Oturduğun kadar öde konsepti Türk cafelerde uygulansa, sevdiceğimizle dilediğimiz gibi yayılıp sohbet edemeyecek miyiz?

İngiltere'de bir cafe, yiyecek/ içecek servisini bedavaya sunuyor. "Ne güzel!" dediğinizi duyar gibiyim. Ama maalesef bu cafede oturduğunuz kadar ödeme yapıyorsunuz. Girişte, otele girer gibi kayıt yapıyorsunuz ve dakika başına ücret ödüyorsunuz. Dakikası 22 kuruş olan bu sistem ülkemizde uygulansa ne olur?

Bizim gibi oturup saatlerce sohbet etmeyi seven millet için tuzlu olmaz mı?

1|0
75|118

En İyi Erkek Görüşü

• Şahsen bir kafeye gittiğim zaman 15-20 liralık bir hesap çıkıyor ki kafede en az 2 saat oturuyorum. Şimdi hesaplayalım.. 2 saat 120 dakika olduğuna göre dakikası 25 kuruş olsa 3000 kuruş yapar. 22 kuruştan hesaplarsak 3000-(3x120)=2640 kuruş yani bu da demek oluyor ki 26 lira 40 kuruş. 10 lira zarardayım. Gerçi içeceklerin bedava olduğunu düşününce ben oraya bir 50 liralık hesap kitlerim. Biz Türküz, yaparız ;))

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dakikası 22 kuruştan saati 13.20, iki saat otursan 26.40 yapar. İki saat içinde bir şeyler yesen, üstüne de kahveni içip yayılıp sohbetini etsen gayet iyi bence. Ben tuttum bu sistemi de bizimkiler aç oldukları için saatine 22 kuruş değil, 50 kuruş alırlar. 1 saatten fazla oturulmaz :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 117

• Sanki elin ingilizi bir yerde oturup muhabbetin belini kırmaktan hoşlanmıyor, bunu Ukrayna'ya koysan sabaha kadar kalkmazlar mesela.

0|1
    0|0
  • Bunu bu ülke vatandaşlarına yapamazsınız, çok güzel bir uygulama ama bir saygı çerçevesinde devam eden bir işleyiş var orada. Burada onun onda birini yapabilirseniz öpüp başına koysunlar. Bir saat neredeyse 15 liraya falan gelen düzenleme bence oldukça kafi ve çokta naif bir uygulama olurdu.

0|1
    1|0
  • Türkiyede olsa zararlı çıkarlar biz türkler siparişi paket ister dısarda yeriz fazla yazmmasın doye 😂

2|1
    0|0
  • Biraaader ne diyon sen yaa, kaçta girdik olm biz senin saatin yannış layn, cafeye ortak olsak daha az hesap gelirdi yürü git...
    tarzında konuşmaların çokça duyulacağı durumlara hazırlıklı olunması lazım gelir. Aynı zamanda kavgaya da her daim personeli hazır etmeli işletmeci

0|0
    0|0
  • Donat bakıyım masayı reissss ne varsa getir :D

0|1
    0|0
  • İngiliz insanı geneli kurala uyan, disiplinli insanlar.
    Biz olsaydık o cafe batardı.
    Espri değil gerçek.

1|0
    1|0
  • Aynı hesaba gelir..
    Hatta daha ekonomik olabilir..
    Sonuçta mekan için kimin oturduğu önemli değil..

Ben giderim..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • 2 saatlik açtırırım 😄 Garson bey masa 7yi yarım saat daha uzatın

0|1
    0|0
  • Yiyecek içecek bedava mı? yemin ediyorum bizimkiler o dukkanı kurutur

3|0
    0|0
  • 1 saatte butun yicekleri siparis ederim
    ya da butun yicekleri siparis ederim 5 dakka durip cikarim yiceller masada kalir

1|0
    0|0
  • Bizimkiler 10 dk oturur 2 lira verir 200 liralık yer. Bize sökmez

3|0
    0|0
  • "biz oturmayacağız iki nescafe alıp çıkcaz giriş kaydı tutmasanız olmazmı" seslerini duyar gibiyim 😂 bir arkadaşa bakıp çıkcaz yeminlen...

0|0
    0|0
  • Bence gayet iyi olur :) Mekan sahipleri için... ve artı insanlar boş vaktini daha güzel şeylere harcar... mekanlar da bir çay alıp saatler boş boş konuşmazlar.

0|0
    0|0
  • Burda yıycen ıvıcen hızlı hızlı sonra yandakı kafeye gıdıp cayını alıp sphbet etcen fakırız ama salak degılız yanı😂😂😂

2|1
    0|0
  • Saati 13.2 lira tutuyo. Bence Türkiyede böyle bişey olsa o bir saatte 50 pastayı gömeriz. bir haftaya kalmaz mekana haciz gelir.

0|1
    0|0
  • bu sefer kafede çok oturmaktan girer. ama o parayı çıkarmak için hayvan gibi yeriz emin ol..

1|0
    0|0
  • 50 dk sı 10 lira
    2 çay da 5 ' er lira dan 10 lira
    etti mi sana 20 lira
    kız bir de çay içmem ben ııykkk bana mocha çoka çaklıt white getirin derse
    gitti bizim iddaa parası.

1|0
    0|1
  • Türkler orayi duymasin 2 ayda batirir orayi 10 dakikada yemek uzerine tatliyla kahveyi yiyip ictimi tamamdir zararda

0|1
    0|0
  • Girip yemek yer çıkarım 1 haftaya iflas ederler :D

0|0
    0|0
  • iki çay içip üç saat takılan insanlar bir yerde
    demekki batarlar

0|0
    0|0
  • bızımkıler rekabette sınır tanımazlar ;

gençler burada 15 kuruş gel gel gel dıye bağırırlar

0|2
    0|0
  • Çantaya koyup parkta yer bizimkiler.

2|0
    0|0
  • bu sistem değilde İtalya'da bir cafede çok farklı bir durumla karşılaştım mesela sizden önce biri gelmiş bir bardak kahve içmiş ve üç kahve parası bırakmış iki kahve askıda kalmış sen gidiyorsun kahve içiyorsun bedava gönlünden koparsa sende bırakıyorsun bir kaç kahve parası senden sonra gelen de aynı şekilde bedava kahve içiyor isterse para veriyor o verdiği para askıda kahve oluyor her yeni gelen içiyor ve bu sistemi devam ettiriyor gerçekten harika bir durumdu çok etkilenmiştim

0|0
    1|0
  • Ben olsam hiçbirşey yemek/içmek zorunluluğu olmayan, dakikası 10-15 kuruş aralığında şık bir mekan ayarlardım Türkiye'de ancak bu tutar

0|0
    0|0
  • Yapmayin abi türkiyede olmaz bunlar olsada bebek vs elit muhitlerde olur. Ben para vermediğim otelin parası çıksın diye hayvan gibi yiyip sonra wc ye gidip kusup ardindan tekrar yemege dalan biriyim. Ülkede genel olarak böyle türkiyede tutmaz.

1|0
    3|0
  • Millet tüm menüleri ister 10 dakikada yer sonuç iflas

1|1
    0|0
  • GSM Şirketi mantığı gibi , starbucksta yapsalar iyi olur. bir kahveyle akşama kadar takılan adamlar var...

0|0
    0|0
  • bizde 2 çay söyleyip 5 saat oturan ve masayı işgal edenler için güzel sistem aslında. Bide geçerler bunlar balkon tarafına ya da en güzel manzaraya kalkmazlar gavurlar

0|0
    0|0
  • O konseptin olduğu cafe türkiye de olsa belli yerde olur oraya da her kez gitmez zaten.

0|0
    0|0
  • bir çay söyleyip görgüsüz gibi 2.5 saat oturanlara gayet iyi olur :D Paran yoksa çayı kutuda al, git bankta otur konuş dertleş :D.

Bu sistem gelse buna da paramız yetmezdi o ayrı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    87

Kızlar Ne Diyor 74

• parklar dolar tasar. onlar dkyi paraya cevirdi diye biz yayilmaktan vazgecmeyiz.
    esnaf kaybeder her turlu.
    sigara yasaginin ilk basladigi zamanlari dusun

0|0
    0|0
  • herkes yemeği ağzına teper gider. bir de garson 2 dk geç kalsa olay çıkarır senin yüzünden 44 kuruşum gitti felan diye. yediğimizi ödeyelim biz en iyisi :D

0|0
    0|0
  • O kafe Türkiye'de batar.

0|1
    0|0
  • Bizimkiler bunu da avantaja dönüştürmenin bir yolunu garanti bulurdu bence.

0|1
    0|0
  • Bizim millet uyanıktır, yalap şalap yerler :D

1|0
    0|0
  • Bence güzel bir uygulama. Karnın açken git, kahvaltını, çayını, tatlını ye ama hızlı yemek koşuluyla 😄😄

0|0
    0|0
  • Hiç hoş olmaz 😂 😂

0|0
    0|0
  • Valla biz öğrenci milleti 1 çay içip 5 saat oturan bir milletiz. Bize olmaz o

0|0
    0|0
  • Bizim insanimiz tek basina cafeyi cokertir... :)

0|0
    0|0
  • Aynen öyle. saatlerce oturup iki çay iciyoruz mis. Ama dünyayı da bedavaya yesek oturduğumuz kadar para ödesek her türlü aşar o yediklerimizi

0|0
    0|0
  • Sorun https://www. facebook. com/KizlarSoruyor/ sayfasında videosuyla paylaşıldı.
    Teşekkürler

0|0
    0|0
  • En fazla yarım saat otururum zaten. Cafe sevmem.

0|1
    0|0
  • Olan öğrenciye olur 😕

0|0
    0|0
  • Yiyeceği alıp kaçarız 😂

0|1
    0|0
  • 3 saat oturup bedava yiyip içsen 39 tl ödüyor olacağız. Bence harika🙄😅

0|0
    0|0
  • Kadıköyde bir cafe uyguluyor bunu.

0|1
    0|0
  • Türkler baskıyı sevmez

0|0
    0|0
  • Olmaz yani biz illa gidicez 2-3 saat oturucaz batarlar

0|0
    0|0
  • Zamanin kiymetli oldugu anlatilirken sevdicek dusunmek

0|0
    0|0
  • ingiltere' de ve dakikası 22 kuruş :D

saati 13 tl gibi bir fiyat oluyor iyi bir uygulama bence bir saatte dünyayı yersin

0|0
    0|0
  • olum bizimkiler bir çaya 5 saat oturuyorlar işgşl

0|0
    0|0
  • Kafeler boş kalır.

0|1
    0|0
  • Sirf para odememek icin 10dakikada butun menuyu indiririz mideye

0|0
    0|0
  • Herkes avantaj saymis biz bazen saatlerce oturuyoruz iflas ederiz

0|0
    0|0
  • Dakikası öylede onlar eklerler üstüne İngiliz milleti kadar kurnaz parayı seven bir millet yoktur

0|2
    0|0
  • mantıklı, bazıları bir çay alıyor on saat oturuyor... çayı on saat de yudumlama gayreti. ee insan ardından bir de kahve yanına pasta vs alır. toplasan 10 tl ti geçmez...

0|0
    0|0
  • aha lan siçariz valla biz bir çaya bir nargileye saatlerce oturuyoz 😂😂

1|0
    0|0
  • ankarada taksi kafe yaptılar tutmadı... tuzmaz. bizim millet 2 çayla 1 saat oturmayı sever :D

0|0
    0|0
  • Batar her türlü zarardalar :) isterlerse dakıkasına 40 kuruş alsınlar bugun bir kafede istediğimiz kadar oturduğumuzda masadan adam başı 60 tlden aşağı ödemiyoruz ki

0|0
    0|0
  • Ne saçma ben çok konuşurum konuşmam bitmeden de kalkmam kira oder gibj odememi yapıcam

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    44
Yükleniyor...