2 YERDE SİGORTALI CALISMAK?

merabalar ben Şu an bir firmada muhasebe asistanı olarak sigortalı calısmaktayım birkaç istegim icin para biriktimem gerekiyor ve haftasonu icinde calisma yeri ariyorum ama oralarda sigorta yapcak sorum şu : haftasnu caliscagim yere baska yerde calistigimi soylemesem orayı ogrenirlermi? ya da 2 yerde sigorta yapınca bir sorun olrmu 2sinden birinden?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Benim şu an 3 yerden sigortam yatıyor. Birisi tam, diğerleri 2 saatlik. Hiç bir sıkıntı yok bunda her şey serbest, sadece prim olarak bir yerinki sayılıyor..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yasak calisamazsin cslistigin yer ceza verir ya da isten atar ama devlet memuru degilsen sorun olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• SGK u öyle bir durumu kabul etmez kanun ve mevzuata aykırı..

0|0
    0|0
    • 1ay

internette heryerde calisilabilir yazıuor gorusu paylastıktan sonra okdum

• 1ay

orda da var arastırdım yan iş olarak sartıda suymuş
      Hafta Tatilinde Başka Yerde Çalışabilir miyim?

Hafta tatili, işçi açısından yasayla teminat altına alınmış bir hak olup, işçinin bu hakkını kullanırken dinlenmek yerine, bir başka işte çalışması tamamen özgür iradesi çerçevesinde değerlendirilebilecek kötü niyet taşımayan, hakkaniyete aykırı olmayan bir tercihtir.

Ancak işçi, hafta tatillerinde bir başka iş yerinde çalışırken asıl çalışmakta olduğuişinde yorgunluk/dikkat zayıflığı vs. durumlardan dolayı iş ilişkisinin sağlıklı devamına halel getiriyor ise, bu durum işveren açısından haklı fesih nedeni olarak düşünülebilir. Böyle bir durumda da mutlaka işçinin yazılı olarak uyarılması, savunmasının alınması gerekecektir.

• 1ay

Tamam kanun değişmiş iki ayrı iş yerinde çalışrsın ikiside prim yatırısa ancak emeklilikte avantaj sağlarsın. http://www. gazetevatan. com/ersin-umdu-560842-yazar-yazisi-2-iste-birden-sigortali-olanin-emeklilikte-prim-avantaji--var/

• 2 yerde birden sigortalı çalışamazsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...