Cenazeye gidince neler hissedersiniz?

İçiniz de ürperti olur mu. Ben bu gün gittim ve oturup sadece tabuta baktım.. Düşündüm bir nefes daha gitti hayattan diye. Dedim acaba kim bilir neler yaşadı. Sizin de akliniza böyle sorular geliyor mu?

0|0
8|26

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle geliyor... 80 yıllık ve 121 yıllık hayatları defnettim ve o zaman derince düşündüm. Musalla taşında, tabutta giderken hep yanında olduğum için fırsatım oldu.. Hayatta iken o kadar derdi tasası bitti... Koca bir hayat içinde yaşadığı sıkıntılar mutluluklar bitti.. İşin en kötüsü ise bunların 10 dk da gömülmesiydi. Sadece 10 dakika... Kim bilir neler görmüş neler çekmişti... Hayatta iken çok sevdikleri onu orada bırakıp gitti ve hayatlarına kaldığı yerden 1 hafta üzülerek devam ettiler buna mecburdular... O an anladım aslında dünyaya nasıl geldiysek öyle gidiyoruz. bir ezan bir sela... çıplak ve tek olarak... Dünyada olan birçok şeyi boşuna dert ettiğimi fark ettim.. Hani o sevgililer diyor ya sensiz yaşayamam filan bunun koca bir yalan olduğunu fark ettim... En tutkulu aşklar bile bitiyor bunu fark ettim.. Kısacası insanın ne kadar aciz ve güçsüz olduğunu fark ettim... Ölümden kaçış olmadığını ve inancı varsa bunun gerekliliklerini uygulaması gerektiğini fark ettim...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• O toprağı üzerime attıklarını hissediyorum genellikle.
    Yakını olup da tabutun üzerine toprak atmak zor şey.

1|0
    0|0
  • Öleceğimi

1|0
    0|0
  • Hastaneler, hapishaneler ve mezarlıklar insanların arasıra gezmek içinde olsa gidip kendilerine gelmeleri için çok önemlidir... Dünyaya dalınca insan kendini bile unutuyor bazen...

1|0
    0|0
  • cenazeleri düğünlerden daha çok severim nefsimi ayaklar altına alıp bu dünyada bir yolcu olduğumu hatırlarım

1|0
    0|0
  • Ben hayatimda gulmemek icin en fazla kendimi cenazede zorladigimi bilirim. Ne zaman cenazeye gitsem munzur biri dibimde biter.

1|0
    0|0
  • cenazede olumu oteki tarafi cehennem zebanilerini cehennem kopeklerini atesi lavi bunlari dusunurum ama yunede bildigimden sasmadim. simdiye kadar

1|0
    0|0
  • Bir garip olurum...

1|0
    0|0
  • Ben çok kötü olurum cenazelerde ya hep yakınlarımı kaybedebilecek olduğum geliyor aklıma.

1|0
    0|0
  • İnsanı düşündürüyor

1|0
    0|0
  • Eninde sonunda herkesin tadacak olduğu bir gerçek. Üzülürüm tabi ki.

1|0
    0|0
  • Hüzün
    Hesap verme korkusu...
    Ölümun yüzü soğuk işte

2|0
    0|0
  • sevapım olsun diye mezarlıkta gorsem kazmaya giderim

1|0
    0|0
  • ben cenazelere gitmiyorum etkilenirim direk

1|0
    0|0
  • alıştım ben.

1|0
    0|0
  • hiç bir şeyy :D

1|0
    0|0
  • kendimi o tabutun içinde düşünürüm ben olsaydım nolurdu diye

1|0
    0|0
  • bize ne

1|1
    1|1
  • yorgun bitgin

1|0
    0|0
  • imreniyorum

1|0
    0|0
  • Geliyor gelmesi lazim. gelmeli gelmiyorsa bir sikinti vardir

1|0
    0|0
  • ölüm dağum gibi bir boyuttan baska boyuta gecıyosun

1|0
    0|0
  • Düşündürücü

1|0
    0|0
  • Hicbisey

0|0
    0|0
  • ahireti hatırlarım

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Ölüler değilde arkasında kalanlar beni çok etkiler

1|1
    0|0
  • Ben tabuta bakıyorum kaldırıyorlar götürüyorlar. İçim bir tuhaf oluyor belki hemen ertesi günü bnde o tabutun içinde olucam diyorum. Toprağın altına giriyor birdaha ne güneş ışığını nede sevdiklerini görebiliyor. Hayal ediyorum ve korkuyorum

2|0
    0|0
  • cenaze gördükçe , bu dünyanın geçici olduğunu ve kendimizi ne kadar da çok dünyanın akışına kaptırmış olduğumuzu fark ediyorum.

2|0
    0|0
  • benimde icimde bir aci his oluyor..

1|0
    0|0
  • Hiç cenazeye gitmedim.. kötü olurum herhalde etkilenir insan doğal olarak..

1|0
    0|0
  • Hiç gitmedim. Yakınim vefat etmedi şuana kadar. Ama gidemem de zaten. Ben kötü olurum

1|0
    0|0
  • Ben çok kötü oluyorum ya fazla derin düşününce deliriyosun zaten

1|0
    0|0
  • 😐😐 içimde burukbi acı olur

1|0
    0|0
Yükleniyor...