Ailenizin verdiği kararlara saygı duyar mısınız?

Ebeveynler çoğu zaman haklıdır. Belli bir konu yok okul, hayatınızı birleştireceğiniz insan, sizin hatalarınız veya doğrularınıza yaptığı yorumlar ya da tepkileri sizi olumsuz etkiler mi? Yoksa ben bildiğimi yaparım diyenlerden misiniz?

Güncellemeler:
1ay +++

1|1
65|68

En İyi Erkek Görüşü

• Ya kendim de ve belki insanlığın yaradılışından beri olan bişeyi farkettim yıllar önce.
    Tecrübe.. Yani şöyle söyliyim tabi ki ailenin kararlarına büyüklerin öğütlerine saygı duyulur ama şu da bir gerçek bir insan ne kadar bir konudan uyarı alsa da yanlış olduğu söylense de o insan o yanlışı kendi yapıp görmek ister.
    O bizlere öğüt veren büyüklerimiz de kendi büyüklerinin öğütlerini dinlemeyip aynı şeyi yapmıştır onların büyükleri de.
    Belki de bir müsibet bin nasihatten iyidir sözü ordan gelir kimbilir :)
    Ya kısacası şünü söyliyim ailemin her görüşüne saygı duyarım fakat yine de kendi bildiğimi yaparım çünkü başıma gelmeden neyin ne olduğunu bilemem tam fotoğrafı görüp tecrübe edemem.
    Bence sorun bende değil tüm insanların doğasında var ne biliyim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki evet. Ana baba baş tacıdırlar. Haklı haksız saygı duyar alınan karara uyarz. Lakin haklyken sorun yokta hakszlarken biraz söyleniriz😉 birazdanda biraz fazla.. Ama yinede şükürki onlarn aldığı bir karar doğrultusunda yanlş oluyor puşmanlk yok biz de enzandan yani vivdan rahat oluyor kendi aldğmz karar doğrultusunda haksz çıkarsak bu seferde keşke onları dinleseydik deriz yanlş karar olsa dahi. Yani en azndan bu pişmanlkta yok.. Hem ana baba yolunda ilerleyen asla duvara çarpmaz onlar buna müsade etmez zaten.. Bende dinliyorum hiçte puşman değilim hakkyla hakszla doğrusuyla yanlışyla..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 67

• Kesinlikle dediklerine katılmıyorum çünkü hepimizin yetişme tarzı farklı onlar kendi yetişme tarzlarına göre kendi bakış açılarını göre bazı doğrular kabul edecek ve o doğruları bizim de kabul etmemizi isteyecektir fakat hayat değişkendir hepimiz farklı bireyleriz Hayata bakış acımız farklı bugün öğretmenler bile Yeni nesillerin ilgilenirken kendilerini geliştirmek zorundadır

0|0
    1|0
  • iletişimimiz pek sağlam değil. Arada sırada giderim yanlarına 1 hafta kalır dönerim evime. Onlarda bana pek birşey söylemez yıllardır

0|0
    0|0
  • Hayatimi birlestirecegim insan konusunda kendi bildigimi yaparim ama diger konularda ortak yol bulmaya calisirim baktik olmuyo yine benm dedgm olur :)

0|0
    0|0
  • ailemin sözünü dinlerim çünkü genelde er ya da geç her konuda haklı çıkarlar

0|0
    0|0
  • evet duyarım

0|0
    0|0
  • elbette. sonuçta onlar yetişmiş çınarlardır

1|0
    0|0
  • Aldığı kararlar benim hayatımı sıkıntıya sokacak nitelikte ise ne saygı duyarım ne de kabul ederim.

0|0
    0|0
  • Her zaman bildiğini yapanlardanım. Kendileri hakkında verdikleri kararlara zerre kadar karşı çıkmadım bugüne dek ama kendi hayatıma da asla müdahale etme şansı tanımam onlara. Sadece söyler ve söylediklerinin olmayacağını bilirler

0|0
    0|0
  • ailem geçmişte öyle müthiş hatalar yaptı ki, yıllardır hiç bir kararlarına saygı duymuyorum. zaten onlar da benim kararlarıma saygı duymazlar

0|0
    0|0
  • duymam

0|0
    0|0
  • Toplu karar olursa ben dahil... Uyarım... Benim dışımda ise çok ayrıntılı görüş beyan ederim... Uyarım uymam karara bağlı...

0|0
    0|0
  • Duymam. Kendi hayatim kendi kararlarim

0|0
    0|0
  • Kararlara Ben de müdahil olurum ve beraber karar veririz. Sonuçta aynı evi paylaşıyorsak herkesin görüşü alınmalıdır.

0|0
    0|0
  • Onlar bana saygı duyarlarsa bende onlara saygı duyarım ama dediklerini yapmam kendi bildiklerimi yaparım

0|0
    0|0
  • Benimle hemfikir oldukları kararlara daha çok saygılıyım. :)

0|0
    0|0
  • ailemin verdigi kararlara saygi duymam ailem her zaman dogru kararlar vermiyebilir çünki

0|0
    0|0
  • Görüş almak, senden önce gelenlerin tecrübelerinden yararlanmak, zorluklardan daha kolay sıyrılmamızı sağlar.

0|0
    0|0
  • Evet duyarım...

0|0
    0|0
  • ben bildiğimi yaptım bu zamana kadar..
    ve pişman olmadım..

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım fikirlerine ancak benim hayatımla ilgili kararlar vermelerine izin vermiyorum..

0|0
    0|0
  • Ben belki hata yapmak istiyorum? Hayatıma karışmalarına izin vermem.

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • Genellikle evet.

0|0
    0|0
  • Aileme güveniyorsam ve verdikleri karar mantığımla uyuşuyorsa saygı duyarım elbet.

0|0
    0|0
  • beni benden daha iyi kimse bilemez görüşlerini dinlerim ama hoşuma gitmediyse belli etmem üzülmesinler diye.. ama benim doğrularım herzaman benim için en doğrusudur

0|0
    0|0
  • Evet sonuna kadar.

0|0
    0|0
  • kesinlikle duyarım bu dünyada kötülüğümü istemeyecek beni koşulsuz şartsız sevecek tek insan onlar

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım ama o kararlara uyarım anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım...

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım ama sonra onların kararlarını değiştiririm. 😁 sonra da onların kararıymış gibi kendi kararımı kabul ederim 😛

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 64

• Dinlerim, hem de defalarca tartışabilirim, dinlerim, bıkmam ve onların da bıkmasını istemem ama kendi görüşüme zıtsa ve beni ikna edebilecek güçte bir mantığı yoksa dediklerinin yani tercih meselesi olan bir konuda tek bir doğru varmış gibi davranıyorlarsa ya da söylediklerini yanlış buluyorsam, kendi bildiğimi okurum.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
  • Onlara hep saygım vardı, zaten emin olmadığım konularda onların verdiği kararlara itiraz etmemiştim.
    Fakat ısrarla yapmak istediklerimi ve onların yapmamı istemediklerini, kendim yaparak sonucunu görmek istedim. Birçoğumuz böyleyiz. İlla yapıp kendi gözlerimizle sonucunu yaşamak, görmek isteriz. Sonuçta, siz bana demiştinize geliyor. Yapmazsak da, "o zaman yapsaydım belki sonucu iyi olurdu" diye içimizde soru işaretleri kalıyor.

0|0
    0|0
  • Ailem benim kotulugumu eminimki istemez ama soyle birseyde var eger bu karar beni mutsuz ediyor ve hayatimi olumsuz etkiliyor ise sonuna kadar savasirim ailem bile olsa

0|0
    0|0
  • Tabiki, her insanin gorusune saygi duyarim, dinlerim, anlamaya calisirim. Ebeveynlerimiz bizden daha buyukler, daha cok deneyimliler. Kendilerince bildikleri vardir. Fakat bazen fikir ayrimi yasanabiliyor. onemli olan bu durumda bile dogru iletisim kurmak

0|0
    0|0
  • Onların tecrübelerine inanırım saygı duyarım ama her zaman ne yapacağım nasıl hareket edeceğimle ilgili son karar bana aittir. Çünkü bu hayatı ben yaşayacağım.

0|0
    0|0
  • Etkilenirim.

0|0
    0|0
  • Yerine göre her zaman değil

0|0
    0|0
  • Fikirlerini dinlerim

0|0
    1|0
  • Konudan konuya değişir aslında saygı duyarım bir çok konuya dinlerim ama uymam çünkü ilerde birşeyler yaşamıştım demek isterim açıkçası yanlış yapmaktan da korkmam odun gibi de yaşamam yanı değişir :)

0|1
    0|0
  • Beni olumsuz şekilde etkiliyorsa saygı duymayabilirim

0|0
    0|0
  • Ailem benim verdiğim kararlara saygı duyar ama bende onlara saygı duyarım tabii

0|0
    0|0
  • Şu ana kadar sesimi çıkarmadım ama keşke çıkarsaydım :D

0|0
    0|0
  • Duyarım

0|0
    0|0
  • Saygi duyarim mantigima uygunsa sözleri onlarin dediğini uygularim😊

0|0
    0|0
  • Evet saygı duyarım.. saygı duymadığım ve kendi bildiğime yaptığım şeylerde de başım belaya giriyor zaten 😃

0|0
    0|0
  • Benim istemediğim bir şeyse saygı duymam

0|0
    0|0
  • Kesinlikle, onlar tecrübedir bizim geçeceğimiz yolları çoktan geçmiş derslerini almışlardır. Bildikleri bir durumsa verdikleri karar bizden daha isabetli olacaktır.

0|0
    0|0
  • Genelde kendi bildiğimi okurum. Herkesin kendine göre doğruları vardır

0|0
    0|0
  • İsyan etsem de dusunurum çünkü benim için doğru olanı seçeneklerini bilirim ama hiç hoslanmadigim bir insanla evlenmek gibi bir şeye kalkışırlarsa kabul etmem bir yerde benim hayatım ve kendi kararlarımı vermek isterim.

0|0
    0|0
  • ailemle kararlarımız Genel de aynı olduğu için saygı duyarım tabiki

0|0
    0|0
  • Duyarım

0|0
    0|0
  • Bazı konularda saygı duymam

0|0
    0|0
  • Saygi duyarim

0|0
    0|0
  • Özellikle Anneye ve Babaya saygı sonsuzdur. Büyüklerimizin fikirlerini önemsemek lazım bizden daha iyi bilirler çoğu şeyi.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Hata yapmadan doğruyu göremem. Doğruyu bana anlatsalar bile ben yine bildiğimi yaparım. Bu yüzden istediğim gibi yaşar geçerim ama elbette saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • bizde anne baba ne derse o olur. saygı görgü görenek bunu gerektirir yani ben böyle öğrendim ki anne babam da benim bir konuda kararıma karşı çıkıyorsa mutlaka bir bildikleri vardır

0|0
    0|0
  • Evet saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • Genelde onlarin istedigi olur

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam