Müslüman olarak düşünenler hep geride fakat ateist veya dine bağlı olmayanlar ileride neden?

Müslüman olarak düşünenler hep geride fakat ateist veya dine bağlı olmayanlar ileride neden?

Güncellemeler:
1ay Yanlış anlaşılmasın böyle çok soru aldım cevap veremedim...

0|1
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Biz müslümanlar çok bağlanmıyoruz hayata ama siz hiç ölmeyecek gibi yaşıyorsunuz daha.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Düşünen sorgulayabilen insan korkmadan araştırır öğrenir önünde duvar olan araştırmaya sormaya korkan insan olduğu yerde kalır çünkü

0|0
    0|0
  • çünkü onlar müslüman olarak düşünüyor sadece uygulamıyor

0|0
    0|0
  • basit şuanki muslumanlik muslumanlik degil musluman olup kuran bilmeyenler mi dersin oruc tutmayan namaz kilmayan muslumanlar yani anlayacagin muslumanligin yasandigi zamandi biz en ilerideydik biraz arastir bak anlarsın...

0|0
    0|0
  • Yanlışş. Yahudiler de dinine bağlı ama dünyanın çok çok ilerisindeler

0|0
    0|0
    • 1ay

Yanlışş.. Yahudilerde de bir sürü dinsiz var.

• 1ay

@aerolite benim yahudi arkadaşım olmuştu. dinlerine çok bağlılar Yehova diyolar tanrılarına çok bağlılar bildiğim kadarıyla pazar günlerini ibadete ayırıyolar

• 1ay

Olabilir... Ama hepsi aynı değil.

• Kime göre? Ben tam aksini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Mimar sinan da mi ateistti?

0|0
    0|0
  • çünkü uydurma şeyleri din sanıyorsunuz

0|0
    1|0
  • Neye göre kime göre

0|0
    0|0
  • Müslüman olarak düşünmek diyoruz da o insan ne kadar müslüman? Yani bu devir biraz süslüman devri Müslümanız derler ama ibadetleri disinda içki kumar zinayı eksik etmezler. Bunlar müslümanligin adını kirleten varlıklardır..
    Ama kurani okuyup uygulayan bir insana geri kafalı diyemezsiniz onlar "ileri" lafı az kalacak derecede ileridirler yani 50 yıl sonra çıkacak bir mevzu bir bakmışsınız kuranda yazılıdır ve onlar bunu zaten bilirler.
    İkincisi çoğu Müslümanın bulduğu kesifler az buz degil, onlar cikar gozetmeksizin yaparlar tek gayeleri insanlara yararli olabilmek. Ama gel gor ki çoğu insana ulaşamadan herşeyimizi elimizden almaya meyilli gayrimuslimler kendi üzenlerine alıp ilerideyiz diyorlar.

0|0
    0|0
  • beynini yormak istemeyen kolay yolu secip ateist oluyor ahjksd

0|0
    0|1
    • 1ay

Aynen valla. Düşünemeyen beyinsizler ateist oluyor. Bizim gibi kimse olamaz. Mesela biz dergahça seneye Mars'a pikniğe gidiyoruz. Bizde bir Hakkı abi var, plazma sobası yaptı mübarek. İhtiyarlar zikir çekerken üşümüyor artık. :)

Erkekler Ne Diyor 12

• "Biz Müslümanlar vasatızdır..
    Geri kalanlar gelir bize yetişir..
    Önden gidenler döner bize kavuşur.."
    - Hz. Ali (ra)

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Cevabi veriyorum ateist insan devamli sorgular dusunur bilimi kullanir dinlerin insanlari sinirlandirdigini dusunur. Musluman insan herseyin cevabini dine dayandirir sorunun cevabini alamasa bile sorgulamayi birakir ve sadece inanir itaat eder bunu bir musluman olarak soyluyorum inaniyorumda ama bazi durumlarda muslumanlar cok komik durumlara dusuyorlar bazi seylerde iyi fakat bazi durumlarda ise yerin dibine sokuyorlar insani cok defa gordum bazi insanlar sadece korkularindan itaat ediyorlar. Bu sekilde de bir ilerleme beklemenez bu tarz insanlardan

0|0
    0|0
  • İslam dini ilerlemeye ve bilime engel çünkü.

0|0
    1|1
  • ben bu ülkede cok ısık göruyorum ama devlet destek çıkmıyor . biz çogu arab ulkesi gibi değiliz modern sayılırız . dinle ilgili degil fazla. sistem ve devletle alakalı

0|0
    0|0
  • Ateistler bilime yönelir ve her şeye bir anlam verebilir.

Müslümanlar ise Müslüman olduğum halde rahatlıkla söyleyebilirim ki sadece dine yönelip dincilerin elinde oyuncak olmayı seçiyorlar.
    Herşeyin yeteri kadar kafidir.

0|0
    0|0
  • Bu olayı dinle bağdaştırman saçmalık bence Din sana icat çıkartma yapma etme demiyor ki.
    Sende kafanı çalıştır sende yap bu kadar basit ama bizim insanımız üretmeyi değilde tüketimi daha çok seviyor zaten Bizden çıkan bilim insanlarda yabancı ülkeye gidip onların gelişmesine katkı sağlıyo e bu sefer ülke gelişir mi güzel kardeşim?

0|0
    0|0
  • Çünkü müslümanlar bir çok konuda kendilerini sınırlandırıyorlar ama ateist veya diğerleri her görüşe her konuya açık

0|0
    0|0
  • Ülke olarak geride çoğu dinle alakalı değil

0|0
    0|0
  • bence ateistler de pek ilerde degil tanriya inananlar cok daha mutlu yasiyorlar

0|0
    0|0
  • Gerilemenin veya ilerlemenin dinle alakası olduğunu düşünmüyorum kafayı çalıştıran her insan ilerler yoksa saman kafa ise ister ateist ol ister başka şey ol fayda etmez

0|0
    0|0
  • Aynen Stephen Hawking Einstein gibi zeki isimler hep ateist

0|0
    0|0
  • bir zamanlarda müslümanlar çok öndeydi onu ne yapcaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...