Bir şeyler yapmalıyız?

Bugün arkadaşım durakta beklerken tanıdığı küçük bir çocuğu anlattı. Çok düşük bir maaşla çalışıyormuş, yemek vermiyorlarmış vs. vs. Eve geldiğimde de haberlerde bu konuyu gördüm. Hayalim yok dedi , ben utandım bizden. Yine de gülüyordu yüzü o saflığıyla. Biz aşk acımızla (!) somurtarak gezeriz ya etrafta.
bir tarafa bakıyoruz; lüks içinde yaşayan şımarık şımarık yetişen çocuklar diğer tarafta 5-6 yaşlarında ekmek kazanmaya başlayanlar.
Servisle eve dönerken yolun kenarında ateş yakmış ısınmaya çalışan bir çocuk görmüştüm geçen yıl. O sahne silinmiyor aklımdan.
Ben bize acıyorum. İnsanlar insanlık değerlerini kaybetmiş sanki. Bencilce yaşıyoruz. En pahalı ayakkabıyı giymeliyim, şu moda olmuş almalıyım..
Silkinmemiz lazım. En azından o minikler için. Elimizden ne gelir ki demek yok. Hayallerinin içine onlara yardım etmeyi de sıkıştıramaz mısın?

0|1
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• "Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu.
    İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu."
    Etkileyici bir soru olmuş. Allah, darda kalanların yardımcısı olsun.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Vicdanlı bireyler ve toplum ahlakını oluşturmadığımız sürece işimiz zor. Bazılarımız bireysel olarak birşeyler yapıyoruz ama yetmiyoruz, yetemiyoruz..

1|0
    0|0
  • Geçen gün arkadaşımla ya yürüyordum ya da minibüsteydim hatırlamıyorum da Mersinli olanlar bilir.
    Üniversite Caddesi'nde Groseri var. Tam karşısında küçük bir çocuk (peçete satıyor) yol kenarında oturmuş muz yiyordu.. Bakakaldım. İçi gidiyor insanın.

0|0
    0|0
  • alkışlıyorum seni farkına varmışsın

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Okumadım ama hangi çocuk

0|0
    0|0
  • Salak adam o paraya calisacagima kuyumuc veya bankayi... Dim

0|0
    0|0
    • 1ay

Senin gibiler oldukça..

• 1ay

Ne oldukca salakmiyim bu asgari icreti getirenler 10 bin tl alirken haftada 60 saat calisan biri 1300 tl alirsa mecbur kaliyor o kisi bunu yapmaya yalan mi?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...