Fakirler neden çocuk yapıyor? Ailem neden bu kadar meraklı?

Evet biz cocukluktan beri fakiriz ailemin eğitim seviyesi düşük zenginlere bakıyorum çocukluktan beri özel okullar sporlar iyi beslenme şartı huzur benim hayatım da berbat böyle giderse 3 sene icinde intihar bekliyorum kendimdem?

1|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• maslow un ihtiyaçlar piramidin de yer alan en alt temel gereksinimdir cinsel ihtiyaç. Yani 1 . sebebi iç güdüsel. Eskiden tarım toplumu varken 15 tane çocuk bile tarla da bağ bahçede bir şekilde yetişyormuş ancak şimdi şehir toplumunda o kadar çocuğa ne gerek var, ne de o kadar çocuğu yetiştirebilecek kaynaklara sahibiz.(tabii sıradan insanlar sahip değil, çok varlıklı kişiler her türlü kaynağa zaten sahip). Dediğin de haklısın elbette insan bakabileceği kadar çocuk yapmalı ve o çocuğa da en iyi imkanları sunmalı. Şayet bu ekonomik gücü ve potansiyeli kendinde bulamıyorsa ne kendi hayatını ne de o yavrucağın geleceğini karanlığa terk etmemeli. Biraz da cahelet işte , dini inançlar boyutu da var. Neymiş kendini veren allah rızkını da verirmiş. Bo k verir :) Bu kadar aç adam neden var o zaman. Onlara da cvp hazır neymiş efendim onlarda öyle imtahan ediliyormuş. Ben öyle imtihan edilmek istemiyom hemşerim beni para pulla imtihan edin ya aslında onlarda öyle imtihan olurmuş da aslında cennette de huriler bizi beklermişte bla bla bla. Sanki gidip dönen var ya. Günün sonunda kim kârlı çıkar peki bu işten. Patronlar , ucuza emek sömürenler , zenginliğine zenginlik katarken sende gariban gibi iş kazalarında asgarari ücrete talim ederken ölür gidersin işte. Sistem böyle yürür. Ben bu s iktiğiminin sistemine alet olmak istemediğimden ne çocuk yaparım ne de evlenirim. Zaten evlenmek de çok pahalı iş oraya hiç girmiyorum. Varsın olsun varlığım evrende atomik parçalara ayrılıp yok olsun gitsin, varsın olmasın be çok da lazım değil. Zaten bir adet engin dünya için yeterince problemken 2. sine de gerek de yok.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fakirler çocukları çok olsun çalışsın eve baksın diye doğurur saçmalama intihar da ne demek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ılerde çalışıp bana baksınlar dıye her halde dedemın 15 cocugu var ben 28 yaşındayım askerde amçam var yaw 20 yaşında :D BENLE yaşıt halam var :D

1|0
    0|0
  • Çocuğuma bırakacağım en büyük miras onları dünyaya getirmemek olacak.

1|0
    0|0
  • bilinçsizlik ( kontrol yöntemlerini bilmiyorlar )

yakınen örneklerini biliyorum

1|0
    0|0
  • fakir olmayı ailen mi seçti? saçma sapan konuşma kim istemez çocuğunu en güzel yerlerde okutmayi lüks yaşatmayı şükret haline nefes alıyosun isyan etme

0|0
    0|0
  • Öyle de deme ya. Başarı ve mutluluğun kime nasip olacağı belli olmaz. İnş senin de förecek güzel günlerin olur.

0|0
    0|0
  • Fakirim ve huzurluyum cok sukur. Senin gibi ezik degilim

0|1
    0|0
  • ne demiş zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış :D

0|1
    0|0
  • Babam böyle pasta yapmasini nerden öğrendi?

0|0
    0|0
  • zengin parasiyla fakir karisiyla oynarmis

0|0
    0|0
  • bizde öyleyiz dert etme dua et

0|0
    0|0
  • şapkayı kafalarına geçiriyorlar dalgaya geçirecekleri yerde

0|0
    0|0
  • zengin yok ki
    herkes fakir
    1-2 milyon zengin var toplam

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya abarti zenginlik degil benim dedigim ama refah seviyesi arttı biz bile daha iyiyiz eskiye göre ama çocukluğum kötü geçti

• 1ay

arttı mı?
      nasıl yani?
      ben nasıl refahsızım?
      köle gibi calışıyorum nasıl artıyor?
      sen iyisin diye herkes iyi olamıyor

• 1ay

2000 yılına göre iyiyiz 2000 yillarda berbattık Biz:/

• Bilinçsizler o yuzden bide liderleri en az 3 cocuk istediği için olabilir

0|0
    0|0
  • Zenginlerin az çocuk yapmasının sebebi bir kişiye miras kalması daha mantıklı değil mi? 3 çocuğun olduğunu düşün :D.

1|0
    0|0
  • Pis fakirler!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkes aynı olanakların içine doğmaz. Sen kendin kazan hayatını. Neden başkasından bekliyorsun ki? En ücra köylerden çıkıp gelmiş ne kadar büyük insan var. Nobel ödülü almış türk prof. u düşün mesela. Hayatını güzelleştirecek olan sensin.

0|0
    0|0
  • Saçmalama çalış ve kendini kurtar ordan. Ezik olma aklını kullan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...