Ciddi psikolojik sorunlarım var yardım edin lütfen?

Arkadaşlar ciddi sorunlarım var. Bir insan ile yüz yüze konuştuğumda gözlerimi kaçırıyorum erkek veya kadın farketmiyor. Bazen söyleyecek cümle bulamıyorum öyle mal gibi bakıyorum bildiğiniz karşımdakine
Kendimi savunamıyorum mesala hani karşımdakiyle kavga etsem kendimi savunamıyorum. Arkadaşlarla bir yere cafeye falan gittiğimde tanımadığım biri var ise hemen sıkılıkyorum. Sanki benim o ortamda olmamı istemediği hissine kapılıyorum Lütfen yardımcı olun. Ne yapmalıyım?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Psikologa gitmeni öneririm

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• doktora gitmelisin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Benimde başımdan gecti böyle durumlar.. Hala tam anlamı ile aşabilmiş değilim.. Tanımadıgım daha dogrusu samimiyetimin olmadıgı insanlar ile bir ortamda bulundugumda ya hiç konuşmam ya da masanın perdesi vs ile oynar göz teması kurmazdım.. Ama kendime güvenmem gerektiğini kavradım ve yapabilirim vs şeklinde kendimi motive ettim.. Sende bu şekilde başla bir yerden.. Ya da bir uzmandan yardım al

0|0
    0|0
  • Özgüven eksikligi olabilir bence psikologa git duzelirsin

0|0
    0|0
  • rahat olmalısın

0|0
    0|0
  • ilac icicen doktora gidcen falan

0|0
    0|0
  • Bu tam olarak psikolojik sıkıntı değil.. aslında sosyalleşememe yani asosyallik mevcut olabilir

0|0
    0|0
  • Aynen bende senin gibiyim :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• psikologa gitmelisin

0|1
    0|0
  • Karamsar olmuşsuz. çevrende ilgi eksikliği var

0|0
    0|0
  • Kardesim ozguven eksikligi cekingenlik bendede vardi, cogu konuda islerime engel oldu. Bicok psikiyatriye gittim, bircok ortama girdim yenememistim. En son gittigim psikiyatri cekingenligin duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide henuz hissedilmedigiyle iliskili farkli gruplara ayrildigini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslaniyorum' dusuncesini sormuyor.'Sevdigini dusundugun'yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. 'Seviyorum' diye bir anlik bile gecmiste dusunduysen ayri sekilde sadece 'hoslaniyorum' dusuncesi olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
    • 1ay

bana mesaj atabilir misin

• 1ay

Kardesim oyleyse ozguven eksikligin sizoid k. b. boyutunda mi ya da normal bir ozguvensizlik cesidi mi bunu tespit etmek icin, psikiyatri bana mmpi yani sorular yazan test uyguladi. Kişinin o sorulara verecegi cevaplara gore ozguvensizlik cesidi ortaya cikiyor. Suzoid k. b. boyutunda olan ozguvensizlik gecmisteki duygularin ayrintilariyla alakali. İstersej sana da uygular cesidini ogrenir ona gore yenebilmen icin cesitli tavsiyeleri yazarim. İstersen mesaj at

• 1ay

çok iyi olur http://www.kizlarsoruyor.com/uye/exsoso mesaj atar mısın acaba?

Yükleniyor...