İslam dini ve bilim hangi konularda çatışmıştır?

İslam dininin bilimle ve sorgulamakla ilgili çatıştığı konular nelerdir?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• İslam dünya düz der
    İslam ilk insan çamurdan yaratıldı der evrimi reddeder
    İslam ay ikiye yarıldı der
    İslam deniz ortadan yarıldı der
    İslam ruh vardır der
    İslam asa ejderha oldu der
    İslam her canlıdan çift yaratıldı der (mikroskobikler canlı değil tabi)
    İslam güneşin doğduğu yere gidilebileceğini iddia eder
    İslam Güneşin yürüngesi vardır der
    İslam dünya 6 günde yaratıldı der ve daha niceleri...:)

1|2
    0|1
    • 1ay

Ne içirdiler sana😄😄 İslam hiç bir zaman dünya düz demedi. Aksine binlerce yıl önce İslam güneş de dönüyor derken bilim bunu kabul etmiyordu. Şimdi ise Bilim de Güneş in döndüğünü kabul ediyor👏👏👏

• 1ay

20'li yaşlarda bildiği ya da düşündüğü için değil. Sırf özenti olmak için konuşan yeni yetme bir ateist. Seninle ne tartışayım ki ben. Senin saygı duyulacak bir ateist olacak yaşın bile yok daha.

• 1ay

@Katre Hadi be ordan müslümansınız bide :-D Einstein Stephen Hawking gibi dünyanın en zeki isimleri nedense ateist hep :-D Ayrıca ben özenti değilim Allah (Ay tanrısı/Al İlah) gibi bir yüce puta tapmıyorum hepsi bu :-D

En İyi Kız Görüşü

• yanlış coğrafyada soruyorsun bunu. ne dersen de burdakiler hayııııır aksineeee allah araştırııııın okuyuuun sorgulayııın der islam= bilim deeer. halbuki bu insanlar dahaa kuranın kapağını bile açmamıştır

0|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Müslümanlar ağırlıklı olarak en cahil topraklarda olduğundan bilime karşı gibi duruyor, aslında bütün dinler karşı. Çünkü ne kadar bilim, o kadar dinden uzaklaşma. İnsanlar gerçekleri öğrendikçe, araştırmacı ruhunu ön plana çıkardıkça, dinden uzaklaşıyorlar.

I Origins diye bir film seyrettim geçen hafta. Sözde evrimi savunurken birden baktım ki sonunda din propagandası yapıyor. O yüzden İslamiyet ya da Hristiyanlık fark etmez hepsi bilime karşı, direk söylemeseler de...

Bunlar dünyanın en büyük örgütleri, en çok paranın döndüğü sektör. Niye kaybetmek istesinler ki en büyük müşterilerini ;)

0|1
    0|0
  • Bir kaç cümle ile anlatayım;
    Ansiklopediler ciltlerce vardır ve yinede eksik olduğu bilinir.
    Fakat Kuran 604 sayfadır ve tüm kaninatın bilgisinin yanında ek olarak Cennet ve Cehennem gibi yeni dünyalarında bilgisi olmasıyla fazlasıyla tam bilinir.
    Düz mantıkla bile kıyaslama yaptığında Kuranın yetersizliğini anlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Evet geçmişte olmuştur ve sonunda İslam'ın dediğinin doğru olduğunu bilim de kabul etmiştir. Örnek binlerce yıl önce islam güneş dönüyor diyordu ama Bilim bunu reddediyordu. Şimdi ise bilim de Güneş'in döndüğünü kabul ediyor..

0|0
    0|1
  • Lab. Ortaminda varlığı kanitlanamayan bir şeyin varlığını iddia etmek bilimle çelişir.

0|0
    0|0
  • Sorgulamak şudur ; "Allah var mıdır? Olsaydı böyle olmazdı" vs. Ama Allah ilimi farz kılmıştır. İlmi öğrenmek isteyene ilim verir. Yani dediğin şey alakasız

0|0
    0|2
  • Yaratılış konusu mesela.

0|0
    0|0
  • her konuda

0|0
    0|0
  • her wey bitdi wimdi dine kecdiniz

0|0
    0|0
  • bir zamanlar bilim evrenin başlangıcı yok hep vardı diyordu. islam ise bailangıcı vrdır yoktan var olmuştur diyordu. şimdi ise bilim 0 hacimden (yoktan) oluştuğunu söylüyor kısacası çelişiyorsa orda bilimin hatası vardır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hiç bir konu da.

0|0
    0|2
  • evranin yaratılışı ile ilgili

0|1
    0|0
Yükleniyor...