Kendimden şüphe duyuyorum ne yapmalıyım?

Arkadaşlar ben 18 yaşındayım 4-5 yıldır her konuda becereksiz olduğumu düşünüyorum benim sorunum kendimden şüphe etmek ne zaman birşey yapıcak olsam doğrusunu bildiğim halde şüphe içerisinde kalıyorum böyle olduğu için çevremdekilerde beni becereksiz biri olarak görüyor ben bu engeli nasıl aşıcam hayatımda ciddi sorunlar yaratıyor salak bir haltı beceremeyen biri gibi görünüyorum böyle olunca zamanla bende kendimi bu şekil görmeye başladım bu yüzden hiç mutlu değilim ne yapmalıyım sizce

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Ailen sana becerıksızsin mı diyorda böyle bişeye inanıyorsun?

0|0
    0|0
    • 1ay

Demiyorda dışarda ya da stajda çok sakar ve bildiğim şeyleri bile yaparken zorlanır halde buluyorum kendimi panikliyorum ya da heyecanlanıyorum millet beni böyle görünce becereksizmisin böyle basit bir şeyi bile yapamıyormusun gibi laflar söyleyince bende moral olarak çöküyorum

• 1ay

Yavaş davranmak istiyorumda çevremde hızlı ol felan gibi acele ettiriyorlar öyle olunca çuvallıyorum

• 1ay

Izin verme seni sözleriyle yoldan cikarmalarina yani aslinda kolay degil ama fark edince yine stres yapiyorsun kendini yavasla kendi kendine konusarak öğretcen.

En İyi Erkek Görüşü

• ne yapacagin cok acik kardesim. ozguvenli duracaksin. sen sana inanmasan bile insanlar sana inanacak ama tek sart oz guvenli bir durus kknusmalarin ozguvenli olmali

0|0
    0|0
    • 1ay

ya işte bende özgüven sıfır çok az var ondan dolayı bu haldeyim

• 1ay

iyilikten vazgecilmez

• 1ay

vazgeçmiyorumda çok zorluyorlar sınırları birisine yakında patlıcam kim denk gelirse iş okul ya da herhangi birine sanki iyiliğin adı enayilik olmuş gibi davranıyorlar

Kızlar Ne Diyor 1

• kendine güvenmelisin!

0|0
    0|0
    • 1ay

Öyle aslında ama güvenim çok düşük bunu yükseltmenin bir yolunu bulmalıyım ama bilemiyorum bana akıl veren yol gösteren biri yok tek başına zorluklarla mücadele etmek hakkaten zor

• 1ay

2 kız stajyer var mesela bugün gelen kızla boş an yakaladım muhabbet ettim biraz samimiyet kurmak için diğeriylede öyle bir şans yakalasam hakkaten 10 numara olacak inşallah kız dışardan göründüğü gibi düzgün bir insandır gerçi şu ana kadar hiçbir yanlışını görmedim ama yinede denemek istiyorum onunla samimiyet kurmak baktım olumlu birşey hissedersem çıkma teklifi ederim

• 1ay

hadi hayirlisi

Erkekler Ne Diyor 3

• Düşünmeden mantıklı bildiğin bir hareket yap ve sonuçların beklediğin gibi kötü olmadığını gör.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya aslında bugün kendimi zorladım konuşmak birşeyler yapmak için dediğin gibi öyle bir sorun olmadı aksine bence önceki günlerime nazaran daha iyi oldu şu an staj yapıyorum kaç haftadır birşey bilmediğim için mal gibi bakıyordum bugün çoğu şeye yardım edebildim yapabiliyormuşum onu öğrendim

• 1ay

Süper işte. Ama yaptım diye durma. Sürekli yapmaya devam et. Einstein ne demis: Gelişmezsek gerileriz. ya da öyle birşeydi. Demek istediğim sürekli yapmazsan vücudun alışmaz. Öyle hissedersin ama olmaz.

• Kendine güven duymuyorsun. Babanla aranız nasıl?

0|0
    0|0
    • 1ay

güvenim yok pek babamla iyi sayılır ne kötü birşey yapar ne de iyi yani orta halli pek benle uğraşmaz

• 1ay

Yani sana şefkatli davranır mıydı? Sever miydi sevgisini belli edermiydi? Yoksa arada duvarlar mesafeler mi vardı? Bunu şunun için soruyorum; Psikologlar erkek çocuğunun güvensiz olmasındaki en büyük etkenin babasının ilgisini, sevgisini göstermemesi, çocuğunun başını okşamamasından kaynaklandığını söylüyorlar.

• 1ay

Babamın gelip sarılması sevmesi en son bayramda diye hatırlıyorum başka zaman böyle sarılmadık klasik türk erkegi işe gider eve gelir yemek yer televizyona bakar sonra yatar bu süreç hep tekrarlar yani bana vakit ayırmaz halimi hatrımı sormaz kendi halime bıraktılar anlayacağın

• sakin ol evlat

0|0
    0|0
    • 1ay

her zaman sakinimde yanımdaki insanlar aceleci

• 1ay

sebin benim gibiler herseyi kafaya takyoruz aslınd takmamak lazım ama huy iste herseyi sallamak lazım👍

• 1ay

ya harbi öyle olur olmadık şeyleri takıyorum düşünüyorum habire kafamda 1000 tane senaryo dönüyo yok böyle oldu yok keşke şöyle yapsaydım falan filan diye harbi canımı sıkıyor niye millet gibi sallayıp geçemiyorum anlamıyorum

Yükleniyor...