Gerçek dost iyi günde mi kötü günde mi belli olur?

Gerçek dost; senin sevincini, mutluluğunu vs kendi mutluluğu gibi yaşayabilen, senin mutluluğundan mutlu olan mıdır yoksa kötü gününde yanında olan, kara gün dostu mudur?

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• kötü günde yanında olmak ne kadar önemliyse, benm mutluluğuma tüm samimiyetiyle sevinen kişi de gerçek dostumdur. ama iyi gün dostlarını belki sevnçten dolayı taktıkları maskeleri göremeyebilirz. halbuki kara gün dostunun emek vermesi gerek destek olmak için. ve o günleri atlattığında aklında kalandır.yani şöyle özetleyim. gerçek dost kötü günde belli olandır. kötü gün de yanında olup iyi günde mutluluğu paylaşmaması anlamına gelmemeli.

Erkekler Ne Diyor 14

• Kötü günde belli olur .İyi günümde herkes yanımda oluyor ama kötü günümde kimseyi bulamıyorum .

• Dostunun dost oldugunu anlamak icin kötü günü beklemelisin. cünkü iyiyken zaten bazıları yanındadır.

• Her ikiside geçerli, yazdıkların tamamlıyor bize birşey bırakmamışınız.

• Gerçek dost: Senin en kötü gününde, onun en mutlu günü olsa bile, seninle beraber ağlayabilen, dertlerine ortak olabilen; Senin en mutlu gününde, onun en mutsuz günü olsa bile, seninle gülebilen kişidir. Ama sadece böyle küçük kıstaslarla dost belirlenmez... Dostun tanımı yapılmaz aslında, o senin herşeyin olan ama hiç bir yere sığdıramadığın kişidir.

• hiç belli olmaz.

• Bunu sormana bile gerek yok.Mantıken de duygusal taraftanda baktığında sen kötü olduğunda seninle ağlayan sen güldüğünde de seninle güler zaten.Kötü gün dostu gerçek dosttur.

• Senin mutlulugunla sevinen, mutlulugunu paylasabilecegin az insan var

• Çünkü kötü gününde yanında olan insan sayısı az da ondan.

• :/

• her ikiside

• bu saydıklarını olabılen bır kız bulsam evlenırım nıye dost olayım

• ikisindede belli olmalı.. ama daha çok kötü günlerde varlığını daha iyi hissettirmeli..

• bir ingiliz atasözü der ki;a friend in need is a friend indeed.bir Türk atasözü de;dost kara günde belli olur der.birini placebo şarkı yapmıştır, diğeri için de vefa'nın istanbul'da bir semt adı tartışması olduğu tartışmaları mevcuttur.

• senin yorum pek kısaymış :P artılaym bari :D

• thnx:D

• Genelde dostlar yanında iken günlerim iyi olur.Onlar da kötü günümü iyi yapmak için yanımda olur.

• ııyı gunde kotu gunde yanımda olan bır ınsan dostum deıldır cokmu ucuuyorum bılmıyorum ama bı kac dostum var onlar ıcın gercekten dusunmeden kendımı bıle feda ederım onlarda aynı sekılde yapar. benım ııcn dostluk budur.

• bir tane dostumun kaldığını hissediyorum o da uzakta :(

• klasik laf kötü gün

Kızlar Ne Diyor 14

• Kotu gunde belli olur

• Kotu gunde belli olur

• İkisi de o kadar önemli ki. Dost, mutluluğunu da mutsuzluğunu da paylasandir

• 7gün

Kotu gunde belli olur

• her şeyi paylaşır.

• mutlulugumla mutlu olmayan arkadastan suphe duyarım

• Benim gibi dusunen biri

• :)

• gerçek dost diye bişey yoktur. İnsanı vazifelerini bilincinde kişiler vardır. o zaten hangi gün ne yapacağını bilir dostum olmasada olur. Yeterki çevremdeki insanlar zamanında benim için ne yapacağını bilsin.

• İyi gün dostu zor günümde hani?Kötü günde belli olur tabiki.

• tabikide kötü günde.

• yanlislikla A ya bastim:)) tabiki kotu gunde...kotu gunde yanimda olmayan dostu iyi gunde ne yapayim ben

• kötü günde sana sirtini dönmeyen ve elini birakmayan Insan.. yapmacik degil, gercek anlamda dosttur !

• iyi gunde,kotu gunde

• a ve b

• sadece kötü günde yanımda olan kişi dosttan çok yara bandıdır. sadece iyi günde olsun da istemem. ankete cevap bulamadım.

Yükleniyor...