Erkeklerin kızlarla kızlrın erkeklerle konuşamama sorunu sizce de kültürün eksikliğinden değil mi?

Yani şöyle bir bakıyorum da cidden iletişim berbat. Yalnızca sevgili için demiyorum. Kadın erkek ilişkisi ve buna bağlı olarak kadın erkek iletişimi Türkiye'de giderek geriliyor. Yobazlıklar arttıkça kadın metalaşıyor ve kadından gündelik yaşamdan kopan erkek bence kadını yalnızca cinsel bir şey olarak görüyor. Kadın arkadaşları olan erkekler bence kendilerini cinsel anlamında kontrol altına alabilen, kültürlü ve saygılı kimseler. Bir kadınla nasıl konuşulur ne yapılır biliyorlar. Bence bir kadına bağlılık ve kız çocuğuna güvenen erkeklerde onlar.
Benim sorunum ise erkekler ile iletişimim kötü bunların farkındayım. Erkekler ve kadınlar gündelik yaşamda birbirine saygılı ve tartışabilen kimseler olmalı. Ben biraz bu kaygılardan çekiniyorum. Erkekler ile gerçek bir arkadaş olmak için ya da ileride iş yaşamında birlikte nasıl iyi iletişim kurabilirim sizce?

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu iletişimle olacak bir iş değil zihniyet meselesi bu toplumu değiştirmek istiyorsanız gelecek nesilleri hümanizm adı altında yetiştirilmesi gerek

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Evet öyle çünkü kadinlae fesat erkekler şerefsiz olduğu surece bu boyle gider

1|1
    0|0
  • Valla samimi ve dürüst olmak gerekirse kadın kitlenin %80i boş kültürsüz oluyor. Ne sohbeti tat veriyor ne bir şey katıyor insana. Nadiren denk geliyor insan dolu dolu insanlara. Pek çoğu erkeklerin ağzına bakıyor veya sohbeti erkek çevirsin istiyor. Senin problemin de bu kaynaklı olabilir. Tabii kültür dışında dış görüntünün de pay sahibi olduğunu düşünüyorum. Özellikle karşı cins ile kurulan her çeşit arkadaşlığın başlaması için bir çekicilik bir ilk izlenim şart

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben sevgili olmak için demiyorum. Gündelik yaşam ilişkisi iş, arkadaş va

• 1ay

Ben de aynı şeyi ifade ettim zaten. Sevgili olmak için şeklinde anlatmadım. Kurulan ilişki ne ölçüde olursa olsun karşı cinsin birbirine yaklaşması için yine bir dış görünüş faktörü rol oynar

• Çok haklısın söylediklerinde. Senin gibi düşünen kişilerle gayet pozitif ilişkiler kurarsın

2|0
    0|0
  • türkiyede misin? kuramazsın

0|0
    0|0
  • Walla biz kızlarla siz abaza demeyin diye konuşmuyoruz kızlarda bizle kaşar demeyelim diye. bence kultursuzlukle alakası yok. cinsellik bastirildikca ayıp günah dedikçe içten içe sariveriyor milleti ondan bence

0|0
    0|0
  • Okumadim ama katiliyorum

0|0
    0|0
  • evet.

0|0
    0|0
  • Kültür eksikliğiyle bir alakası yok ayrıca kültürün eksikliği diye bimşey olmaz. Bu tamamen kendini bu tür konularda ne kadar geliştirip geliştirmediğinle alakalıdır.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kültürsüzlük kültür eksikliği dediğim.

• 1ay

Tamam bir gün geçerse beni anımsa 😊

• 1ay

Geçmeyecek ☺ geçseydi geçerdi be tatlı kız ☺

• Kültür değil özgüven eksikliğinden ;)

0|0
    0|0
    • 1ay

Ülkeden söz ediyorum. Kadın erkek ilişkisi ve iletişiminden de sen neden atarlandın?

• 1ay

Bence bu yuzden iletisim kuramiyoruz :D

• Hayır sadece iki tarafında fazla havalı olan örnekleri yüzünden oluşan çekimserlik.

0|0
    0|0
  • Hala anlamadın mı lanet olası hayat çok saçma herkes kültürlü olsa neolur egoda. Geçilmez ortalık

0|0
    0|0
  • Kültür eksikliği yanlış tanım oldu.

0|1
    0|1
    • 1ay

Kültürsüzlük işte olumlu tümce yapısı kullandık 😊

• Haklısın ama yapacak bir şey yok zamanla olacak.

0|0
    0|0
  • simdi sende benim kafadarimsin bacım

0|0
    0|0
  • Yobazlık derken

0|0
    0|0
    • 1ay

Yobazlık işte. Açıklaması net bir şey zaten...

• 1ay

Çok anlamlı bir terim olduğu için senin kastettiğin anlamı merak etmiştim neyse...

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç bu sorunları yaşayan biri olmadım ben konuşma başlayınca konusabilen biriyim ayıp falan demiyorum hiçbir konuyu gayet normal konuşuyorum bu benim rahatligimdan oluyor. Sen de rahat konuşmak için karsindaki kisinin de gergin olduğunu ve sen rahatlarsan onun da rahatlayacagini dusunmelisin sen rahat konusmaya basladiginda o da rahat konusacaktir ve korkulacak ya da buyutulecek bir sey olmadığını goreceksiniz

0|1
    2|0
    • 1ay

Olayı yanlış anlaşmışsın bir daha oku.

• 1ay

doğru anlatamamışsın neyse bana ne senin sorunun zaten

• 1ay

Olayı yakayamamışsın neyse uzatmaya gerek yok

• Onları erkekten önce insan olarak görerek. Erkekler için de bu geçerli. Erkek de kadını kadından önce insan olarak, farklı bir birey olarak görmeli.

0|0
    0|0
  • bütün bunların sebebi hayatımzda çok büyük bir yer kaplayan sosyal medya eskiden böyle miydi iletişimler daha güçlüydü aşklar daha temizdi..

0|0
    0|0
  • cok karisik anlatip sormussun anlamadim 😑

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum. Öcü gibiler

0|0
    0|0
Yükleniyor...