Dine inanıp inanmıyomuş gibi görünmek?

Müslüman olmayıp müslüman gibi görünmek en büyük günahlardan bunu biliyorum. Tam tersi de günah mıdır? İnanıyorum ama toplumda ateist olarak biliniyorum gibi bunun günahı var mıdır bilgisi olan var mı?

Yaşadığım bir durum değildir

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman olup musluman gibi girunenlere münafık denir ve zaten kâfir olarak yargılanır 2 soruna gelirsek fath sultan Mehmet han :"insanlara dinin ne namaz kılıyor musun oruç tutuyormusun gibi Allahın soracağı sorular sormayacaksin. acmisin hastamisin bir dersin mi var gibi kulun kula soorucagi sorular sorun" bilmem anlatabildim bildim mi ama şunu unutma bir insana neden namaz bilmiyorsun deyimemezsin ama neden namaz kılmasini, oruç tutmasını gerektiğini de anlatman gerekir. arada fark var çünkü her koyun kendi bacağından asılır hesap soramazsin kimseye amma sen doğru olanın anlatmakla mükellefin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Günah, bizatihi Peygamber Efendimizin (sas) amcası Ebu Talib (Hz. Muhammed'i (sas) büyüten amcası) Hz. Muhammed'e (sas) ve onun söylediklerine inandığını, onun yalan söylemeyeceğini bildiğini ve her daim arkasında olduğunu Peygamberimize birçok kez söylemiştir; fakat hiçbir zaman şehadet veya tevhid getirdiği duyulmamıştır (bazıları getirdi der, bazıları getirmedi der bu konu muallaktadır Allahu alem) birçok âlim onun Müslüman olduğunu ama belli sebeplerden dolayı söylemediği düşüncesindedir. Böyle düşünmekte de haksız sayılmazlar. Ebu Talib'in ise şehadet getirip getiremeden ölme mevzusu muammadır. Herşey bir yana kalpleri ve doğruları yalnız Allah bilir ancak Peygamberimize yıllarca bakan, besleyen, büyüten amcasına bile Hz. Muhammed "azap çekecek" diye göz yaşı döktüyse... Vay Müslüman olduğu halde saklayanın hâline. Kaldı ki Müslümanlık kadar gurur verici başka bir şey olamaz.

Edit: Eğer Hz. Ebu Talib ölmeden önce son anda tevhid getirdiğini iddia eden sahabe doğru söylüyorsa veyahut bu mâlumat doğruysa inşallah Peygamberimizin mübarek amcası da Cennet ehlidir...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu duruma münafıklık da deniyor. Amelde münafıklık ve itikatta münafıklık olarak ikiye ayrılıyor zaten. İmanı ile ameli çelişen kişilere amelde münafık denir. İmanın yeri kalptir, davranışlar ve tutumlar bunun delili olabilir ancak. Fakat inanmayan birisi de aynı tutum be davranış içinde olabiliyor. Dolayısıyla imanın yeri kalptir. Kişi bu doğrultuda yaşamalı, Müslümanların kendi imanına şahitlik edebileceği işler yapmalıdır.

1|0
    0|0
  • Saçma inaniyorsan inan
    Ama inanmıyorsanız inanır numarasida çok saçma
    Elbet günahtır sonuçta Allah biliyor o kulunun öyle biri olduğunu

1|0
    0|0
  • yalan söylemiş sayılırsın sanırım yalan da günah olduğuna göre

1|0
    0|0
  • Ben biliyordum bu ateizmin artistlik için kullanıldığını. :D

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet var 2 3 tanıdığım okulda ateist ama yurtta dua okurken gördüğüm falan

• 1ay

Kendiniz olun ve kendiniz olduğunuz için gerekirse rezil olun.

• Elbette yani. İnandığın halde dilin başka bişey söylerse ikiyüzlüsündür yapmacıksındır kendin değilsindir insanlar kendi başarı veya başarısızlıklarıyla bir yere gelmeli mesela ben yaptığım her hatamı seviyorum çünkü ben yaptım.

1|0
    0|0
    • 1ay

Çok farklı bir bakış açısı.. Bende iki yüzlülük olduğunu düşünüyorum fakat dahs büyük bir günahı var mıdır merak ettiğim bir konu

• 1ay

İnan bana inansan ve yok desen inancsızsındır

• Biraz sakat bir durum Allah seni biliyo tamam ama yalanciligada girebilir

1|0
    0|0
  • Saçma inanmayıp inanmış gibi yapılır ama inanıyorsa zaten korkudan inanmıyor gibi yapamaz

1|0
    0|0
  • Oyle gorundugun halde aes etmiyorsan zaten onlardan olmussundur.
    Rahatina bak.

1|0
    0|0
  • Çevrenin ne önemi var kul ile Allah arasında sonuçta kime ne onlar mı yargılayacak

1|0
    0|0
  • Merak etme. Aslında ateistler de mğslüman da işte inat ediyorlar.

1|0
    0|0
  • Allah kalbe bakar inancina bakar. Sözlerinde elfazi küfür olmazsa yalan söylemen gunaha sokar sadece. Cezasini da Allah bilir.
    Zerre kadar iman eden cennete girecektir.

0|0
    0|0
  • çok günah kardeş

1|0
    0|0
  • neden inançlı görünmüyorsun

0|0
    0|0
    • 1ay

Benlik bir durum değil. Okuduğum okulda ateist gibi görünüp yurtta odasında falan dua eden bir kıza denk geldim bunu ona açıklayabilecek kadar dini bilgim iyi değil internette de yeterli bilgiyi bulamadım buraya danıştım

• 1ay

hımm zor durumda kalmazsa pek iyi değil çünkü milletti ateistliğe teşvik gibi oluyo. korkmasın ve utanmasın insanlardan sadece Allahtan korksun yaptığının hatalı yanlış olduğunu söyle

• Tabiki... mesela bazıları sırf gösteriş olmasın diye cemaatle namaz kilmiyor... şirk sayılıyor bu da...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bunu Allah bilir biz ne bilelim 😂 😂

1|0
    0|0
  • Var napcan

1|0
    0|0
  • müslüman olmayıp müslüman gibi görünmek münafıktır

1|0
    0|0