Neden Türk insanı bu kadar mutsuz?

Türkiye, Dünya mutluluk indeksinde 78. sıradaymış. Neden mutsuzuz? Yolda görüyorum 15-16-17 yaşındaki gençler sigara içiyor, küfrediyor, çoğu depresif neden? Sizce neden?

0|0
10|39

En İyi Erkek Görüşü

• iş imkanı çok zor yani bir işe giriyorsun iş yerinde ya seni düşük ücrete sömürüyorlar ya da hak ettiğini alamıyorsun çalışma şartları zor hayat aşırı derece pahalı en basit örnek benzin 2.35 kuruş civarı bir fiyat vergisiz hali sen buna 5 tl ödüyorsun 1 paket sigara desen toplam üretim maliyeti 5 tl yi geçmez 10 tl veriyorsun demek istediğim sürekli bir maddi sıkıntı var özeliklede ev geçindiren bir insanda artı sosyal aktivide boş gün yok yani haftada bir tane boş gün var onun dışı sabah 6 da kalk 1 saat hazırlan 7 de işe git akşam 7 işten çık trafik den ötürü 2 saate eve gel yemek yiyip oturman 22:00 23:00 da yatıyorsun zaten ee yarın aynı ee sosyal bir aktivite ne bilim bir spor hiç biri yok ee böyle olunca ne oluyor insanda sürekli stres sorumluluk duygusu 2 kat artıyor bu sıkıntı ister istemez ailesinede yansıtıyor ee parasızlık gören ve eğitim sistemi bombok olan gençler düşün okuyup da bişi olamayan oo kadar abi ve ablalarını görüyorlar işe giriyorlar hayattan nefret ediyorlar böyle bir nesil içmesinde kim içsin? yani demek istediğim şu çok bok bir sistem var spor yapan insan yok denecek kadar az bir hobin olamıyor bundan ötürüde mutsuz insanlar arasında bir diyalog yok bomboşuz al işte liseyi bitirdim bir yerde çıraklıktan yetişmen imkansız veya gidip bir internet şşirketi açamzsın yapıcağın tek şey var ya lys ygs kascan memurluk felan kovalıycan özel sektör kırbaçlıyor veya baban çok testisli bir adam olucak yani türkiyede babişko zenginse mutlusun niye herşeyin var kıymetini bilmiyorsundur ama baban emekçiyse fabrikalarda çalışıyorsa seni geçindirmek için uğraşıyorsa sende çalışcaksın didinceksin bu yüzden türkün genciside yaşlısıda sorumluluk altında ağır yük yükleniyorlar ee kafa dağıtmak için geriye bir sigara alkol kalıyor uykum çok var yazım yanlışı var sa ne biliyim eksik bir kelime ksuura bakma tam da izah edemedim kendimi ekrana yarım gözle bakıyorum =P

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 5 6 yaşlarında bir tahta sıraya oturtulup 12 sene boyunca kalıplaşmış bilgilerin ezberletildiği, ilkokulda resim müzik beden derslerinin bile işlenmediği bu ülkede, sadece matematik çözebilenlerin değerli olduğunu göre göre nasıl mutlu olsun bunca insan?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Sen bir de biz Türkleri denizde gör. 4 ay kadar Cezayir'de tutuklu kaldık. Şirket ne yemek ne su ne de mdo gönderdi. Milletten ekmek su dilendik. 15 Hintli personel vardı. Hiç biri manyaklaşmadı. Ama biz Türkler hemen birbirimizle kavga etmeye başladık. Ben tabi olayların olabildiğince dışında kalmaya çabaladım.

Veya şöyle anlatacak olursam;
    Dünya üzerinde bir sürü Türk devleti var. Tacikistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan vs... Hepsi de Rusya'nın gölgesi altında yaşıyor. Bizim de onlardan tek farkımız Amerika'nın gölgesi altında yaşamamız.

Yani biz bir birlik kuramıyoruz. Bünyemize ters. Kavga ederiz.

0|1
    0|0
  • ulkedeki yönetim rejiminden kaynaklanıyor zenginler daha çok zengin oluyor , herkese eşik sahiplik hakları verilse ve insanlar sevdikleri şeyleri yaparak gecmini saglayabilse ülkemizdeki ayiplar yasaklar haramlar çok kotuleyici gözüyle bakilmasa yani örneğin seks insanlar ergenlikten sonra sürekli bir seks isteği oluyor fakat ülkemizde yasak olduğu için ve toplumsal bir baskı içinde kaldığımız için kendimizi evlenene kadar bakır birakiyoruz evlenmek içinse en kotu 40 milyar paranız olmak zorunda ne biliyim böyle düzenin sminakoyim bir giriyosun çıkamıyorum anlatmaya başlasam sabaha kadar bitmez

0|3
    0|0
  • Sence ortadoğuda yaşayıpta mutlu olan bir ülke göster

0|2
    0|0
  • Orta gelirli bir ailenin hiç tatile çıktığını gördün mü bu memlekette? Millet ay sonunu düşünmekten uzun vadeli planlar kuramıyor. Herkeste bir geçim sıkıntısı falan filan... bu ülkede zenginsen mutlu olabilirsin sadece.

0|1
    0|0
  • Çünkü hepimiz borçluyuz nasıl mutlu olalım çalış çalış bitmiyor mk borcu

1|1
    0|0
  • İnsanlar kendini güvende hissetmiyor. Sosyal devlet anlayışı yok.

Babana bile güvenme diye bir sözün olduğu bir ülke de ne güveninden bahsediyoruz ki...

0|0
    0|0
  • Biz de atasporu mutsuzluk hepimiz acidan keyif aliyoruz bak tvdeki dizilere en aglak olani en cok izlenen... tamam yasam sartlarimizda mukemmel degil de ekstradan biz aglamaktan negatiflikten beslenen bir milletiz

1|0
    0|0
  • Çünkü yaşam standartlarımız çok düşük. Amerikada sıradan bir temizlik işcisi bile saatte 10dolar kazanıyor. 1yıl maşını biriktirip son model araba alabiliyor telefon televizyon çok ucuz et ürünlefi desene dahs ucuz o yüzden avruparalı ve amerikalıalr hep mutlu oluyor

0|0
    0|0
  • hiç bir konuda adalet yok bu da umutları öldürüyor.. umutsuz insan mutlu olamaz

0|1
    0|0
  • Ekonomi, insanlar, bagnazlik, toplum, tarz.

0|0
    0|0
  • Bu nesilden sonrası düzelir. Oda bir 40 yılı bulur. Eski kafa insanlarımız çok cahil kalmış. Yeni nesil daha aydın olacaktır...

0|0
    0|0
  • Eğitim berbat, Gayri safi milli hasıla yerlerde, dil yok, özgüven yok

0|0
    0|0
  • Ülke de ne normal ki insanlar mutlu olsun? bana bu ülkede mutlu olabilmek için neden sayar mısın?

0|0
    0|0
  • Bilsek

0|0
    0|0
  • Hayat koşulları...

0|0
    0|0
  • hayat yordu

0|0
    0|0
  • 1970'den beri mutsuzuz sanırsam. Başa gelen ülkeyi satmış. Şimdide başka kişiler tarafından yönetiliyoruz, köle toplumuz, gözümüz kapalı.

0|0
    0|0
  • Ülke normal mi de çocuklar normal olsun?

0|0
    0|0
  • Ahlaki yozlaşma var, eğitim yok vergiler yüksek. Ne mutluluğu bekliyorsun

0|1
    0|0
  • cinsel açlıktandır...

0|0
    0|0
  • Parasızlık, aile içi sıkıntılar, okul bissürü şey

0|0
    0|0
  • Nedeni ne olabilir ki mesela biraz dusun

0|0
    0|0
  • Maddiyat yok. Eğitim ağır, ekonomi yok borç çok tatil yok ailece gezme yok tabi mutsuz olur

1|0
    0|0
  • sosyal hayat sıfır, cinsellik yasak ( ki en önemli neden). hayat pahalılığı, gelecek kaygısı vs...

0|0
    0|0
  • Eğitim ve geçim sıkıntısı konusunda bizden iyi 77 ülke olduğundan dolayı

0|0
    0|0
  • eğitim, aile yapısı, yeni neslin ota b*ka yönelmesi durum içler acısı

0|0
    0|0
  • Çünkü eşeğin zükünden ötürü

0|0
    0|0
  • Hayat işte 😊

0|0
    0|1
  • Parası yokta ondan:)

0|0
    0|0
  • ülke gg ne bekliyosun.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 9

• İmkansızlık geçim problemleri arkadaş çevresi ahlaki sistem eğitim sistemi daha niceleri var saymıyorum ama ! BERBAT ve beter durumda ilerliyor. sonumuz hayır değil açıkcası.

0|0
    0|0
  • Trajedi seviyoruz kendimizi en dertli sorunlari olan zorluklarla bas eden fakir ama gururlu insanlar olarak yansitmayi seviyoruz

0|0
    0|0
  • Melankoli yaşamayı seviyoruz

0|0
    0|0
  • Her gün cinnet geçiren eşlerin cinayet haberleri ve askerlerimizin, ivillerimizin şehit haberleri ve diğer toplumsal faktörler eklenince mutluluk ülkemizin ters orantılı bir durum.

0|1
    0|0
  • Popüler kültürün dayattığı tek düze insan modelini en iyi kapan ülkelerden biri olduğu içindir

0|0
    0|0
  • Aile yaşantısı çevre bozukluğu

0|0
    0|0
  • Hobi yok uğraş yok. Selfi sigara cinsellik. Kolay basit yakın

0|0
    0|0
  • cahillikten bence

0|0
    0|0
  • Özenti