmış, "hesabı erkek öder" cümlesinden kaynaklı mı?

• Artistlik olsun diye.
    40% (144)31% (105)35% (249)Oy Ver
  • Kız tavlamak için.
    9% (32)11% (39)10% (71)Oy Ver
  • Çevreye rezil olmamak için.
    34% (124)31% (106)33% (230)Oy Ver
  • Bilemedim.
    17% (63)27% (93)22% (156)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|2
47|121

En İyi Erkek Görüşü

• D dedim. Kız arkadaşlarımla çok sık görüşmediğim için hesap ödettiğim gün sayısı 3 falandır. 2 sefer aynı kişiydi zaten.

Kadın erkek eşitliğini destekleyen biriyimdir.
    Ama bu konuda kadınlarımız çok beklenti içinde..
    Aylar önce bir akşam cafe'den arkadaşımla çıkıyorken hesabı ödedim. Nerdeyse "niye ödedin" diye dövecekti. En son tamam diğer sefere ödersin deyip ancak konuyu kapattırdım ve bu çok hoşuma gitmişti..

Hesap ödeyin demiyorum ama bir adım atın en azından. Bir tarafta da arkadaşım bana kalmaya gelmişti. Öğrenci evi ve tek yaşıyorum.

En pahalı yere serpme kahvaltıya götürüp hesap ödetmesi de çok iticiydi. :D

2|0
    0|0
    • 1ay

Arkadaşın senden, karşılığını fazlasıyla almış :D

• 1ay

"Dediğim gibi ödemeseniz bile teklif edin. Diğer türlü çok itici :D "
      Önemli değildi aslında :D
      Aynen toplum da cins. Demin soruna cevap verdikten sonra anasayfada bir soru gördüm konuyla ilgili.. Bir erkek yine ben kıza hesap ödetmem gibi şeyler söyleyip saçmalamış. Adamlık hesap ödetmemek sanırım. Haberimiz yok işte :D

• 1ay

Ben teklif etmiyorum, icraate geçirmeye çalılıyorum genelde ama olmuyor bazen. :D Öyle aşılanmış, fakat bu toplumun suçu, bireylerin değil. Centilmenlikten demişlerdir. Adamlıkla ilgisi olduğundan değil :D

En İyi Kız Görüşü

• Sırayla ödenebilir. Iki tarafında ödemesi gerekir, "hesabı erkek öder." mantığını doğru bulmuyorum. Sonuçta eşim değilse, o adam benim için çalışıp kazanmıyor demektir.
    Hele de iki taraf öğrenci ise kesinlikle eşit olmalı durum. Yalnız sevgilisi öğrenci kendisi çalışan olup da alman usulü yapanı da aklım almıyor.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 120

• Geleceğe yönelik yatırım olduğu için. Kaz gelecek yerden iki çay iki simit parası esirgenmez.

https://i.ytimg.com/vi/fwMlsYMuWcY/hqdefault.jpg

1|0
    0|0
  • bak benim sevgilim vardı. ona hesap ödetmezdim. bunun ne kız tavlamakla ilgisi var nede artislikle alakası var. benim yapım bu, cebimde param olduğu sürece yanımdaki kızlara hesap ödetmem. ama yeri geliyodu bende sigara olmayınca sevgilim paket alıyodu. otobüste parayı o ödüyodu. onda para durmazdı hemen gidip harcardı. ben ona harçlık verirdim. yani burda durum karşılıklı..

1|0
    0|0
  • Yobaz bir düşüncedir, kadını ezen bir şeydir. Düşünün hep yemeğe gidiyorsunuz sevgilinizle, ama hesabı hep erkek isteyip ödüyor. Kız utanıp sıkılır. Yahu ben yiyorum falan hep bu ödüyor. Zor duruma düşüyor kız da...

1|0
    1|0
  • Beni Alman usulü taraftarıyım.
    Erkeklik hesap ödemek ile olmaz, bu da oldukça yanlış bir düşüncedir.
    Arada bir ben öderim ama bunu erkeklik olsun falan diye yapmam, canım istediği için yaparım. Ben iki kişinin de hesabı ödemesini doğru buluyorum. Bunu yalnızca erkeğe indirgemek doğru değildir. Bir nevi norm diyebiliriz.
    Zira, para ile erkeklik arasında bir bağ yoktur.
    benim hayat görüşüm bu şekilde.
    Bir kadını sevmek, korumak, güvenini kazanmak vs. mühimdir; hesabı sadece kendin ödemek değil.
    Bu şekilde insanlara anlam yüklemek de saçma bir düşünce şeklidir. İsteyen kişi istediği gibi davranır.

1|0
    1|0
  • İspanya'da ki bir kız arkadaşım (sadece arkadaş :) ) hesabı ben ödeyeceğim dediğim için masadan kalktı ve bu yaptığın saygısızlık dedi. Benim de param var ve ben yetişkin bir kızım sözleriyle cümlesini tamamladı. Ardından 20 Euro gelen Hesap için masaya 10 Euro atıp gitti. Bu tutumu bizim ülke de hiç görmedim. Bu gelenekselleşmiş bir şey. Lakin bunu kullanan ve suistimal eden kızlar da hayli fazlaca.

1|0
    1|0
    • 1ay

Haklısın, kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Fakat yetiştirme ve toplumsal algı yüzünden bunlar. Sen de orada, farketmeden hata yapmışsın

• erkekler hadi artistlik için rezil olmamak için veya kız tavlamak için meraklı diyelim, o onların salakklığı. kızların işine geliyor para yemek, azıcık adam olup kendi ödesin kızda

1|1
    1|0
  • Hanımefendi hep başkaları şöyle desin diye, böyle desin diye gibi şıklar koymuşsunuz. Genelde erkek hesap öder çünkü bir bayanın, onun yanında hesap ödemesini görünüş olarak şık bulmaz.

1|0
    0|0
  • Erkek arkadaşlarımla bile otururken hesabın çoğunu ben öderim. Hesap 70 lira geldiyse 50 lira atar geçerim. Bunun artislikle veya sizle alakası yok. Karşındakini düşünme şeklidir. Geldi belki ama parası yok bilemezsin. Eğer zaten varsa onu bir şekilde sana geri verir. Birdaha ki buluşma ya da ordan çıktıktan sonra gidilen başka mekanda ödeyerek. Ha tabi bu iyi niyeti kullanmaya çalışan tırreklere de çok güzel hesap sokmuşluğum da olmuştur.

2|0
    0|0
  • kız tavlamakla bir ilgisi yok... dünyanın neresinde olursa olsun bir kadınla bir erkek yemeğe çıksa hesabı erkek öder.. çünkü davet etmek o nezaketi göstermek erkeğin görevidir...

2|0
    0|0
  • Hesap ödese bir dert
    Ödemese iki dert
    Ne pokh yesin bu erkekler çözemedim

1|1
    0|0
  • Nezakettir
    İki kişilik hesap ödemeyecek erkek sevgili yapmasın ilişkiye başlamasın daha iyi

2|0
    0|0
  • Nezaketen ödemeli, bayana olan saygısı ve içten sevgisinden ötürü sadece benim için. Sonuçta, karşınızdaki bir bayan.

2|0
    0|0
  • Adı üstünde erkek çünkü... Erkek demek koruyan gözeten demektir. Medeni kanuna göre de baktığın zaman erkek evin geçimini sağlamakla yükümlüdür. Bu yüzdende hesabı ödemeyi bir görev olarak görür. Bu her zaman illa erkek ödemeli mantığını da doğurmaz. Bir nevi eskiden kalma gelenek diyelim. Çünkü eskiden kadınların iş hayatı olmadığı için gelirleri de olmuyordu. ;)

2|0
    0|0
  • hiç gerek yok, ben almanyada yaşıyorum,1 defa kızın hesabını ödemedim, hatta uyuz bir kız vardı lisenin son günüydü, gel birşeyler yiyelim dedim, yeyip içtim, lavaboya gidiyorum bekle deyip kaçıp gittim. Param olmasına rağmen ödemedim. ertesi ayda stuttgart a taşındım zaten :D

1|0
    1|0
  • Ben bir insanın cömert oldukça hem maddi hem de maddi değerinin artacağını düşünüyorum. O yüzden kız ya erkek arkadaşlarımın bulunduğu ortamda cebimdepparam olduğu müddetçe hesabı ben öderim.

2|0
    0|0
  • Bir hanımefendiye hesap ödetmek yanlış gelir

3|0
    1|0
  • Erkek öder, farklı farklı sebeplerden dolayı öder.
    Ödemesin bakalım da o kız ona nasıl bakıyor, neler düşünüyor hakkında. Burda yazıldığı çizildiği gibi değil.

3|0
    0|0
  • artıstlık olsun dıe kanks

1|0
    0|0
  • Odese suç ödemese suç. Nankorler. Sizede iyilik yaramiyor

1|0
    0|0
  • Meraklı değil. Centilmenlikten ama siz ne anlarsınız ki

4|0
    0|0
  • nezaketen kadınlara hesap ödetmem.. ama nezaket kuralları, illa bende ödicem diyen kadına atar yapınca anlamını yitirir.. ince bir çizgidir o, iyi ayarlanmalıdır. :D

2|0
    0|0
  • Kadın öseyince kendimi daha az erkek gibi hissediyorum ve benim ödemenin doğru bir davranış olduğunu düşünüyorum.

2|0
    0|0
  • Açıkçası bilemedim nasıl açıklayacağımı 😅Ama tabikide sürekli erkeğin ödemesi saçma nadir oluyosa buluşma erkeğin ödemesi daha doğru ama sürekli buluşuluyosa ortak ödenmeli😄

1|0
    1|0
  • meraklı değil aslında kimse hesabı çekmeye de şimdi ödemesen ayrı dert pinti durumuna düşüyosun ödesene artistlik yapıyo diyolar alman usulü desen anladım vermek istemiyosun diyolar anlıcagın en iyisi git parkta otur şu lafları yiyene kadar :D

2|0
    0|0
  • kiz odesin bana uygun

2|0
    1|0
  • Rajon gereği yoksa Adam hesabı laf yememek için öder ki biz aramz da bunun için kavga eden insanlarz.

2|0
    0|0
  • enayiliğimizden

1|2
    1|0
  • Biz meraklısı değiliz fakat kızlarada ödetilmez o kadarda öküz değiliz

3|0
    0|0
  • Erkek oder tabi kıza hesap ödetmek yakışır mi hiç

1|0
    0|0
  • Sen bana ısmarla kabulum hadi

1|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    90

Kızlar Ne Diyor 46

• Meraklı olduklarını sanmıyorum. Toplum dayatmasından, çevre baskısından, kadınlar üzerinde daha olumlu bir etki bırakacağını düşündükleri için zoraki yapıyorlar bence. Kimse meraklısı olmaz böyle bir şeyin. En adili ve mantıklısı alman usulü. Ha, evin, bütçen bir olur o zaman zaten kimin ne ödediğinin bir anlamı olmaz.

1|0
    0|0
  • bence erkekler sürekli calisiyoelleri para tutuyo öyle bir ortamda tabiki kimin durumu iyiyse o verir ama erkekler her zaman kadını korur toplum gözüyle de baktığımızda erkekler korumacı iç güdüsü olduğu için büyüklerden nasıl görürlerse onu uyguluyorlar diye dusunuyorm

1|0
    1|0
  • A şıkkı 😂 😂

1|0
    0|0
  • Erkeklerin yorumlari herseyi ortaya koyuyor😂

1|0
    0|0
  • Toplumda erkek kadının cebine elini alttirmaz lafından kaynaklanıyor ama gunumuzde bu kavramı umursamayan erkekler de yok değil 😊

1|0
    0|0
  • Saçma sapan iş. Bence kızı ezmektır bu."Ay sen kızsın acizsin kesin paran da yoktur "...

2|2
    2|1
    • 1ay

sizler saçma sapan yaptınız
      kız çalışsada çalışmasada erkek ona bakmak zorundadır.

• 1ay

kızma tamam sen öde

• Bazısı da var, hiç hesap ödettirmiyor ve ilişki bittikten sonra "bu kız beni sömürdü" diyor. E sen hiç hesabı ödettirmedin ki bana?

1|1
    1|0
  • çünkü erkekler öyle değişik bir cevap oldu

1|0
    0|0
  • artistlik olsun diye

1|0
    0|0
  • Hesabi erkeğin ödemesi bence yanlış herkes kendi yediğini içtiğini ödemeli arada içinden gelip kahve vs ismarlayabilir ben de ona ismarlayabilirim ama genelde yiyip icip erkeğe ödetmek benim yapacagim birsey degil

1|1
    0|0
  • Öylemiymiş😊

1|0
    0|0
  • Bana denk gelenlerde sikinti var heralde hepsinim hesabini ben oduyordum

1|0
    0|0
  • Erkek adam hesap odetmez diye bir algı var. Ogün için yapılan aktivitelerde paylasilabilir hesap sırası bence

1|1
    0|0
  • Erkek adam hesap oder... kiz hesapmi oder ya.

1|1
    1|1
  • Algı bu şekilde artık

1|0
    0|0
  • Hiçbiri.. centilmen olan öder.

1|1
    1|0
  • Bilemedim

1|0
    0|0
  • Evlenince öder erkek ama kadın da ödeyebilir farketmez bu durum. Sevgiliyken herkes kendi hesabını ödesin bence...

1|0
    1|1
  • Yediremiyorlar kendilerini kizin odemesini

1|0
    0|0
  • C dedim

1|0
    0|0
  • bence her zaman erkek odememeli. onunda cebi dusunulmeli. evliysen anlarim ama sevgiliyken olmaz

1|0
    1|0
  • Genelenek haline gelmiş bir durum

1|1
    0|0
  • Hesap ortak ödenmeli

1|1
    1|0
  • Kisiye gore degisir o. Bazilari yemegi ben odedim hadi sira sende (gece bana gel).

1|1
    0|0
  • Nezaketen odetmemesi lazim. ama ben iki tarafinda odemesi taraftariyim

1|1
    0|0
  • Bende öderim

1|1
    0|0
  • Eskilerden kalma kaliplasmis biseydir ya da centilmenlik de olabilir ya da artistlik bilemedim. 😂

1|0
    0|0
  • bence odemezse ezik fakir hisseder ondan

1|0
    0|0
  • Centilmenlik olarak dusunuyorlar o yüzden

1|0
    0|0
  • bilemedim bence yarı yarıya ödenmeli kocan değil bişiyin değil sonuçta?

1|1
    1|0
  • Kızlar Devam
    16
Yükleniyor...